14 років – саме стільки потрібно було нашому клубу, аби дійти до історичного чемпіонства у головному чемпіонаті України!
1-го травня "Черкаські Мавпи" оформили чемпіонство у Суперлізі Парі-Матч.

Згадаймо наш шлях до чемпіонства, мрії власників клубу та успіхи наших вихованців в історичному матеріалі.
Із появою в Черкасах успішної та перспективної баскетбольної команди «Черкаські Мавпи» про наше місто заговорили по-новому. Баскетбол став професією, захопленням, хобі для багатьох черкасців, а баскетбольний майданчик – улюбленим місцем відпочинку. Черкаси перетворилися на столицю баскетболу. Відтепер тут народжуються баскетбольні традиції, а «Черкаські Мавпи» прославляють наше місто далеко за межами України.

Паралельними шляхами до спільної мети

Ідея створення у Черкасах баскетбольної команди виникла навесні 2003 року. Спершу великі любителі баскетболу та фахівці з цього виду спорту Олександр Нагорний і Володимир Марченко організували в Черкасах чемпіонат міста серед чоловічих команд. Боротьбу за перемогу в міському турнірі вели 5 команд, зокрема, дві команди з Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, по одній команді з Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля та Черкаського державного технологічного університету, а також збірна міста. Після вдало проведеного чемпіонату окрилені маленьким успіхом Володимир Марченко, Олександр Нагорний та Олександр Голинський вирішили створити професійну баскетбольну команду, яка могла б виступати у чемпіонаті України.

А вже восени почалася підготовка до чемпіонату України серед команд першої ліги. На те, що дебют за збігом обставин мав відбутися у 13 сезоні, ентузіасти не зважали. Було запрошено до команди черкаських хлопців, які пройшли школу дитячо-юнацького баскетболу, і кількох студентів з Черкаського інституту пожежної безпеки. Повернулися до Черкас Сергій Марченко та Дмитро Кукуруза, які грали у Вінниці у тамтешньому баскетбольному клубі.

Щодо вирішення найбільш складного питання – фінансування команди, то переговори із потенційними спонсорами велись постійно, однак все закінчувалося обіцянками. Лише ректор Черкаського інституту пожежної безпеки Микола Шкарабура підтримав ентузіазм першопрохідців, що стало, до речі, вирішальним у прагненні стартувати в чемпіонаті України серед команд першої ліги. Команду назвали “Рятівник-Черкаси”.

З огляду на те, що у команди були фінансові проблеми, Нагорний, Марченко і Голинський вирішили звернутися за допомогою до директора Черкаського ДОКу - Сергія Одарича. Чому саме до Одарича? Річ у тім, що керівникам клубу вже важко було повірити, що баскетбольній команді у Черкасах хтось допоможе. Тоді Марченко, Голинський і Нагорний ще не знали, що у 2003-му році аналогічну ідею створення у Черкасах баскетбольної команди виношували… Сергій Одарич зі своїм бізнес-партнером та меценатом Михайлом Бродським. Останній був справжнім фанатом баскетболу і з часів незалежності допомагав українським клубам. Зрештою, був власником таких клубів, як "Київ-Баскет" та "Денді-Баскет". Власне, проект баскетбольного клубу у Черкасах народився саме завдяки ідеї Бродського та Одарича.

За рік, восени 2003-го року, ДОК почав отримувати прибутки. Тоді Сергій Одарич та Михайло Бродський вирішили, що почнуть втілювати в життя баскетбольний проект орієнтовно через рік. Єдиною умовою було повне погашення ДОКом боргів. За кілька днів після розмови на цю тему до директора ДОКу за допомогою підтримати черкаську баскетбольну команду „Рятівник" звернулися Нагорний, Голинський, Марченко.

