21 січня 2017    FreezeOil Кубок України
80:81

10 років по тому. Історія плей-оф «Черкаських Мавп» та «Дніпра»

Уже цієї п’ятниці «Черкаські Мавпи» вчетверте у своїй історії розпочнуть похід за бронзовими нагородами чемпіонату України. До цього черкаський клуб зупинявся за крок від медалей Суперліги. У 2006-му та 2007-му «Мавпи» поступалися у бронзовій серії южненському «Хіміку», двічі по 3:1. У минулому сезоні «Черкаські Мавпи» у бронзовому марафоні програли «Кривбасу» - 3:2. Цікаво, що у серію за нагороди «Мавпи» заходили з перевагою власного майданчику лише одного разу – у другій дуелі з южненцями.

Цьогоріч суперник черкасців теж має перевагу свого майданчика. «Черкаські Мавпи» та «Дніпро» мають давню історію протистоянь. І попри те, що у минулому сезоні ці клуби виступали у різних лігах, цьогорічні взаємовідносини у них не менш «теплі». Так «Мавпи» та «Дніпро» були суперниками по чвертьфіналу FreezeOill Кубка України. В обох матчах важкі перемоги здобули дніпряни - 81:80 у Черкасах та 66:60 у Дніпрі.

У плей-оф чемпіонату України «Черкаські Мавпи» та «Дніпро» зустрічалися одного разу, 10 років тому. Правда ті стики уболівальники обох клубів запам’ятали надовго. Пов’язано це було ще й еврокубковим присмаком. У сезоні 2006-2007 «Черкаські Мавпи» та «Дніпро» зустрілися у чвертьфіналі Кубку Виклика. У першій грі перемогу святкували «Мавпи», яких на той момент тренував Андрій Подковиров – 89:87, а у Дніпрі бажану різницю відіграли місцеві баскетболісти – 88:80. Цікаво, що в тому матчі найрезультативнішим був нинішній наставник «Будівельника» - Володимир Коваль, у складі черкасців вирізнявся – Андрій Лебедєв.

Важкий реванш того ж сезону взяли «Черкаські Мавпи» у Суперлізі. Уже у першій домашній грі чвертьфіналу черкасці закидали свого опонента триочоквими (10 з 23-ох) та виграли у результативному матчі - 91:79. У Дніпрі «Мавпи» продублювали перемогу – 88:83, цього разу дабл-даблом запам’ятався Артур Джонсон  (17 очок та 10 підбирань), а другим за результативністю знову став Андрій Лебедєв. Сьогодні екс-гравець «Черкаських Мавп» не бачить явних фаворитів у бронзовій серії Суперліги, хоча й називає шанси «Дніпра» дещо вищими.

«Ми нещодавно з Вовою Ковалем говорили про ці відомі серії Черкас та Дніпра. У мене лише найприємніші спогади про той час. Це дійсно були битви, важко було знайти в українському чемпіонаті двох найбільш принципових суперників. Ця пара на той момент була особливою. То були не матчі, а щось на кшталт такого виду спорту, як регбол. Усі знали, що гра буде кістка у кістку, підігрівали все це переповнені ігрові зали. Сподіваюся, що і ця бронзова серія буде схожою. Певним фаворитом я назву «Дніпро», дніпряни все-таки вигравали цього сезону у Черкасах, а «Мавпи» не вигравали у Дніпрі. Буде цікаво», - зауважив Андрій Лебедєв.

Відзначимо, що цього сезону рівно 10 років з часу пам’ятних протистоянь у плей-оф «Черкаських Мавп» та «Дніпра».