ВЮБЛ. Підсумки

Якщо вже ми колективно згадували, як «Черкаські Мавпи» пройшли першу половину сезону 2008/2009, було б неправильно не згадати про успіхи дитячого та юнацького баскетболу. Знову ж таки, є чим пишатись і є куди розвиватись.
 
Якщо від Черкас закінчували сезон 2007/2008 три команди, то розпочали новий сезон вже чотири. Наприкінці минулого сезону резерв «Черкаських Мавп» «Фортеця-94», «Графія-95» та «ЧПК-96» (змінили назву на «Лавіна-96») досяг неабияких висот. Найстарші та наймолодші баскетболісти посіли другі місця у своїх вікових категоріях, а «Графія» стала чемпіоном України. Це було удвічі приємно, оскільки тур проходив у Черкасах. Саме тоді черкаські команди довели усім, що можуть перемагати будь-які команди. Мало хто очікував перемог черкащан над сильними колективами з Одеси, Донецька та інших міст.
 
Хлопці розпочали новий сезон по-чемпіонські. Поки що, жодна черкаська команда не зазнала гіркоти поразки. Свої перемоги «Фортеця», «Графія» та «Лавіна» майже завжди одержували без проблем. Але, звичайно, чим ближче до фінальних ігор, тим сильніші суперники.
 
Так, нещодавно «Графія» у надважкій боротьбі вирвала перемогу у ровесників з «Азовмашу-95» з рахунком 51:50, що є дійсно знаковою подією. На початку сезону тренер команди Валентин Дячук, який виховав не одне покоління баскетболістів, так говорив про цілі та задачі на сезон: «У нас лише одна задача – перемагати у кожній грі. Все на світі виграти неможливо». Як бачимо, слова тренера не розходяться з дійсністю.
 
Графія у нападі
 
Підопічні Максима Міхельсона «Фортеця» та «Лавіна» без проблем долали опір суперників. Проте такі перемоги негативно впливають на команди, розслабляючи їх. Тренеру доводилось «вигадувати» додаткову мотивацію, аби хлопці віддавали грі 100% своїх сил. Знову ж таки, після проходження першого групового етапу, на команди чекають значно сильніші суперники. Щоб підтримувати команди у формі, було вирішено проводити регулярні спаринги. Так, «Фортеця» чи не кожен тиждень грає проти дорослої команди «Слемданк», а «Лавіна» грає проти другого складу «Фортеці». До таких внутрішніх протистоянь долучається і наймолодша команда «Тясмин».
 
"Фортеця" захищається проти лідера "Слемданку" "Наума"
Макс Мірошніченко у фірмовому швидкому проході
 
До чері, про наймолодших. Дебютанти ВЮБЛ також вирішили не відставати від своїх старших товаришів. Підопічні Анатолія Федоренка виграли усі ігри першого та другого турів ВЮБЛ і залишили найприємніші враження. Тренер дуже задоволений набором дітей, серед яких є перспективні хлопці. Тут і потенційно класні розігруючі, і легкі форварди і центрові, які через декілька років виростуть за 2 метри.
 
Антоненко Ілля таранить "хіміків"
 
Поки чотири представника «Черкаських Мавп» проходять лабіринти чемпіонату, дитячий баскетбол в місті прогресує. У «Мавп» вже є збірна 1998 року, якій нещодавно була вручена форма та м’ячі від представника «Райфайзен-Банк-Аваль». Міська громадська організація «Країна Баскетболія» продовжує підтримку шкільних команд, з яких потім і набирають збірні. Тобто КОЖЕН черкаський школяр, який має бажання та задатки може стати резервістом «Черкаських Мавп». Така собі, черкаська мрія.
 
На черзі збірна 1999 року, і перші вихованці черкаської школи баскетболу в дублі «Мавп». Саме ці перші випускники «школи баскетболу» «Мавп» стануть прикладом того, що інвестиції в дитячий спорт приносять свої результати.
 
Звісно, хотілось би висловити слова подяки партнерам та меценатам черкаського дитячого (і не тільки) баскетболу. Ну, і звичайно, що головним «подразником» і водночас метою для сотень черкаських дітлахів є головна команда «Черкаських Мавп», яка цього сезону радує своїх прихильників потужною грою.
Сподіваємось, що в Новому Році надія і майбутнє черкаського баскетболу не буде збавляти обертів, підкорюючі нові висоти.
 
Дозвілля цих дітей - спорт і здоровий спосіб життя!