На той момент, – згадує Сергій Одарич, – ми нічого не знали про „Рятівник". Керівників команди до мене направила Ніна Андріївна Набокіна. У свій час Машбуд, де Ніна Набокіна була одним з менеджерів, надавав посильну допомогу місцевому баскетболу і, таким чином, вона була знайома з Володимиром Марченком. Гості мені розповіли, що тієї допомоги, яку надає пожежний інститут для участі у чемпіонаті України серед команд першої ліги, замало. Я сказав – чудово, що у нас сходяться думки, але ДОК ще не може зайнятися цим проектом в повному обсязі. Щоправда, я пообіцяв, що подумаємо, в яких масштабах ми зможемо допомогти. Порадившись з Михайлом Бродським і зваживши всі наші можливості, ми вирішили, незважаючи на те, що ДОК ще не розрахувався з боргами, допомогти команді. „Рятівник" міг просто не дограти до кінця сезону, це з одного боку. З іншого боку, нам все одно потрібно було починати з першої ліги хоча й через рік. Тому ми спробували використати свій шанс на рік раніше, ніж планувалось. Тим паче, ми бачили, що ДОК у сезоні 2004/2005 років зможе фінансувати команду, яка змогла б поборотись за путівку до Суперліги. Ми прийняли рішення знайти резерви і фінансувати „Рятівник". В оперативному порядку було утворено спортивний клуб „Черкаси", який був зареєстрований 29 січня 2004 року. До його складу ввійшов „Рятівник" і участь у чемпіонаті вже продовжив під нашим патронатом.

Сезон 2004-2005рр. баскетбольна команда почала під назвою „Черкаські Мавпи”. Турнірну дистанцію у Вищій лізі «Черкаські Мавпи» з новим головним тренером Анатолієм Федоренком пройшли рівно, здобувши путівку до Суперліги.

Молода команда з високими амбіціями

З перших же днів "Черкаських Мавп" у Суперлізі Михайло Бродський та Сергій Одарич поставили перед командою неймовірно амбітні завдання. Протягом сезону 2005/2006 рр. вони мали боротися за бронзові нагороди Суперліги. Команда з поставленою задачею впоралася, і на фініші сезону вела боротьбу із БК «Хімік» за 3 місце. Перемогу в цьому протистоянні здобув южненський клуб, а «Черкаські Мавпи» посіли 4 місце.

У сезоні 2006/2007 «Черкаські Мавпи» дебютували у Єврокубках! Вони взяли участь у розіграші європейського Кубку Виклику. Успішно пройшовши груповий етап Єврокубка, «Мавпи» дійшли до чвертьфіналу, де у напруженій боротьбі поступились землякам із Дніпра - БК «Дніпро». У 16 чемпіонаті України «Мавпи» посіли четверте місце. Такий же результат команда показала в розіграші Кубка України.

У 2007 році центровий "Черкаських Мавп" Кирило Фесенко став п'ятим вітчизняним баскетболістом, якого запросили грати в Національну баскетбольну асоціацію (НБА) – США. За час перебування в черкаському клубі Фесенко показував високі результати, підтверджуючи тим самим, що він є одним із найперспективніших українських гравців.
Грою черкаського баскетболіста зацікавилася «Юта Джаз» із НБА. Керівництво «Черкаських Мавп» підтримало прагнення Кирила грати в НБА, й улітку 2007-го року наш баскетболіст підписав контракт із американською командою «Юта Джаз».

Загалом у сезоні 2007/2008 команда у регулярному Чемпіонаті фінішувала лише сьомою, а у Кубку Європи FIBA, пройшовши кваліфікацію, "вилетілa" після 1 групового раунду. Причиною провалу стала навала травм та невдала селекційна політика, що призвело до зміни більш як 10-ти гравців у складі команди поточного сезону. Після цього сезону до команди був запрошений сербський спеціаліст Йовіца Арсіч, що також був головним наставником національної Збірної Македонії.


Баскетбольна школа Черкаських МавпПаралельно з цими подіями у клубі розвивається один із ключових напрямків – баскетбольна школа “Черкаських Мавп”. Часом в клубі відчувається, що дитячому баскетболу приділяється більше уваги, ніж головній команді.
Пізніше Михайло Бродський пояснить, що це не враження і заявить, що чемпіонами України команда може стати лише, коли за неї будуть виступати і битися свої вихованці.

