"Львівська Політехніка" у пошуках тренера

   «Львівська політехніка », що помітно укріпила свої фінансові тили, продовжує пошуки кваліфікованого тренера, здатного вивести команду із підвалу турнірної таблиці. Після відмови приїхати до Львова Валентина Мельничука, який вирішив не поєднувати керівництво збірної Португалії з клубною роботою, боси «політехніки» звернули свою увагу на білоруського фахівця Валентина Вороніна, відомого в Україні по роботі з МБК «Одеса ».
- Валентин Петрович, чи відповідає дійсності інформація про те, що ви ведете переговори з керівництвом «Львівської політехніки »?
- Так, це правда, нині я знаходжуся у Львові і разом з керівництвом «політехніки » намагаюся знайти спільну мову. Чи призведе це до співпраці поки що сказати складно. Відповісти на це питання зможу через день-два.
- За повідомленнями білоруських ЗМІ на даний момент ви є ще і основним кандидатом на вакантний пост головного тренера «Гродно-93»…
- Представники гродненського клубу давно ведуть зі мною переговори із цього приводу, але, чесно кажучи, поки що не бачу особливого значення працювати на батьківщині. Зараз в Білорусі тільки два більш-менш професійних клубу - мінський «Віталюр » і «Гродно-93», а інші більше схожі на колективи ДЮСШ. У минулому сезоні після операції на очах, я чотири місяці очолював одну з таких команд - гомелський «Сож », але це не той рівень, на якому я хотів би працювати. Можливо, щось зміниться в найближчому майбутньому, адже зараз всі чекають указу президента Білорусі Олександра Лукашенко про державний розвиток баскетболу у країні. У випадку з хокеєм це дало прекрасні результати. Сподіваюся, те ж саме відбудеться і з баскетболом.
- Вас часто помічали на матчах чемпіонату України, тому напевно зможете відповісти на питання: у чому причина провалу «Львівської політехніки » у першому крузі першості?
- Як не прикро, але єдиною командою, яку я не бачив в нинішньому сезоні, є саме «Львівська політехніка », тому мені складно однозначно відповісти на це питання. Мені здається, що головною причиною невдачі стала безграмотно проведена селекція у міжсезонні. Наприклад, не розумію, навіщо команді потрібно було сім гравців на позицію другого номера? А потім, після серії поразок, можливо, мав місце ще і психологічний чинник.
- Тобто, якщо ви очолите львівську команду, то в її складі можна чекати кардинальних змін?
- Навряд, адже керівництво клубу вже і так витратило чималі засоби на придбання баскетболістів. Швидше, доукомплектация носитиме окремі придбання.
- Керівництво львівського клубу планує вашого попередника Андрія Шапталу залишити в команді на посаді асистента головного тренера. Як дивитеся на таку співпрацю?
- Якщо керівники вважають, що він буде корисний, то ми обговоримо можливість взаємодії із Шапталою. Втім, про це можна буде говорити тільки в тому випадку, якщо я очолю команду.
Спорт-Експрес в Україні