Олександр Кобець: Черкаські Мавпи” - це особливий спортивний проект України

    Цього місяця вихованець «Черкаських Мавп» - Олександр Кобець дебютував у G-Лізі. Саша отримав перші ігрові хвилини у складі фарм-клубу Вашингтон Візардс. Наш легіонер зіграв у матчі G-Ліги, в якому його клуб Кепітал Сіті Гоу-Гоу на виїзді поступився Лонг Айленд Нетс. Поки українець не отримує багато ігрового часу у фарм-клубі «Вашингтону», однак вірить у свій шанс потрипити в НБА.

   Напередодні свого дебюту у G-Лігзі Саша дав інтерв’ю. Подякував баскетбольній школі «Черкаських Мавп» і згадав свої виступи в основній команді клубу, де на сьогодні є найрезультативнішим гравцем в її історії, здобувши за «Черкаські Мавпи» у Суперлізі 1679 очок.

 

   За Черкаси у Суперлізі я виступав протягом п’яти сезонів, - говорить Кобець. Останні три роки взагалі як основний гравець. Думаю ці сезони були хороші для мене і для клубу. В останньому сезоні ми стали чемпіонами, вперше в своїй історію клубу це вдалося зробити.

Дещо розчарований, що саме зараз довелося залишити команду, адже ми отримали можливість зіграти у Єврокубках, вперше за роки мого виступу у клубі. Дещо прикро залишати команду саме у цей період. Але водночас я розумію, що G Ліга для мене – шанс заявити про себе та продовжити прогресувати. Я у захваті від цього і спробую себе проявити там.

“Черкаські Мавпи” відпустили тебе без компенсації?

Я вважаю, що “Черкаські Мавпи”  - це особливий спортивний проект України. Він дає шанс молодим гравцям заявити про себе і просто відбутися. Яскравий приклад Свят Михайлюк. Я можу бути теж показовим прикладом. В деяких клубах могли б попросити гроші, якийсь "бай-аут". Тут мене відпустили без жодної компенсації. Заради мого розвитку клуб не лише допомагає, а й не ставить палки у колеса, чи утримує гравця. Я хочу лише подякувати президенту (Михайлу Бродському), головному тренеру (Максиму Міхельсону) що наш клуб допомагає у розвитку молодих гравців.

Що можеш побажати молодим хлопцям, які лише починають займатися баскетболом? 

Черкаси не просто баскетбольний клуб, за цей період час у нас навколо зібралася справжня баскетбольна родина. В першу, чергу хочеться побажати молодим гравцям з Черкас, аби вони натхненно працювали та розвивалися. У нас хороші тренери у баскетбольній школі, яким цікаво розвивати гравців. У нас сильний чемпіонський клуб у Суперлізі, де можна прогресувати після юнацького баскетболу. Можу на своєму прикладі молоді сказати, якщо у них буде пропозиція з Америки, або топового європейського клубу ніхто не буде перешкоджати цьому, навпаки завжди допоможуть у бажанні прогресувати.

Після літньої ліги NBA не має остраху грати у G-Лізі?

Літня ліга це дещо інше. Це дуже короткий відрізок часу. Зараз я їду грати цілий сезон. Хоч це трохи інша структура, адже це є фарм-клубом NBA, але у мене значно більше можливостей проявити себе, є цілий рік! На сьогодніі G-Ліга – має високий глядацький інтерес, адже багато клубів хочуть розвивати її і загравати гравців ліги в НБА. Я вважаю, що люди з моїм ігровим типажом на сьогодні потрібні в НБА. Треба працювати і прогресувати, та чекати на свій шанс.

Ти приїдеш у національну збірну України в листопаді? Як взагалі ставишся до виклику у національну команду?

З G-Ліги відпускають у збірну, але бувають різні ситуації. Важко спрогнозувати, що буде з часом. Я сподіваюся стати основним гравцем ротації клубу і я буду потрібен команді. Однак, якщо у мене буде можливість я обов’язково приїду і буду захищати честь збірної. Вважаю, кожен гравець має захищати кольори своєї збірної. Це патріотизм в душі! Я жодної збірної не пропустив! Навіть коли у мене травми були я приїздив у збірну, там лікувався і знову грав за команду, це як обов’язковий фактор.