Віталій Бузько: від фаната до спонсора баскетбольної школи

Баскетбольна родина "Черкаських Мавп"містить велику кількість людей і постійно розширюється. Вболівальники клубу підтримують не лише основну команду, а й дублюючий склад та вихованців баскетбольної школи клубу. Одним із таких яскравих представників нашої родини є Віталій Бузько. Член фанатської торсиди "Черкаських Мавп" зі стажем цьогоріч вирішив вийти на новий рівень. Власник приваного підприємства "Агророзвиток", Віталій Бузько став спонсором юнацького баскетболу у Черкасах, а саме вирішив допомагати і фінансово підтримувати команду "Черкаські Мавпи-09". Разом із директором клубу Володимиром Гриценком, Віталій Бузько завітав на тренування до юних черкаських баскетболістів і познаймився з ними.Баскетбольний стаж у Віталія Бузька стартує з початку заснування клубу. Він пам'ятає перші перемоги "Черкаських Мавп" у Суперлізі, згадує зірковий склад із Джонсоном і Госою, адже всі домашні матчі спостерігав із фанатської трибуни, куди ходить і донині. Разом з тим Віталій завжди слідкував і за успіхами юних вихованців клубу. Пам'ятає перші кроки у баскетболі Святослава Михайлюка, Івана Ткаченка, Нікіти Руслова та інших.

"Пам'ятаю команду "Черкаські Мавпи-96", яка неодноразово вигравала чемпіонат України. Мені подобалося, як вони грали і зараз дуже радісно, що місцеві черкаські хлопці мають хороші результати. Михайлюк грає в НБА. Я побачив команду 2009-го року народження, слідкував за її результатами. Ці хлопці - чемпіони України. Тому я бачу в них перспективу. Дуже сподіваюся, що через 10 років я прийду на тренування до інших дітей і розповідатиму про команду "Черкаські Мавпи-09" і її гравців, котрі досягнуть успіху на професійному рівні", - говорить Віталій. 

На тренуванні у ЗОШ №18, де восени 2019 року завершився капітальний ремонт спортивної зали. На капітальні оновлення було залучено більше 100 тисяч доларів приватних інвестицій та партнерів клубу Групи компаній "Венето". Умови у цих дітей - одні з найкращих в Україні, говорить тренерка команди Світлана Маляр-Белінська.


Віталій Бузько ще раніше почав долучатися до благодійної діяльності. Підприємець демонструє
цінний трофей - ігрову форму збірної України екс-капітана "Черкаських Мавп" Олександра Кольченка і форму збірної Святослава Михайлюка. Обидві форми Віталій придбав на благодійних аукціонах, один із них проводили і "Черкаські Мавпи". Зараз Віталій Бузько планує розширювати кількість своїх баскетбольних реліквій і хоче створити музей "Черкаських Мавп" у себе на підприємстві.

Про дружні стосунки і співпрацю з компанією "Агророзвиток" розповідає і директор "Черкаських Мавп" Володимир Гриценко:
"Коли розпочалася війна на Сході України, ми в клубі займалися волонтерською діяльністю. Спільно з Центром допомоги армії збирали кошти, відправляли на фронт речі, продукти, все, що було необхідне. І тоді виникало питання, хто заправить нам автомобілі, щоб доставити хлопцям на передову наші посилки. То нас тоді заправляли у компанії "Агророзвиток". Тобто співпраця вже давно існує".

Сам Віталій Бузько планує постійно підтримувати команду "Черкаських Мавп-09". Сподівається, що його прикладу можуть послідувати й інші підприємці міста. Адже це хороша справа - підтримувати баскетбол.

"У мене є знайомі, підприємці і нафтотрейдери, планую з ними спілкуватися і залучати до спонсорської діяльності. Потрібно підтримувати "Черкаські Мавпи", адже це бренд нашого міста. Є дитячі команди, котрі можна підтримувати, є основна команда. Взагалі, в мене головна мрія - в майбутньому стати спонсором і основної команди. Це могло б бути багато спонсорів, які б фінансово підтримували улюблену команду", - вважає Віталій Бузько.