У Черкасах пройшов суддівський семінар

  
 
  Учора в Черкасах завершився суддівський семінар. У ньому взяли участь судді та комісари, які представляють Східний та Південний регіони України і обслуговуватимуть вищу, першу та дитячу ліги. Тижнем раніше аналогічний семінар для арбітрів Західних і Північних регіонів відбувся у Рівному. Традиційно триденний семінар, в якому взяло участь близько шестидесяти спеціалістів, прийняла спеціалізована школа  № 17. За цей час арбітри здавали два нормативи з фізичної підготовки та іспити з теорії. Загалом арбітри продемонстрували непогану фізичну підготовку, адже повністю пройти бігову дистанцію не вдалося лише двом рефері. За підсумками цього семінару, в суддівський комітет будуть роздані рекомендовані листи щодо якості роботи кожного арбітра. А вже після цього стане зрозуміло, в якому дивізіоні арбітр працюватиме протягом сезону.
    За словами голови суддівського комітету ФБУ - Володимира Драбіковського, місце дислокації вони обрали невипадково: щорічні візити до Черкас підкреслюють любов до баскетболу в цьому регіоні і сприяння місцевих представників суддівського корпусу. Так, координатором цього семінару став Олександр Нагорний, який є арбітром національної категорії і директором МГО «Країна Баскетболія», а суддівські моменти арбітри відточували на матчах за участю «Черкаських Мавп-2».
 
  
 
 
 
 
 
Володимир Драбіковський, голова суддівського комітету ФБУ: «Завдання цього семінару – це тестування арбітрів вищої та першої категорії і підготовка їх до обслуговування найближчого сезону. Програма семінару включає в себе теоретичні заняття та практичне суддівство, під час якого арбітри обслуговують матч, а комісари оцінюють їх, а ми вже, як організатори, працюємо як з одними, так і з іншими, намагаємося дечому вчити. Також в нас проходило тестування із фізпідготовки і теоретичних знань, до того ж в цьому році ми вперше ввели відео-тест. Поки що він не впливає на загальну оцінку, можливо, це буде в майбутньому, але загалом це дуже потрібна інновація. Спочатку ми дивимося і розбираємо певний епізод разом, а потім вже арбітри самостійно переглядають ряд подібних ситуацій і намагаються дати оцінку їм. Коли потім ми аналізуємо цей тест, дуже добре видно, хто знає лише книжку правил, а хто дійсно розбирається в грі.
  Щодо місця проведення, то ключовим тут є навіть не географічний принцип, а наявність в цьому регіоні людей, які сприяють і допомагають в підготовці заходу».