З часу цієї фрази пройде близько 10-ти років і вихованець баскетбольшої школи “Черкаських Мавп” – Олександр Кобець - у статусі найрезультативнішого гравця останнього фінального матчу Суперліги - зрізатиме чемпіонську сітку!!!


Але це буде пізніше. У цей період часу Кобець лише починає свої упевнені кроки у дитячому баскетболі. У структурі черкаського клубу формується ціла плеяда команд, яка виступає у юнацьких чемпіонатах України та бориться за призові місця.


Неймовірно талановиту молодь вдалося зібрати тренеру Максиму Міхельсону у команді “Черкаські Мавпи-96”. Команда, у якій блискуче виглядали Святослав Михайлюк, Олександр Кобець, Максим Мірошниченко, Нікіта Воєвода, Нікіта Руслов під проводом Міхельсона 5 разів ставала чемпіонами України (!) та збирала нагороди юнацької Євроліги. Пізніше навколо цих хлопців почала формуватися збірна України цієї вікової групи, кожен з них мав досвід виступів за збірну України і у на рік старшій віковій групі.

Ще одною характерною особливістю нашого клубу протягом 14-річної історії була соціальна відповідальність. Численна кількість майстер-класів для школярів та просвітницька робота клубу йшла паралельно з розвитком дитячого баскетболу.Клубу вдалося створити унікальний для українських реалій сектор – сектор особливих уболівальників. Кожен домашній матч нас підтримують юнаки та дівчата з особливими потребами. Кілька років тому їх навіть приймали у першу команду клубу. Саме так, кожен з таких уболівальників має унікальну свою ігрову форму та навіть брав участь у офіційному представленні команди.

Битва за визнання


Сезон 2008/2009 «Черкаські Мавпи» розпочали з найсильнішим складом за всю історію команди. Балканські легіонери дуже високого рівня з’явились в команді вже влітку, і «Мавпи» підійшли до чемпіонату новоствореної ліги УБЛ повністю готовими до боротьби. Перші 2 кола чемпіонату пройшли за домінування «Черкаських Мавп». Підопічні Йовіци Арсіча зробили впевнену заявку на перемогу в УБЛ, проте повністю проваливши кінцівку сезону, команда так і не змогла зібратись з силами. Як наслідок, у пасиві «Мавп» 9 місце чемпіонату. Серед причин провалу називалась саме відсутність командної гри та несприятливий мікроклімат у колективі. Зіркові виконавці перестали знаходити спільну мову, і як результат, команда провалила сезон.

Перед початком сезону 2009/2010 керівництво команди взяло курс на «перезавантаженя» та українізацію. Переглянувши власну кадрову політику та проаналізувавши помилки, менеджмент «Мавп» укладає контракти з українськими гравцями з метою формування кістяка команди. Паралельно розвивається дитяча школу черкаського баскетболу, найкращим вихованцям якої гарантовані місця в основному складі команди. Розробляється стратегія розвитку Клубу на найближчі 3 роки.


Золото чемпіонату України Вищої ліги у наших фанів!

Новий сезон команда розпочинає, вперше після пам'ятного 2005-го, у Вищій лізі. Перед "Черкаськими Мавпами" ставиться завдання виграти чемпіонат та знову повернути Черкасам прописку в Суперлізі. Під проводом старожили тренерського цеху клубу - Володимира Холопова "Мавпи" легко стають чемпіонами у другому за значимістю турнірі держави. Черкаський клуб цього сезону трощить всіх своїх опонентів у Вищій лізі і вписує своє ім'я у скрежалі вітчизняного баскетболу, як команда, що виграла чемпіонат без жодної поразки!!! Та попри це, "Черкаські Мавпи", з різних причин, не стають учасниками АБКУ "Суперліга".

Конфлікт був вичерпаний після другного чемпіонства у Вищій лізі "Черкаських Мавп" (сезон 2010-2011). На черговому засіданні АБКУ "Суперліга" (22-го червня 2011) було прийняте одноголосне рішення про членство "Черкаських Мавп" у Суперлізі. Ця перемога стала однією з найважливіших за всю історію черкаського баскетболу. Хоч кувалася вона абсолютно не на спортивному майданчику, керівництво клубу таки зуміло вийти переможце з цієї боротьби.

