Група підтримки

Черлідінг як поєднання танців, акробатики та гімнастики було придумано в США. Роком народження черлідінгу прийнято вважати 1898. С тих пір групи підтримки супроводжують команди з американського футболу, баскетболу та бейсболу, які набули шаленої популярності у США. У 1920 році в черлідінгу з’явилось два нововведення: барабани і дудки. Цікаво, що с самого початку черлідінг був чоловічою справою. Звичайно, тоді він був без танців. Чоловіки підтримували команду різноманітними “кричалками” та синхронними рухами. Згодом, черлідінг став справою красивих, гнучких та пластичних дівчат, студенток американських коледжів. 
 
Черлідінг прийшов у Європу у 70-х роках ХХ століття. Проте, лише у середині 90-х почали проводитись чемпіонати Європи з черлідінгу із заснуванням Європейської асоціації черлідінгу.
 
Всеукраїнську федерацію черлідінгу груп підтримки спортивних команд було зареєстровано у 2004 році. У 2005 році відбувся перший чемпіонат України з черлідінгу. Черкаси були представлені командою черлідерів факультету фізичної культури ЧНУ. У сезоні 2006-2007 танцклуб “Експресія” створив команду підтримки БК “Черкаські Мавпи”. Вже в наступному сезоні Клуб запропонував Євченко Ірині, яка танцювала в “Експресії”, тренувати нову групу дівчат. В результаті було створено молодий та талановитий танцювальний колектив.
 
Зустрічайте, група підтримки БК “Черкаські Мавпи”

Даша Ніконова


  
   Мій танцювальний шлях почався ще змалку, коли мене мама відвела на народні танці, але через деякий час я зрозуміла, що "народні" не для мене. Я змінювала колективи дуже багато разів, але все ж знайшла той, де я і почала танцювати сучасні стилі (хіп-хоп, диско, диско-слоу, джаз-фанк), які танцюю вже на протязі 9 років.
   Для мене танець - це маленьке життя, яке я проживаю на паркеті. Мені приємно, що за допомогою цього, я можу дарувати людям позитивні емоції, енергію, можливо певний стимул. Коли я танцюю, я забуваю про всі проблеми та негаразди і просто насолоджуюсь. Зараз я є одною з учасниць групи підтримки "Golden Ladies" і безмежно рада, що стала частинкою цієї веселої, дружньої та просто крутої сім'ї. Дуже вдячна нашим тренерам, що надали мені такий шанс! Мій девіз: "Я цього хочу. Значить, це буде!".Анастасія Роздайбіда


   Все моє дитинство пройшло в спортивній школі-КДЮСШ -1,де з 4 років я почала займатися художньою гімнастикою. Я закінчила спортивну школу з розрядом Кандидат в Майстри Спорту. Нещодавно мені запропонували стати однією з учасниць групи підтримки.
   Зважаючи на те,що я регулярно відвідувала матчі нашої баскетбольної команди "Черкаські Мавпи" і бачила чудові,запальні виступи дівчат,з радістю прийняла пропозицію. Я рада,що є частиною цього колективу,адже в нашій команді чудовий мікроклімат та прекрасні тренери,які завжди підтримають та дадуть вірні настанови. Зараз я навчаюся в інституті фізичної культури,спорту та здоров'я та треную маленьких гімнасток.

Ліза Кравець


   
 Ще з раннього дитинства я займалася спортивною гімнастикою, саме в цьому виді спорту я проявила себе найкраще. Брала участь у змаганнях різного рівня й закінчила свою спортивну кар'єру зі званням Майстра Спорту України. Гімнастика не тільки допомагала мені тримати себе у хорошій фізичній формі, а крім того загартувала мій характер і виховала силу волі.

   Згодом я захотіла спробувати щось зовсім нове й цікаве. Дізнавшись про те, що в групу підтримки “Golden Ladies” проходить набір, вирішила спробувати свої сили. Після першого ж тренування я зрозуміла, що черлідинг - це моє. Стараюсь віддавати себе танцям на 100%, занурююсь у цей неповторний світ, відкриваючи щоразу в ньому щось нове. Зараз для мене танець — це цілий світ, без якого я не зможу прожити ні дня. Мій девіз : "If your dreams don't scare you, they are not big enough".


