Володимир Гриценко: «Деякі легіонерки хочуть отримувати гроші, а не заробляти їх»

Практично всі команди жіночої УБЛ у паузі між першим та другим колами доукомплектувалися новими баскетболістками. Та найрадикальніші зміни відбулися у Черкасах. Місцева «Марель» не лише змінила фактично весь склад, але й отримала нового головного тренера. За коментарем ми звернулися до директора клубу Володимира Гриценка.
 
- Під час перерви у чемпіонаті команда була майже повністю переформатована. З минулорічного складу залишилося лише кілька дівчат. Ми запросили двох білорусок – Катерину Шпілевську і Катерину Кондратенко. Була у нас на перегляді молдаванка Діана Соколов, вона нам сподобалася, але через проблеми з навчанням Діана, напевно, не зможе залишитися в Черкасах. Ми ще сподіваємося зберегти її для команди, тим паче вона встигла відіграти за нас 4 матчі, де виглядала зовсім непогано. Але існують обставини, на які ми вплинути не можемо. Також ми запросили трьох черкащанок. Це молоді дівчата, які раніше на такому рівні не виступали. Анна Ніколаєва відразу влилася до складу команди і отримала від тренера чимало ігрового часу. Леся Наумейко виходила на майданчик з лави запасних, Катерина Кутова ще не зовсім готова. Проте ми сподіваємося, що дівчата прогресуватимуть і з часом стануть ключовими гравцями «Марелі». Взагалі, запрошення місцевих баскетболісток для нас є принциповим моментом. У минулому році ми формували склад на базі переяславської команди, але хотілося б розвивати баскетбол саме у нашому місті, тому й звернули увагу на місцевих вихованок. До того ж у Черкасах працює тренер Володимир Мірошник, який веде групу 1993 року народження. Його вихованкам ще зарано виступати серед дорослих, але з часом найкращі з них обов’язково стануть гравцями «Марелі».
 
- Чому було прийнято рішення майже повністю змінити склад команди?
 
- Колишній головний тренер Алла Бикова повернулася до Переяслава і забрала з собою майже всю команду. Ми запропонували очолити «Марель» Ігорю Чигринову, який раніше працював з дублем чоловічої команди «Черкаські мавпи». Можливо, у нього недостатній досвід роботи з жінками, але зазначу, що його донька Олена Чигринова – баскетболістка високого рівня, раніше виступала за «Дніпро», а нещодавно на правах оренди перейшла до БК ТНУ. Тому наш новий тренер добре знайомий з ситуацією в жіночому баскетболі. Ігор Чигринов представляє дніпропетровську школу баскетбола, фахівець дуже грамотний. Ми йому повністю довіряємо та підтримуємо всі його задуми.
 
- Які перші висновки по роботі Ігоря Чигринова?
 
- У нашій попередній команді, де також були зібрані дуже непогані дівчата, але усе залежало від одного гравця. Не хочу зупинятися на персоналіях, але якщо у цього гравця щось не виходило, про перемогу годі було й мріяти, оскільки інших варіантів ведення гри не існувало. Тепер ми граємо у командний баскетбол. Ігор Чигринов має власне бачення командної схеми гри, з’являються певні позиційні моменти, проглядається малюнок гри, зараз на команду цікаво дивитися.
 
- Чи не найкращою у складі «Марелі» в останніх турах була Олена Стащук. Але склалося враження, що вона грала через біль…
 
- На одному з тренувань Олена травмувала стопу і ніяк не може відновитися після цієї травми. Олені дійсно дуже важко. Через дефіцит гравців вона вимушена виходити на майданчик, за що ми їй дуже вдячні.
 
- У зустрічі з «Донбасом» тренер задіяв лише шістьох гравців…
 
- Це вимушена міра, у нас дійсно дуже коротка лава запасних. Ще не всі дівчата, які потрапляють до заявки, готові до виступів на такому рівні. Скажімо, з Донецьком ми на рівних боролися до останніх хвилин, а на кінцівку у нас просто не вистачило сил.
 
- Чи не плануєте ви продовжити роботу по зміцненню складу?
 
- Робота у цьому напрямку не зупиняється ні на хвилину. Майже весь час ми знаходимося у стані переговорів, але вкрай важко підшукати сильного гравця, який хотів би грати в Україні. Всі хочуть отримувати великі гроші, а ми їх не маємо. Домовитися з легіонерками взагалі вкрай проблематично. Вони вимагають гроші навіть за перегляд. Статистика, яку нам присилають, зовсім не відповідає реальним можливостям гравців. Багато з легіонерок розцінюють Україну як місце, де можна отримувати гроші, а не заробляти їх. У такому разі нехай краще на майданчик виходять черкащанки.
 
- Головний тренер «Галицької академії» Юрій Процюк незадоволений переходом до «Марелі» білоруски Катерини Кондратенко. Що сталося?
 
- Перед тим, як запросити Кондратенко, я написав листи до УБЛ і Юрія Процюка, який запевнив, що готовий відпустити білоруску у тому разі, якщо ми компенсуємо всі витрати франківського клубу на неї. Зараз ми чекаємо офіційні документи від «Галицької академії», але наразі їх не отримали.
 
- Чи не намагалися ви утримати в команді Ірину Бикову, яка після першого кола була найкращим бомбардиром ліги?
 
- Вона виявила бажання залишити Черкаси і перейшла до львівської «Політехніки». Ми не стали їй заважати.
 
- Які задачі стоять перед командою з урахуванням останніх змін?
 
- Не готовий відповісти конкретно, все залежить від комплектації. Задача-мінімум – здобути місце у вісімці кращих і пробитися до плей-офф. Про щось більше говорити зарано. Все залежить від того, кого ми придбаємо. Коли відчуємо, що у нас є пристойна стартова п’ятірка і міцна лава запасних, тоді зможемо говорити про задачі серйозно.
 
Прес-служба жіночої УБЛ