 Головним завданням у сезоні 2011-2012 команди Володимира Холопова було закріпитися в еліті українського баскетболу. Черкасці знову почали збирати переповнений ПС "Будівельник", який вміщує більше тисячі уболівальників. Саме у цей сезон до Черкас приїхав один з найяскравіших баскетболістів за всю історію українського баскетболу - Вілл Соломон. Та попри якісні баскетбольні шоу, зірка не допомогла команді вийти у плей-оф. Також на заваді цьому стала велика кількість травм, яких по ходу чемпіонату припускалися ключові гравці команди.

Фактично відразу після завершення сезону керівництво "Черкаських Мавп" заявляє про амбітні плани на наступний сезон і повертає до керма команди сербського спеціаліста - Йовіцу Арсіча. В свою чергу, тренер зауважує, що його команда в сезоні 2012-2013 має йти серед когорти лідерів Суперліги. Також одним з пріорітетів у новому сезоні буде залучення вихованців баскетбольної школи "Черкаських Мавп" до головної команди клубу. Першими з них стали Антон Білоус, Святослав Михайлюк та Олександр Кобець.


Попри доволі потужний склад, першу частину сезону черкасці собі не можуть занести до активу. Команда знаходилась поза зоною плей-офф і лише з початком 2013-го почала набирати. Свою кращу гру показували імениті легіонери – Чарльз Томас і Томас Делінінкайтіс. Відтак, набравши хороший темп, «Мавпи» буквально увірвалися в плей-офф, при цьому виграли ледь не всі останні матчі регулярки. Головне розчарування цього сезону відбулося у плей-офф. Черкасці не змогли здолати в очній дуелі «Ферро-ЗНТУ» і поступилися у серії з рахунком 1:4, хоча й у всіх програних матчах була рівна боротьба.

Програвши важливу серію, Арсіч припинив співпрацю з «Мавпами», а власниками клубу було прийняте рішення дати другий шанс Володимиру Холопову. До другої спроби українського наставника в історії клубу сталася знакова подія: про Баскетбольну школу «Черкаських Мавп» заговорила Європа! На домашньому юнацькому Євробаскеті (U-16) збірна України, яку вели за собою вихованці клубу, зуміла увійти в десятку кращих. Наш же Святослав Михайлюк потрапив до символічної збірної турніру та став другим за результативністю гравцем Євробаскету! Після такого тріумфу вихованці «Черкаських Мавп» отримали заслужене місце в основі клубу. У сезоні 2013-2014 головну команду клубу, окрім Михайлюка, поповнили наші Кобець, Руслов та Воєвода. Усі вони уже на цей момент випробували себе у збірних України U-16 та дехто у U-18.Ще через рік, у 2014-му Святослава Михайлюка запрошує американець Майк Фрателло у Національну збірну України!!! Більше того, вихованець нашого клубу входить у світову історію баскетболу. Він стає наймолодшим гравцем чемпіонатів Світу за усю історію, Михайлюк дебютує на чемпіонаті Світу 2014-го року у Іспанії, і не просто виходить на майданчик, а й дає можливість публіці запам'ятати його кількома ефектними епізодами.

Помітили його і у США, вихованцю нашого клубу пропонують навчання та виступи у NCAA ціла низка університетів. Святослав обирає програму "Канзасу". З Джейхоукс НАШ ХЛОПЕЦЬ проведе чотири сезони і у сезоні 2017/2018 вийде у фінал Березневого Шаленства. Цього літа (2018) ми дуже чекаємо Свята на Драфті НБА і бажаємо йому бути обраним у першому колі драфту!


Старт сезону 2014-2015 важко записати до активу «Черкаських Мавп». Команда важко стартувала в Суперлізі і через незадовільні результати Володимир Холопов припинив співпрацю з клубом. Тренерське кермо було віддано Максиму Міхельсону, який протягом років роботи з юнацькими командами клубу досягнув вагомих результатів і головне виховав хлопців про яких говорить Україна та, які стукають у головну команду.