Альона Удод

  
   У 4 роки батьки віддали мене на художню гімнастику і мені неймовірно сподобалось, але нажаль тренер переїхав в інше місто і довилося покинути цей вид спорту. Потім я займалася балетом в ЦДЮТ в студії «Балеро», але там я про займалася тільки рік. Так, як я дуже активна людина і просто не можу сидіти на одному місці, я вирішила себе спробувати в іншому направленні мистецтва. І з 2006р. я пішла в студію «Арт-Майстер» ( шоу-групі «Міккі-маус») там де я не тільки співала але і танцювала різні стилі танцю.
    Про сам напрямок черлідінг я дізналася з американських фільмів, і була в захваті від нього. Згодом від подруги я дізналася ,що черлідінг є в нашому місті і не роздумуючи пішла займатися в «Golden Ladies», але в початкову групу, та згодом мене взяли в основний склад групи підтримки. Ці дівчата стали для мене другою сім’єю. Також тут чудові тренери, які допоможуть та підтримають в будь-якій ситуації.
   Навчаюся з 2013-го у Черкаському державному бізнес-коледжі (ЧДБК) на Економіста, станом на 2017-й я отримую ступінь бакалавра в освітній програмі «Міжнародна економіка» . Мій девіз: «Мы получаем не то, что заслуживаем, а то, чего добиваемся» .
 
   
Марія Руденко

   З самого дитинства я була дуже активною, тому батьки відвели мене на художню гімнастику. Там я прозаймалася сім років, та згодом наш колектив розформувався. Я довго не могла знайти те, до чого лежало серце, але мій тато,активний вболівальник Черкаських Мавп, запропонував мені спробувати черлідинг. З першого заняття я зрозуміла,що це саме те, що я шукала. Через деякий час мені запропонували прийняти участь у кастингу в группу підтримки "Golden Ladies".

   Я дуже зраділа, коли мене прийняли до команди. Мені подобається танцем надихати гравців до перемоги та створювати запальний дух у вболівальників. Окрім черлідингу я навчаюся,люблю малювати, подорожувати та писати вірші.Мій девіз: "У досконалості немає меж".

Оля Москаленко (капітан команди)

 
 У 4 роки мама мене привела на спортивну гімнастику, де я займалася 8 років і дійшла до || дорослого розряду. Пізніше мені захотілося поринути у світ танцю.«Favorit» і був моїм першим танцювальним колективом, де вирішила спробувати танцювальний напрям – контемп.Стиль дуже цікавий та душевний, але хотілось чогось запального . Про черлідинг дізналася від друзів, які зпропонували випробувати себе у чомусь новому.
   Рідні та близькі мене підтримали. Так я і потрапила до основної групи по черлідингу. Тут мені стали у нагоді елементи зі спортивної гімнастики. Свій колектив я дуже люблю, тренери з дівчатами допомагають розкритися та стати справжньою. Баскетбольну гру побачила під час свого першого виступу, у Палаці Спорту. Відтепер баскетбол викликає лише позитивні думки. Дуже рада, що змогла стати маленькою частиною такої великої та спортивної справи, як баскетбол.
    Свій вільний час люблю провести з друзями, танцювати та готувати. У майбутньому мрію стати психологом, адже подобається пізнавати людей та допомогати їм позбуватися власних страхів і невпевненості у собі. Мій девіз такий — Я не знаю що несе нам майбутнє, тому живу посміхаючись справжньому.

