Прес-конференція керманичів "Мавп"

7 червня відбулась прес-конференція, присвячена традиційному Святу Баскетболу та звичайно команді "Черкаські Мавпи", її новим гравцям, планам на майбутнє, задачам на наступний сезон тощо. Поспілкуватися з пресою прийшли мер міста і водночас почесний президент БК "Черкаські Мавпи" Сергій Одарич, головний меценат черкаського баскетболу  Михайло Бродський, гендиректор "Мавп" Кирило Погостінський, головний тренер Йовіца Арсіч, президент МГО "Країна Баскетболія" Олександр Нагорний та новобранці "Мавп" Олексій Полторацький та Станіслав Сокур.
 
 
Відкрив прес-конференцію Сергій Одарич, окресливши коло найважливіших питань:
“Вже п’ятий рік поспіль ми проводимо Свято Баскетболу. Головною подією Свята є чемпіонат з вуличного баскетболу. Цього року до нас завітали гості з усієї України і навіть із закордону. Було сформовано шкільні, дворові, професійні команди, які мають змогу позмагатись на головній площі міста за головні нагороди. Також, сьогодні ми шануємо наших чемпіонів. Традиційно, ми роздаємо м’ячі гостям Свята, всім тим, хто хоче займатись баскетболом.
 
Всього було зареєстровано 122 команди з вуличного баскетболу. Минулого року було лише 102. Цього року у нас є іноземні команди із Гомеля. Новомосковськ, Дніпропетровськ, Запоріжжя та Біла Церква також делегували своїх представників на Чемпіонат. Близько 20 команд завітали з міст та селищ Черкаської області.
 
Якщо говорити про минулий рік, то він був складним для "Черкаських Мавп". Я вважаю, що були допущені деякі помилки на початковому етапі у підходах до формування команди. В результаті нам довелось змінювати головного тренера та по ходу вносити корективи у гру, змінювати команду. Тому "Мавпи" нас не дуже порадували цього сезону. Сподіваюсь, що ситуація буде виправлена наступного сезону. Але більш детально про це скажуть гендиректор команди та її головний тренер.
 
Натомість цього року нас дуже порадували наші діти. Разом із створенням головної команди, ми зайнялись створенням баскетбольних секцій у школах, і зараз майже всі черкаські школи охоплені цим баскетбольним рухом. В 14 районах області також функціонують дитячі баскетбольні секції. Як результат, всі із 4 заявлених у юнацьку лігу команд, привезли в Черкаси нагороди. "Черкаські Мавпи-Графія-95" виграли золото Чемпіонату, "Фортеця-94" та "ЧПК-96" привезли до Черкас срібні нагороди. Дівчача команда "Мавпенята-93" виборола бронзу.
 
Одразу скажу, що Черкаси відмовились від тієї практики, яка на жаль панує у дитячому баскетболі в Україні. Це заявка старших дітей за підробленими документами. Більш того, ми позавчора вирішили, що оголошуємо цьому явищу війну на рівні Федерації баскетболу, про яку краще зможуть розказати Олександр Нагорний, як куратор дитячого баскетболу на Черкащині і Михайло Бродський як член правління президії Федерації баскетболу України”.
 
Йовіца Арсіч про команду і плани на наступний сезон:
 
“Я вважаю, що ми впорались з першим завданням, а саме сформували кращий склад українських гравців, ніж це було минулого року. Тепер нам потрібно найти 4 іноземних гравці на 4 позиції, які будуть лідерами на своїх позиціях, і які допоможуть нам досягти кращого результату, ніж минулого року.
 
Мене часто запитують про Артура Джонсона, і чи повернеться він до команди. Я скажу, що ми знайдемо когось кращого!”
 
Михайло Бродський про нечесну конкуренцію в дитячому баскетболі:
 
“Підроблені документи в дитячому баскетболі – це недобросовісна конкуренція, і дітей обкрадають. Це ще радянська практика. Розумієте, різниця у 2 роки дуже важлива, коли дитині 11 років. Старші діти виграють просто тому що вони старші, сильніші і вищі. Якщо діти 1996 року ще мають шанс грати проти своїх однолітків, то старші діти вже мусять боротись з такою проблемою, як недобросовісна конкуренція. І ми будемо з цим боротись. Я буду пропонувати вести пожиттєву дискваліфікацію для тренерів. Також мають бути якість санкції і для дітей, які свідомо йдуть на обман. Для дитини залишається травма на все життя, оскільки вона бачить несправедливість у спорті. Що ж тоді в житті робиться? Чого нам чекати від дітей і нашого суспільства?”
 
Михайла Бродського підтримав і дещо доповнив президент МГО "Країна Баскетболія" Олександр Нагорний:
 
“Як людина, яка живе в дитячому баскетболі, мушу сказати, що явище виступу дітей під підробленими документами стало вже звичним. Я не розумію тих тренерів, які йдуть на це заради результату. Так український баскетбол не зможе розвиватись. Наші команди поки що не можуть складати конкуренцію на іграх дитячої Євроліги, і навіть діти з підробленими документами не в змозі переграти молодших суперників з європейських країн. Ми не будемо миритись з такою нечесною боротьбою”.
 
Кирило Погостінський про розвиток дитячого баскетболу на Черкащині:
 
“Із 18 районів черкаської області в 11 районах діють по одній, а в деяких і по дві секції. На жаль, не у всіх команд є спонсори, але ми працюємо над цим, шукаємо фінансування. По місту набори дітей у нас падають, але це пов’язано з меншою кількістю наборів до молодшої школи. Вже сьогодні в баскетболі задіяні 2000 дітей, і с кожним роком ця цифра збільшується на 500. Зараз буде масовий набір дітей 1998-1999 року народження. Очікуємо набрати близько 300-400 дітей. Звісно, беручи до уваги таку кількість дітей, задіяних в баскетболі, ми намагаємось вирішити проблему спортивних залів, взаємодіємо з міською владою. З обласною владою ми вирішуємо питання створення обласного спортивного інтернату. В залі 18 школи плануємо створити Центр Баскетболу. Зараз ведеться ремонт залу по Ярославській 5, і цей зал навіть буде альтернативою залу Фотоприлада”.
 
На прес-конференції були представлені нові гравці команди Олексій Полторацький та Станіслав Сокур. На запитання про готовність брати участь у традиційних для "Мавп" майстер-класах обидва гравця відповіли, що вже мають досвід участі у такого роду заходах та із задоволенням будуть ділитись досвідом зі школярами.
 
На завершення, Михайло Бродський окреслив задачі команди на наступний сезон та підтвердив достатнє фінансування команди для досягнення таких задач:
 
“Гроші будуть. Бюджет команди буде десь на рівні минулого року. Думаю, мінімум за третє місце ми поборемось. Допомагати баскетболу стає модним в Черкасах, і це не може не радувати. Черкаси не є депресивним регіоном. Це місто, що посміхається, місто успіху.”