Під час представлення команді (на фото) наставника президент клубу – Сергій Одарич – поставив завдання-максимум – вихід у плей-офф Суперліги, а також висловив сподівання на вихованців клубу уже в цьому сезоні.


Історичне фото. Сергій Одирич знайомить з командою нового головного тренера - Максима Міхельсона

З приходом тренера, з яким повязані найгучніші успіхи у юнацькому баскетболі нашого клубу, була зроблена ставка на своїх вихованців. Причому синхронно, через події в країні, Україну почали полишати легіонери. Чемпіонат перспективна молодь на чолі з капітаном - Андрієм Кальніченком завершила на 11-му місці.
Сезон 2014-2015 в Україні пройшов під знаком «шанс для молоді». Через ситуацію в Україні кількість легіонерів у внутрішньому чемпіонаті суттєво знизилася. Черкаська молодь на чолі з вихованцем клубу – Олександром Кобцем прекрасно себе зарекомендувала. Правда у спортивному плані команда зупинилася за крок від бажаного результату. «Мавпи» вийшли у плей-оф Суперліги, але пробитися у другий етап вони не змогли. Чвертьфінальну серію черкасці програли БК «Київ» - 1:4.У цьому ж році ще одна талановита плеяда вихованців "Черкаських Мавп" гучно про себе заявила на юнацьких чемпіонатах Європи. Дмитро Скапінцев та Іван Ткаченко стали відкриттям українського юнацького баскетболу. Згодом (2018-го) ці хлопці стануть чемпіонами України у складі "Черкаських Мавп", а Іван Ткаченко 11 разів протягом чемпионського сезону виходитиме в основі клубу.

У 2014-му наші хлопці зробили історичний прорив для збірної України U-18. Вони повернули прописку нашій країні у дивізіоні "А". Це стало можливим після того, як збірна України під орудою Максима Міхельсона та з сімома вихованцями "Черкаських Мавп" (!!!) вирвала срібло чемпіонату Європи у дивізіоні "Б". Олександр Кобець входить у симdолічну пґятірку турніру, а Святослав Михайлюк отримує звання MVP!


Битва за бронзу


Битва за бронзу - так уболівальникам "Черкаських Мавп" запам'ятається сезон 2015-2016. У чемпіоноті України, під егідою ФБУ цього сезону виступало 9 клубів, серед яких єдиний представник Єврокубків - "Хімік" та амбітні "Динамо" і "Кривбас". Саме ці три клуби розділили між собою медалі чемпіонату України. "Черкаські Мавпи" відчайдушно билимся за бронзові нагороди, але програли бронзову серію "Кривбасу" з рахунком 2:3. Кращим атакуючим захисником чемпіонату був визнаний вихованець "Черкаських Мавп" - Олександр Кобець. У Кубку України наш клуб теж був у четвірці кращих. У першому матчі Фіналу Чотирьох команда Максима Міхельсона поступилася "Хіміку", який і виграв трофей.Влітку велика кількість вихованців "Черкаських Мавп" отримуює виклик до збірних України різних вікових груп. Загалом за 14 років існування клубу форму національних збірних України одягали 16 баскетболістів нашої школи! Більшість з них були лідерами своїх вікових груп.Сезон 2016/2017 став черговим випробуванням молоді. Суперліга Парі-Матч відчутно додала у конкуренції після повернення до української еліти “Будівельника” та “Дніпра”. Черкасці не залишили своїх амбітних планів і знову нав’язали боротьбу за бронзу Суперліги. В підсумку команда Максима Міхельсона фінішувала четвертою у регулярному чемпіонаті, а битву за бронзу у плей-оф програла “Дніпру” з рахунком 2:3.

Влітку 2016-го збірна України U-18, якою керував ще один черкасець – Олександр Ворона, оформила срібло чемпіонату Європи. Одним із лідерів тієї команди був наш Дмитро Скапінцев, якого було визнано кращим центровим турніру.Цього ж року "Черкаські Мавпи-01" під орудою Василя Івлєва стають чемпіонами України. А лідер команди - Ілля Голощапов був визнаний MVP чемпіонату. Таким чином, "Черкаські Мавпи-01" увійшли до когорти команд чемпіонів України юнацьких чемпіонатів, де до цього уже були "Черкаські Мавпи-96" та "Черкаські Мавпи-97".