Богдана Чорна

   Все своє дитинство я присвятила спорту.Ще в 4 роки мене батьки відвели на художню гімнастику. Потім я почала займатися фітнесом. Фітнесом займаюся 9 років здобула такі нагороди: Чемпіонка світу 2013, багаторазова чемпіонка України, триразова чемпіонка Черкаської області та срібна призерка Чемпіонату Європи. Моїм хоббі був кіний Спорт в якому я здобула багато нагород. Я давно знала про "Черкаські Мавпи". Ще у 8 років Ірина Євченко запропонувала мені виступити на матчі соло, після того матчу я собі сказала "Коли я підросту я обов'язково піду в Golden Ladies". Цього року я потрапила до основного складу "Goldеn Ladies". Я нарешті стала частинкою великої сім'ї черлідингу. 

Настя Давиденко

   
Все своє дитинство я провела в народному хореографічному ансамблі танців “Дружба”, де я почала займатися народними танцями з 5-ти років. Коли мені захотілось чогось нового я спробувала себе у стилі Dancehall та Contemporary. Нещодавно мені запропонували стати однією з учасниць групи підтримки. Я регулярно відвідувала матчі нашої баскетбольної команди “Черкаські Мавпи” і бачила запальні виступи дівчат. Тому з радістю прийняла пропозиціюю. Я дуже рада ,що стала частинкою великої сім’ї “Golden Ladies”. В нашій команді дружні дівчата та прекрасні тренери,які завжди підтримають. Мій девіз – "Ніколи не здаватися і завжди діяти, незважаючи на перешкоди!»- Давиденко Настя

Людмила Попович (помічник тренера)

   Танець-це ритм життя, тому моє життя відбувається у шаленому ритмі , наповненому неочікуваних поворотів та цікавих сюжетів. Мій перший танцювальний досвід у зразковому народному ансамблі танцю «Дружба», якому присвятила 12 років. Там я отримала основну танцювальну базу, колосальний досвід, витримку та бажання бути лідером. Коли дізналася про перший кастинг до групи підтримки ( тоді вона тільки утворилася , 11 років тому), відразу захотіла спробувати свої сили, в новому для мене напрямку, адже танці тут зовсім не народні танцювали. Моя спроба увінчалася успіхом. Я потрапила до основного складу, де протанцювала 8 років. Потім за сімейними обставинами вимушена була залишити паркет, тому що була при надії, але завжди цікавилася тим як розвивається наш колектив, які нові вершини досягають дівчата.

   Цього літа, до мене зателефонувала Іра, яка з перших днів існування групи підтримки Golden Ladies є кращим та незмінним тренером, і запропонувала мені спробувати свої сили в якості помічника тренера. Такій пропозиції я не змогла відмовити, оскільки дуже люблю працювати з колективами, ділитися досвідом, та реалізовувати свої танцювальні ідеї, так як 7 років до цього працювала керівником танцювального колективу. Маю вищу освіту, але на цьому не збираюся зупинятися, планую розвиватися і підкоряти нові освітянські вершини. За межами танцювального залу, я звичайна людина, яка дуже любить свою сім’ю і весело проводити час із друзями, подорожувати, відкривати для себе нові куточки України, де ще є багато незвіданих та цікавих місць, які я неодмінно планую відвідати.ЄВЧЕНКО ІРИНА (хореограф) - Вже восьмий рік поспіль я живу у вирії подій баскетбольного та танцювального світу нашого міста. Я дуже вдячна долі за такий цінний подарунок,за те що моє хобі є моєю роботою. Ще змалечку я була дуже енергійною  та непосидючою дитиною,завдяки танцям я мала змогу  направити свою енергію в правильному напрямку,цим я завдячую моїм батькам та тренерам. Вже на 6 курсі  навчання на факультеті фізичної культури розпочався мій тренерський шлях. На сьогодні ми маємо професійну школу танців та 2 склади групи підтримки «Golden Ladies». За ці 7 років неозброєним оком можна побачити як ріст в розвитку групи підтримки загалом,так і кожної з дівчат ,які в нас займаються. Я вважаю,що головне не зупинятися на досягнутому та вдосконалюватися в різних напрямках. В повсякденному житті я полюбляю читати літературу з психології та філософії, переглядати фільми, спілкуватись з друзями, подорожувати, мріяти, розвиватися духовно за допомогою йоги та різних практик, приймати участь у різних місцевих заходах та фото сесіях. Моєю життєвою позицією є те,що в світі не існує таких вершин,що взяти неможливо.


