Ну от і сталося!

 
   Ну от і сталося. Попри закиди скептиків та розчарування заздрісних, «Черкаські Мавпи» наступного сезону виступатимуть в «Суперлізі». Для міста та самого клубу це, можливо, найважливіша перемога в баскетбольній історії. Сповна зрозуміти її масштаби може лише той, хто був близьким до цієї події, хоча відлуння всіх перепитій любитель баскетболу міг знайти в пресі та чутках.

   Перечитавши постфактум всі коментарі в спортивних інтернет-ресурсах, можна відзначити в них однакову тематику: вболівальники з усіх куточків України поздоровляють своїх черкаських однодумців і тішаться з того, що «Черкаські Мавпи» повернулися в еліту. Лише цей факт може красномовно підтвердити, що черкаський клуб недаремно пройшов горнилами своєї історії. До речі, про історію: пригадується перше входження клубу до Суперліги. Тоді, в 2005-му, черкасці навіть не стали чемпіонами Вищої ліги (пропустивши вперед БК «Маріуполь») і, відповідно, невеличка інтрига навколо того, де гратиме клуб наступного сезону, також висіла в повітрі. Але її важко порівняти з тим, що було цього разу. За останній місяць на мобільний прес-служби клубу раз-по-раз з питанням про долю команди зверталися знайомі, фани і навіть незнайомі люди.

   «За ті два роки, коли в місті був відсутній баскетбол високого рівня, аудиторія серйозно засумувала за баскетбольним шоу, тому вважаю, що зі стартом нового сезону ажіотаж буде неймовірний. Думаю, що, попри місткість ПС «Будівельника» в 1200 місць, навіть не всі охочі зможуть купити квиток», – це витяг з нещодавнього інтерв’ю одного з представників фансектору «Черкаських Мавп». З цими словами важко не погодитись. І є глибоке переконання, що стартові матчі в Суперлізі зберуть повну чашу в ПС «Будівельник». А чи не популяризація окремого виду спорту стоїть базисним принципом будь-якої ліги чи федерації?! Подальша відвідуваність буде напряму залежати від результатів команди, однак з упевненістю можна сказати, що за середніми показниками «Мавпи» матимуть одні з найсимпатичніших цифр в лізі. До того ж в Черкасах розбираються в баскетболі і вміють правильно вболівати, що показали попередні сезони. Зрештою, вболівальники Суперліги вистраждали і заслужили.

     До речі, про тих, хто заслужив. Думаю, без перебільшення таким можна назвати наставника черкасців – Володимира Холопова. Він заслуговує найвищих епітетів не лише через те, що став першим тренером, якому вдалося привести команду до чемпіонства у Вищій лізі, вигравши всі матчі, а й з патріотичних міркувань. Справа в тому, що в клубі він з 2006-го, і навіть коли після подвійного чемпіонства у Вищій лізі мав кілька вигідних пропозицій, залишився з командою. Тепер він, як справжній чоловік, може кинути виклик обставинам. Поряд зі своєю зірковою кар’єрою гравця (семиразовий чемпіон України!), Холопов ще жодного разу не був головним тренером команди Суперліги. Хоча свого часу він керував клубом, маючи приставку «в.о.» і той нетривалий період навіть запам’ятався виїзною перемогою в Єврокубках над турецьким «Бантвідом» (90:88). 

    Відпрацьовувати дивіденди потрібно буле і новачкам команди, з якими вже укладені контракти.  Причому слід віддати належне всім тим, від кого це залежить, – команда на новий сезон вже фактично сформована. Можливості сімох українських виконавців аудиторії фактично знайомі. А от про якість легіонерів поки що (за винятком Пуповіча) може говорити лише їх відео та статистика. Більш детально можна зупинитися на двох з них, які зараз розглядаються як можливі лідери команди – це Райан Райт та Войдан Стояновські. Останній знову підігріває інтерес черкаської публіки до збірної Македонії на серйозному міжнародному турнірі: Стояновські має стати єдиним представником нашого клубу на Євробаскеті. Довго розписувати його бачення майданчика  не станемо, пики що головним аргументом стане стабільне місце цього захисника в стартовій п’ятірці збірної, куди можна потрапити далеко не через фірмові кросівки. Про Райта на нашому ресурсі також було чимало написано. Він – прекрасний бігмен, якому підсилу в черговий раз зробити передню лінію «Черкаських Мавп» їхньою головною зброєю. Серед його якісних ознак – атлетизм та бажання вколотити кожну передачу в трьохсекундній зоні згори. Ще одним цікавим фактом є те, що Райт в минулому році був учасником європейського турне збірної Канади по Європи. Для порівняння, кращого ребаунтера минулорічної Суперліги, який також має канадський паспорт, Майка Фрейзера до тієї збірної не взяли. Разом з тим Стояновські та Райт десь випадають із загальної обойми підготовки до сезону. Македонець – із відомих причин, а Райт через те, що його сезон після участі в китайській літній лізі завершився лише днями. Відтак, тренерському штабу доведеться, швидше за все, готувати канадцю індивідуальну програму, до якої Райан має приступити вже через тиждень.

   Та навіть некваліфіковані виконавці в цьому сезоні мають стати ключовими, а командний дух, який за останні роки мав би, вибудуватися навколо колективу. Навколо команди, від якої в цьому сезоні чекають сенсацій та несподіванок. Залишається сподіватися, що вони матимуть приємний турнірний характер.
    З Суперлігою Вас, Панове!