Зі старту історичного сезону 2017/2018 керівництво клубу залишило для команди незмінним завданням - виграти нагороди головного чемпіонату України і, нарешті, позбутися "прокляття четвертого місця". Задля цього клуб зберіг у своєму складі лідера - Олександра Кольченка та запросив ще одного гравця збірної України - Володимира Конєва. Фундамент команди на сезон 2007/2018 укріпили і 6 вихованців клубу. Довгим та ретельним шляхом пошуків були відібрані Максимом Міхельсоном у майбутню чемпіонську команди і легіонери. Селекційною роботою сам наставник був задоволений, не розчарувався він і після того, як за різних обставин полишив клуб Марко Поповіч, Станімір Марінов та Марвін Джеферсон."Ми доволі довго запрягали, довго від нашого механізму відвалювалися непотрібні запчастини. Хтось втікав, коли лодку починало хоч трохи хитати, з деким ще якісь проблеми були. Залишилися саме ті люди, з якими ми могли стати чемпіонами", - зауважив Міхельсон після сезону.Першу частину чемпіонату наш клуб провів, шукаючи свою гру: ротація складу, четверте місце у турнірній таблиці та невихід у Фінал Чотирьох клубу були лише складним шляхом до історичної звитяги. Справді видатним можна назвати 2018-й рік. Протягом нього "Черкаські Мавпи" виграли 20 матчів, програвши лише одного разу. А серія клубу без поразок наразі складає 17 ігор і перенесеться у новий сезон. Максиму Міхельсону вдалося виграти чемпіонат, здобувши перемоги у всіх вісьмох матчах плей-оф!У свою чергу, справдилися і слова засновників клубу - Михайла Бродського та Сергія Одарича - клуб виграв чемпіонство, коли фундамент складатиметься з його вихованців. Олександр Кобець став одним із найрезультативніших гравців ліги сезону 2017/2018 (14.4 очки за гру) та найрезультативнішим гравцем заключної переможної гри фінальної серії проти "Дніпра". Іван Ткаченко цього сезону отримав звання кращого данкера Суперліги Парі-Матч та прекрасно замінив Володимира Конєва у старті команди, коли той отримав травму.В підсумку MVP чемпіонського чемпіонату для "Черкаських Мавп" був визнаний капітан "Мавп" - Олександр Кольченко, а кращим форвардом чемпіонату України - Володимир Конєв. Розгромна перемога у фінальній серії проти "Дніпра" (3:0) подарувала родині "Черкаських Мавп" довгоочікуване чемпіонство у чемпіонаті України, до якого ми йшли 14 років!!!

І це ще не все!!!


Попереду важливі етапи у кар'єрі наших вихованців. У 2018-му наш Олександр Кобець зіграв у складі Національної збірної України офіційний матч (проти Латвії) у рамках кваліфікації до Кубку Світу.

Трохи раніше він став бронзовим призером чемпіонату Європи з баскетболу 3х3 і отримав звання Майстра спорту міжнародного класу. Чекаємо на наступний крок!У сезоні 2018/2019 відбулася історична подія для клубу та баскетбольної школи "Черкаських Мавп" - Святослав Михайлюк підписав дворічний контракт з Лейкерс на суму у 4.6 мільйонів доларів, до цього був задрафтований під 47 номером.

Протягом чотирьох місяців у складі «Лейкерс» Михайлюк взяв участь в 34 матчах. Вихованець «Черкаських Мавп» набирав в середньому 3,6 очка при точності з гри 34,5% і 33,3% з-за дуги за 11 хвилин на майданчику.

Але оскільки "Лейкерс" послабили позиції в гонці плей-оф після травми Джеймса на Різдво, фронт-офіс сподівався зробити хід, який збільшив би шанси на вихід в плей-офф, який міг стати першим для команди з 2012 року. Це призвело до обміну Михайлюка і піку другого раунду драфту 2021 року в "Детройт Пістонс" на більш досвідченого захисника Реджі Буллока.

