«Черкаські Мавпи» встановили рекорд українського баскетболу

«Кремінь-КДУ» – «Черкаські Мавпи» – 58:73 (8:21; 20:14; 16:27; 14:11)

БК «Черкаські Мавпи» сьогодні в Кременчуці оформив золоті нагороди Вищої ліги. До того ж команда Володимира Холопова вперше в історії вітчизняного баскетболу виграла чемпіонат без жодної поразки.
"ЧМ":  Ткаченко 18 оч; Подоляко 15; Шепіль 10; Близнюк  9; Зозуля і Пархоменко по 8; Насеннік 4; Пономаренко 1

Вітаємо "Черкаські Мавпи" та їх відданих фанів з перемогою у Вищій лізі!!!

Запах шампанського, липкий паркет і баскетбольна сітка на плечах у іменинника – так «Черкаські Мавпи» проводжали сезон 2009-2010, який став історичним для українського баскетболу. Вперше команда професіоналів виграла чемпіонат України без жодної поразки. Приємно констатувати і той факт, що за симпатичну історію черкаського клубу це перший чемпіонський кубок. Свою останню перемогу помаранчево-чорні оформили на виїзді в матчі проти кременчуцького «Кремня». Срібного призера чемпіонату черкащани обіграли з рахунком 73:58.
   Попри те, що матч відбувався не в Черкасах, за коронацією клубу спостерігав серйозний вболівальницький десант, який приїхав підтримати свою команду. Фанам черкаської команди своєю підтримкою вдалося заглушити прихильників «Кремня». Допомогли в цьомуі черкаські баскетболісти, які ще в першій десятихвилинці заклали переможний фундамент у заключний матч сезону. Попри те, що за стартові 6 хвилин ігрового часу гості здобули лише 3 очки, кільце кременчуців просто засипала канонада кидків в заключні 4 хвилини стартового відтинку матчу. Як результат, перша перерва гри зустріла «Мавп» з більш, ніж прийнятним рахунком для команди Холопова – 21:8. Завдячувати такому файному старту, не в останню чергу, «Мавпи» мають своєму форварду Євгену Ткаченку, який, зібравши 18 очок, стане найрезультативнішим гравцем матчу.
   Однак після цього інтрига не згасла. «Кремню» в середині третього періоду своїм зонним захистом майже вдалося призупинити черкаський експрес. Однак свій непереможний рейс черкащани не анулювали, а лише відклали  на кілька хвилин. Вже під кінець періоду кременчуцькі сітки тріщали від зливи трьохочкових Шепіля та Подоляко. Гарантувавши собі комфортну різницю, гості довели свій 36-ий матч сезону до переможного результату – 73:58. До того ж слова черкаського фан-сектору: «Мы чемпионы, мы всех сильней!» потрібно сприймати в прямому сенсі, адже в цьогорічній Вищій лізі не знайшлося жодної команди, яка зуміла б виграти бодай один поєдинок у «Черкаських Мавп».
   Символічно, що м’яч після останнього кидка в цьому матчі «завис» між кільцем і щитом. Приблизно так зависла доля черкаського клубу між Вищою лігою та Суперлігою на наступний сезон. «Черкаські Мавпи» цьогоріч виконали всі спортивні вимоги, як для можливого учасника в Суперлізі – виграли Вищу лігу. Тепер справа залишилася за рішенням президії Суперліги, і цілком ймовірно, що місто на Дніпрі знову побачить баскетбол найвищого ґатунку. А поки що час для позитивних емоцій. Першим проявляти їх в Кременчуці почав Олександр Ворона, на правах іменинника він зрізав чемпіонську сітку місцевого спортзалу. Після цього в повітря полетів Володимир Холопов, якого команда по праву гойдала, як тренера рекордсмена. А за мить на міцність паркет випробували баскетболісти «Черкаських Мавп», які в живому коридорі плавали по вологій від шампанського підлозі!!! Словом, чемпіонські пустощі вдалися на славу. До того ж, окрім чемпіонського звання, капітан «Черкаських Мавп» Юрій Зозуля повіз додому звання МVP Вищої ліги.

Юрій Зозуля, капітан БК «Черкаські Мавпи»: Це був класний сезон. Ми виграли всі матчі сезону, звісно, це перемога тренерського штабу та моїх партнерів і, безперечно, всього клубу. Я щасливий!!!
   Володимир Холопов, головний тренер БК «Черкаські Мавпи»: «Емоції просто неймовірні. За цей рік, який ми прожили  разом з командою, ми показали фантастичний результат, котрого поки що не досягла жодна команда у моїй пам’яті. Зараз наше бажання та бажання нашого президента – грати в Суперлізі. Все, що від нас вимагалося, ми виконали – зайняли перше місце у Вищій лізі. Тепер все залежатиме від рішення директорату Суперліги».