Микита Сокоренко: «Не можна бути патріотом і не вболівати за «Черкаські Мапи»

  У четвер в ПС «Будівельник» буде особливо гаряче! «Черкаські Мавпи» відіграють свій перший офіційний матч в новому сезоні на власному паркеті. Суперником наших буде віце-чемпіон Суперліги – маріупольський «Азовмаш». Традиційно на свою гру клуб запрошує людей з обмеженими можливостями, які, окрім якісного баскетболу, зможуть отримати подарунки від клубу. А урочисто відкриє сезон в Черкасах також наш особливий, в усіх сенсах цього слова, вболівальник – Микита Сокоренко.

     Попри свій юний вік, Микита знає історію «Черкаських Мавп» від самого початку. Цей хлопець пройшов спільно з клубом крізь усі віхи його розвитку. Він не пропустив жодного домашнього матчу і пам’ятає кожного гравця команди. Відданий вболівальник та амбітний хлопець – Микита Сокоренко розповів нам про своє захоплення баскетболом, місце «Черкаських Мавп» у його житті та поділився сподіваннями на майбутнє.


– Микито, розкажи будь ласка, як давно полюбляєш баскетбол і чому тобі подобається саме цей вид спорту?

– Для мене баскетбол – це не лише гра. Це, як пульс мого серця. Тому що для мене баскетбол, як вид спорту, возведений в ранг мистецтва. Моя звичайна родина перетворилася на баскетбольну родину. «Мавпи» і баскетбол - це не культ, проте це сенс мого життя.

– Як давно слідкуєш і вболіваєш за «Черкаських Мавп»?

– Взагалі, я почав слідкувати за «Мавпами» з самого початку існування клубу. Я знаю від початку до теперішніх часів історію «Черкаських Мавп». Переживаю всім серцем кожен зліт і падіння своєї команди. Я не можу відкинути команду на другий план, тому що не уявляю життя без баскетболу.

– Ти вболіваєш лише за «Черкаських Мавп» чи слідкуєш за європейським та світовим баскетболом?

– У плані результатів для мене важливі тільки «Черкаські Мавпи». Я - патріот свого міста. Не знаю, як можна бути патріотом і не вболівати за «Черкаські Мавпи».

– Протягом тривалого існування клубу у «Черкаських Мавпах» грала низка якісних баскетболістів. Який склад ти вважаєш найсильнішим?

– У принципі не можна ставитися окультно до кожної людини чи гравця, тому що будь-яка людина має здатність і право прогресувати у будь-якому питанні. «Черкаські Мавпи» є колективом надихаючих людей, які допомагають жити і розфарбовувати у кольорові барви наше життя, особливо для людей з особливими потребами. 


– Який баскетбольний сезон тобі найбільше запам’ятався? 

– Я вболіваю за «Черкаські Мавпи» і буду вболівати в будь-якому випадку. Але хотілося б згадати сезон, коли ми грали за Кубок ФІБА. Здається, у сезоні 2006-2007 баскетбол у Черкасах був на піку свого розвитку. Зараз хотілося б побачити тодішню тенденцію в чемпіонаті, тенденцію створення команди. Я не кажу, що зараз гравці погані. Усі мають право прогресувати, але для того, щоб прогресувати, треба мати достойні кадри. 

– Як можеш оцінити виступи «Черкаських Мавп» у минулому сезоні?

– Не можна нічого конкретно оцінювати. Кожна людина розраховує на прогрес, але не важливо в якому становищі ми опиняємося, важливо, що ми з цього виносимо.  У минулому сезоні ми грали у Суперліги після кількох років перерви. Ми могли виступити краще, проте не використали на повну свій потенціал.

– Чого очікуєш від команди у цьому сезоні?

– Мені хотілося б, щоб команда демонструвала хорошу гру. Взагалі, я дуже хочу, щоб у найближчі три роки ми здобули мінімум бронзу, максимум срібло. Тому що без конкуренції немає спорту. Зрозуміло, навіть якщо цього не станеться, я буду до сивого чола вболівати за «Черкаські Мавпи», тому що я їх люблю і буду любити. 

– Ти палко підтримуєш команду. Як вважаєш, на якому рівні в Україні перебувають вболівальники «Черкаських Мавп»?

– Напевно, серед перших. Вболівальник - це не той, хто вивішує та проголошує різні лозунги. Це та людина, яка тримає команду у своєму серці. Для того, щоб вболівати за «Черкаські Мавпи» і жити життям свого рідного клубу треба бути людиною самодостатньою та відданою своїй справі. Мені подобається спостерігати за клубом не лише з ігрового боку, а й за сильними особистостями, брати з них приклад. Люди, котрі працюють у «Черкаських Мавпах», формують сильне суспільство.

– Що змінив у твоєму житті спорт?

– Спорт змінив мене як особистість. Моя найбільша мрія - працювати для черкаського спорту та на благо «Черкаських Мавп». Дві галузі, у яких я хотів би себе реалізувати, – це баскетбол і журналістика.