Михайлюк дебютував за "Пістонс" 8 лютого, але надалі з'являвся на майданчику лише в трьох матчах при лімітованому ігровому часу. Святослав достроково завершив сезон, коли отримав перелом лівого вказівного пальця на початку квітня. "Пістонс" вийшли в плей-оф під восьмим номером посіву, але поступився у першому раунді "Бакс".


«Черкаські Мавпи» у сезоні 2018/2019 не зуміли підтвердити своїх чемпіонських амбіцій. З одного боку команда Максима Міхельсона зуміла, вперше за останні 10 років, відіграти у Єврокубках і успішно пройшла кваліфікації до Кубку Європи FIBA, але з іншого невдало відіграла на внутрішній арені.У регулярному сезоні черкасці посіли лише 8-ме місце. Через це діючий чемпіон у першому раунді плей-оф зустрівся з переможцем регулярки – “Запоріжжям”. Яскрава серія 1/4 завершилася перемогою запоріжан – 2:1. Вирішальний матч рівної пари мав рахунок 80:81.

Традиційно "Черкаські Мавпи" делегували широкий склад у різні збірні України. Влітку 2019-го Іван Ткаченко у складі збірної України став срібним призером Всесвітньої Універсіади в Неаполі. У фіналі українці поступилися збірні США.

А в жовтні Ткаченко разом з Нікітою Русловим у складі збірної України з баскетболу 3х3 здобули срібло чемпіонату світу U-23. Згодом їм присвоїли звання майстрів спорту міжнародного класу. Для Ткаченка ця медаль стала другої у міжсезоння.Сезон 2019/20 був значно успішнішим для "Черкаських Мавп". Клуб підсилився якісними легіонерами й зберіг у своєму складі ключових баскетболістів чемпіонського сезону. Однак демонструвати стабільні результати не вдавалося. Команда Максима Міхельсона стала справжньою грозою фаворитів. "Мавпи" впевнено перегравали амбітні клубів, однак втрачали очки у грі з аутсайдерами.

Також у 2019-му році сталася вкрай важлива інфраструктурна подія. Зусиллями корпорації "Група Венето" і мецената й президента Федерації баскетболу України, Михайла Бродського у місті з'явилася нова сучасна арена у школі №18. На облаштування сучасного паркету із канадського клену, якісних щитів та трибун, роздягалень та всіх командікацій - на все зусиллями корпорації були виділено понад 100 тисяч доларів. Знаковим став сезон і для головного вихованця клубу - Святослава Михайлюка. Наш баскетболіст став одним із важливих гравців "Детройт Пістонс". З кожним місяцем його роль у команді все збільшувалася. Як результат - Михайлюк був обраний на Матч зірок НБА, для участі у грі Зірок, що сходять. Причому Святослав став лише другим українцем, якого обрали на Вікенд усіх зірок. На той матч Михайлюк вийшов у особливих кросівках - з гербами України та "Черкаських Мавп".


У чемпіонаті Святослав відіграв 56 матчів (27 у стартовій п'ятірці), у середньому за гру здобув 9.0 очка (40% триочкові), робив 1.9 підбирання і віддавав 1.9 передачі.

Після новорічної паузи "Черкаські Мавпи" почали набирати непоганий хід і претендували на місця у верхній частині турнірної таблиці. Однак хрест на всьому баскетболі у світі поставила пандемія коронавірусу. Через COVID-19 Федерація баскетболу України прийняла своєчасне рішення і в березні достроково завершила чемпіонат. Відзначимо, що Україна стала першою, хто прийняв таке рішення. Далі чемпіонати достроково завершилося і в інших країнах. 

У підсумку, "Черкаські Мавпи" з показником 12/12 завершили чемпіонат на 6-ій позиції. 

Свої перші виклики у національну збірну України отримали Іван Ткаченко і Дмитро Скапінцев. Втім одива черкаські баскетболісти поки не мали шансу дебютувати за головну команду країни. Все попереду!