Великий вклад ювіляра

 У минулому сезоні «Черкаські Мавпи» відзначали свій десятирічний ювілей. Важливу роль у цьому відіграв фанат баскетболу, вчитель математики та баскетбольний арбітр - Олександр Нагорний. Своєрідний Джеймс Нейсміт черкаського баскетболу цими днями відзначає свій ювілей.

   Мало хто міг подумати, що у 2003-му у Черкасах зародиться баскетбольний бум. Про це були лише мрії, при чому мрії одиниць. Паралельно із Олександром Нагорним про це мріяли Володимир Марченко та Олександр Голинський,  а також Сергій Одарич і Михайло Бродський. Зусилля поєдналися, коли вони сіли за стіл «переговорів». Сталося це на момент участі черкаської команди «Рятівник-Черкаси» у своєму дебютному сезоні Першої ліги. У лютому 2004-го було прийняте історичне рішення для нашого клубу – створення нового амбітного проекту – «Черкаські Мавпи».

    З огляду на те, що у команди були фінансові проблеми, Нагорний, Марченко і Голинський вирішили звернутися за допомогою до директора Черкаського ДОКу – Сергія Одарича. Справа у тому, що керівникам клубу вже важко було повірити у те, що баскетбольній команді у Черкасах, яка лише почала свій професійний шлях, хтось допоможе.

   На той момент черкаський клуб був серед головних претендентів на перемогу у Першій лізі. А отримавши потрібну фінансову підтримку з боку меценатів Бродського та Одарича, ще й підсилив свій склад навесні. У цьому ж сезоні «Черкаські Мавпи» виграли Першу лігу, а у наступному році срібло Вищого дивізіону дало можливість нашому клубу здобути прописку у Суперлізі.

  Вже після того, як головна команда дійшла до еліти українського баскетболу Олександр Нагорний розпочав роботу з найамбітнішим, як виявилося пізніше, проектом клубу.  За роки існування МГО «Країна Баскетболія» виховала велику кількість молодих гравців. В результаті баскетбольна школа «Черкаських Мавп» посіла одне із чільних місць в Україні. Лише у 2015-му році 11 вихованців клубу зіграли на чемпіонаті Європи у складі різноманітних юнацьких та молодіжних збірних України. А у 2013-му наш вихованець Святослав Михайлюк став наймолодшим гравцем за всю історію чемпіонатів Світу!

   БК «Черкаські Мавпи» раді мати у своїй команді такого спеціаліста високого калібру. Дякуємо, що приклали чималих зусиль для наших перемог. І ще раз вітаємо Олександра Івановича з ювілеєм.