Кубок Виклику. "Черкаські Мавпи": "Тарту/Рок"

Зі стартових секунд матчу відмінним діям в трьох секундній зоні черкащан вирішили гості відповідати „уколами” з периметру. Проте, якщо Кулламяе здобував очки для своєї команди виключно з периметру, то найдосвідченіший в складі „Тарту” – Мююрсепп не забував поборотися на відскоці. Та все ж одному зібрати "все" центровому звісно невдалось. Поряд із збалансованими діями в усіх ланках черкащани потішили і кількома ефектними епізодами, чого лише варте звершення атаки зверху, на початку маттчу Умбрашко. Не забував допомагати латвієць своїм великим і в трьох секундній зоні. В підсумку первага на підбиранні „Мавп”
дозволила їм піти на першу перерву з мінімальною первагою 21:20.
  В другому періоді повністю, закривши підступи до власного кільця, черкащани примусили суперника шукати щастя з “дужки”. Герт Кулламяе від цього, аж няк не відмовився. Тричі поспіль форвард Тарту засмучував численну громаду черкаських шанувальників “дальніми”. Лише йофго дальнобійність стримувала ривок черкащан. Проте коли і Кулламяе “засушило” спурт черкащан незабарився. Казлаускас та Ярутіс оформлюють двозначну перевагу господарів – 39:28. В підсумку до завершення другого періоду ця первага лише збільшилась – 52:39.
 На третій період Андрій Підковиров випускає склад з виключними дальонибійними можливостями (Казлаускас, Лєбєдєв, Ярутіс, Лохманчук, Балашов). Це і дає можливість шляхом трьохочкових втирмувати перевагу в рахунку до завершення третього періоду. Естонці знову роблять ставку на відмінні дії в трьохсеундній зоні Матіна Мюрсеппа. Ця чверть залишається єдиною, яку гості зуміли виграти ­– 17:16 і 68:56 перед вирішальним відрізком матчу.
Важко навіть було уявити, що по такій грі перевага в 13 очок може легко розтанути. Але справу зробила зміна виду захисту від Алгірдаса Бразіса. Замість індивідуального захисту, його підопічні по повній вмикають “зону”. Швидкі відриви Віаска і Тейна за 5 хвилин до фінальної сирени вперше після стартових секунд матчу виводять Тарту вперед – 71:70. Повернути перевагу “Мавпам” дозволили трьохочкові Роландаса Ярутіса. Три поспіль трьошки дозволяють черкащанам впевнено дістатися фінішу матчу. Тож 87:75 – перша перемога черкаської команди на європейській арені.
Андрій Підковиров (головний тренр “Черкаських мавп”):
“Сьогодні у нас був дебютний виступ на європейській арені не всі гравці, які виступали сьогодні мали досівд виступу у європейських змаганнях. Була нервовість, а тому були й помилки. Взагалі то хлопці відіграли добре, особливо це стосується захисту. Хотілося б також відмітити гру Ярутіса”.
Алгірдас Бразіс (головний тренер “Тарту/Рок”):
“Я радий, що у сьогоднішній грі хлопці змогли показати свій характер. На жаль, для нас стала провальною друга чверть. Можливо це сталонаслідком того, що наша команда виступає у трьох турнірах. Зокрема, за останні сім днів нам довелося відіграти чотри матчі. А тому внаслідок ми не можемо використовувати всіх наших гравців”.
Роландас Ярутіс (захисник “Черкаських Мавп):
“У нас гарна команда і найкращі вболівальники. У нас гарний тренер. Якщо ми виконуємо всі настанови тренера, то і отримуємо перемогу. Загалом я задоволений своєю грою, а ще більше перемогою.На жаль, поки ще дається взнаки моя травма”.
Матрін Мююрсепп (ценровий “Тарту/Рок”):
“Ми не зіграли своїх комбінацій в кінці. Ми витрачали багато сил, щоб вийти із мінус 16. вся гра ця була нестандартною і визначалась імпульсивністю. Черкаська команда має гарний рівень, а тому важко було з нею боротися. Можливо і вплинув естонський характер, оскільки на мою думку, нам не вдалося прокинутися”.