Суперліга Парі Матч 4 тур 12 жовтня 2019, початок о 14:00
Южне, ПС Олімп
Хімік
91 : 71
Черкаські Мавпи
Вища ліга 13 жовтня 2019
Хімік-2
88 : 53
Черкаські Мавпи
Суперліга Парі Матч 5 тур 18 жовтня 2019, початок о 18:30
Черкаси, ПС "Будівельник"
Черкаські Мавпи
85 : 77
Київ-Баскет
Вища ліга 19 жовтня 2019
БК Рівне
85 : 55
Черкаські Мавпи
Вища ліга 20 жовтня 2019
БК Рівне
79 : 75
Черкаські Мавпи
Кубок України 1/16 24 жовтня 2019, початок о 19:00
Черкаси, ПС "Будівельник"
Черкаські Мавпи
95 : 46
Говерла
Кубок України 1/16 25 жовтня 2019, початок о 18:30
Черкаси, ПС "Будівельник"
Говерла
49 : 127
Черкаські Мавпи
Суперліга Парі Матч 6 тур 30 жовтня 2019, початок о 19:00
Черкаси, ПС "Будівельник"
Черкаські Мавпи
90 : 85
Прометей
Суперліга Парі Матч 7 тур 01 листопада 2019, початок о 18:30
Черкаси, ПС "Будівельник"
Черкаські Мавпи
95 : 97
Запоріжжя
Вища ліга 02 листопада 2019
Львівська Політехніка
77 : 83
Черкаські Мавпи
Вища ліга 03 листопада 2019
Львівська Політехніка
86 : 72
Черкаські Мавпи
Суперліга Парі Матч 8 тур 07 листопада 2019, початок о 19:00
Миколаїв, ПС "Надія"
Миколаїв
68 : 75
Черкаські Мавпи
Кубок України 1/8 16 листопада 2019, початок о 14:00
Черкаси, ПС "Будівельник"
Черкаські Мавпи
VS
Київ-Баскет
Вища ліга 22 листопада 2019
Черкаські Мавпи
VS
Говерла
Вища ліга 23 листопада 2019
Черкаські Мавпи
VS
Говерла
Кубок України 1/8 24 листопада 2019, початок о 14:00
Київ, ПС "Венето"
Київ-Баскет
VS
Черкаські Мавпи
Суперліга Парі Матч 29 листопада 2019
Дніпро
VS
Черкаські Мавпи
Вища ліга 30 листопада 2019
Житомир
VS
Черкаські Мавпи
Суперліга Парі Матч 01 грудня 2019
Харківські Соколи
VS
Черкаські Мавпи
Вища ліга 01 грудня 2019
Житомир
VS
Черкаські Мавпи
Суперліга Парі Матч 06 грудня 2019
Черкаські Мавпи
VS
Одеса
Вища ліга 07 грудня 2019
Черкаські Мавпи
VS
Тернопіль-ТНЕУ
Суперліга Парі Матч 08 грудня 2019
Черкаські Мавпи
VS
Хімік
Суперліга Парі Матч 08 грудня 2019
Черкаські Мавпи
VS
Хімік
Вища ліга 08 грудня 2019
Черкаські Мавпи
VS
Тернопіль-ТНЕУ
Суперліга Парі Матч 12 грудня 2019
Одеса
VS
Черкаські Мавпи
Суперліга Парі Матч 14 грудня 2019
Київ-Баскет
VS
Черкаські Мавпи
Вища ліга 21 грудня 2019
ДіДіБао
VS
Черкаські Мавпи
Суперліга Парі Матч 22 грудня 2019
Запоріжжя
VS
Черкаські Мавпи
Вища ліга 22 грудня 2019
ДіДіБао
VS
Черкаські Мавпи