Статистика лідерів «Черкаських Мавп»

   Рівно тиждень залишився до старту української Суперліги. Однозначно цей турнір стане доволі незвичним для прихильника баскетболу. Мала кількість легіонерів, низький середній вік команд та нестандартна кількість учасників, - це далеко не повний перелік змін турніру, який стартуватиме у сьогоднішніх українських реаліях. Навіть за таких умов один із наймолодших складів на сьогодні буде прописаний у Черкасах. Більшість із чотирнадцяти українців, на яких розраховуватиме Максим Міхельсон, 1996-го року народження. Поки селекційна робота не завершена у команді повністю, пропонуємо спрогнозувати, чого від кого у найближчому сезоні можна очікувати. Зрештою, найкраща аналітика опирається на цифри. Глибоко копати поки не будемо, адже команда лише виходить з-під фізичних навантажень. Проаналізуємо лише статистику двох передсезонних турнірів та визначимо потенційних лідерів на фоні шістьох зіграних матчів на Кубку Венето та Меморіалі Гаврилова. Правда, слід пам’ятати, що у більшості матчів не ставилося завдання перемогти будь-якою ціною, а ігрову практику фактично у рівних пропорціях отримували всі гравці. 


Лідер за кількістю здобутих очок
Олександр Кобець – 11 очок

   
 Дещо несподівано і водночас приємно бачити у лідерах в такому компоненті молодого вихованця «Черкаських Мавп». Олександр Кобець, який у середньому за гру здобував по 11 очок, був одним з небагатьох, до кого у товариських матчах фактично немає питань. Добротно, зважено і ефектно, як у останній грі проти «Азоту», свою роботу виконував вісімнадцятирічний форвард. Причому Кобець зумів показати  відносно високий, як для передсезонних матчів відсоток реалізації. Найкращим по місту для Олександра був саме вищезгаданий матч проти дніпродзержинців, у якому він здобув 14 очок і при цьому «вдарив» два з трьох з дальньої дистанції.



Лідер за підбираннями
Ігор Чумаков – 7.5 

 
 У цьому році передня лінія «Черкаських Мавп» виглядає найпереконливіше. Окрім збірника – Станіслава Завадського, у фарбі штовхатиметься Ігор Чумаков. Молодому і перспективному у цьому році уже 23 і, як не дивно, зараз він виглядає одним із найдосвідченіших. У передсезонних матчах Чумаков, який продовжує у Черкасах свій дворічний контракт, виглядав непогано. Принаймні, йому вдалося стати кращим ребаундером, здобуваючи у середньому за гру 7.5 підбирань. Особливо продуктивним для центрового видався матч проти «Ферро-ЗНТУ», у якому Чумаков оформив дабл-дабл: 10 очок та 13 підбирань. Правда, проти команд з потужнішими передніми лініями статистика Чумакова була скромнішою. Приміром, у двох матчах проти «Говерли», коли Ігорю протидіяли досвідчений Матюкевич та молодий і амбітний Челован. 



Лідер за результативними  передачами
Антоніо Бартон – 4.5


   Кращим асистентом під час товариських матчів став Антоніо Бартон. У середньому за гру американець, який полишив уже команду, віддавав 4.5 асистів. Правда, все це супроводжувалося трьома втратами у середньому за матч та дуже низькою реалізацією з середньої та близької дистанції. Варто також відзначити, що ці цифри американець здобував у форматі трай-ауту, а це означало суттєву перевагу у ліміті часу, в порівнянні з тим же Мірошниченком, який за свої 15 хвилин на паркеті (майже вдвічі менше), віддавав по 2 передачі за гру.