Максим Міхельсон: «Ми ставимо за мету – навчити грати в баскетбол»

 

   Один із найнепередбачуваних напрямків у тренерській роботі стосується занять з молоддю. Кінцевий результат тут не завжди залежить від потенціалу гравців. А серйозно здивувати можуть ті, на кого не робилася першочергова ставка. Як ніхто інший це розуміє наставник відразу кількох юнацьких команд «Черкаських Мавп» – Максим Міхельсон. На одному з перших тренувань «Черкаських Мавп-96» з його вуст вирвалась фраза: «Ого, Влад, нічого собі». Ця репліка просигналізувала вдалий слемданк Владислава Васільєва. Додавши у зрості кілька сантиметрів за період міжсезоння, Васільєв тепер може бити з гори, а наставник чемпіона України у цій віковій категорії може тішитися тим, що результат його команда дає не завдяки зусиллям кількох лідерів, а завдячуючи індивідуальній майстерності кожного з виконавців. Про це і не лише Максим Міхельсон повідав нашому сайту в своєму інтерв’ю.
 
– «Черкаські Мавпи-96» – одна з перших команд у структурі клубу, яка вже готується до нового сезону. Кілька слів про перший збір.
– Ми почали працювати з 9-го липня, за цей час вже встигли здати контрольні нормативи та пройшли медогляд. Головне завдання збору, що триватиме до 28 липня, – загальна фізична підготовка. Після нього буде кілька днів перерви – і відразу збір, направлений на базову підготовку. Зараз всі налаштовані на роботу, адже, не зважаючи на нелегкий попередній сезон, ми плідно відпочили і вже готові до виконання нових завдань. До слова, відпочинок у нас тривав, починаючи з «Матчу чемпіонів» (27 травня). За ці півтора місяця ми встигли навіть оздоровитися в таборі Рибаковки, куди всій команді подарував путівки Сергій Одарич.
 
– В таборі хлопці суто відпочивали, чи мали і спортивні навантаження?
– Вони на море поїхали з першого червня, а вже з дванадцятого хлопці працювали згідно зі своїми індивідуальними програмами, які розробив тренерський штаб. Тобто заключні два тижні вони мали навантаження.
 
– Майже всі команди на теренах України збираються на початку серпня. Ви свою підготовку розпочали значно раніше. З чим це пов’язано?
– Справа в тому, що мета професійної команди суттєво відрізняється від мети юнацького колективу. У нас є нагода  в час, коли діти розвантажені від навчання, дати їм значно якісніший базис. А професійні клуби готуються суто до сезону та перемог. я ще раз наголошую, що ми ставимо за мету навчити грати в баскетбол.
 
– Як побудований процес тренувань на цих зборах?
– Поки що ми  тренуємося двічі на день. Якщо ж, скажімо, в серпні нам вдасться поїхати кудись на збори, там будуть трьохразові тренування. На сьогодні наше перше тренування проходить на свіжому повітрі і має направлення на фізпідготовку – кроси, робота в піску. Друге тренування проходить в залі, де відпрацьовуємо спеціальні баскетбольні вправи.
 
– Попри вдалу роботу в попередньому році, наприкінці сезону можна було сказати, що хлопці десь втомилися. На сьогодні ця втома зникла?
– Сезон вони закінчили не просто втомлені, а я б сказав, просто виснажені. На початку сезону ми взагалі не збиралася потрапляти у суперфінал Євроліги. Відтак і перед сезоном розраховували лише на участь у фінальній частині чемпіонату України, а вийшло, що сезон в нас затягнувся більше, ніж на місяць. Отож, на суперфінал ми вже поїхали в тому стані, в якому мали б відпочивати і, як виявилося, таки організм не обдуриш, – тому і посіли лише шосте місце.

– Зараз з вами тренуються кілька гравців 1995-го р.н. Команда цієї вікової групи продовжить своє функціонування?
– Так, з нами тренуються три гравці з команди «Черкаські Мавпи-95». Та яка доля цього колективу не знаю, це, взагалі, питання не до мене.
 
– Зараз є кадрові проблеми у команди, яка стала чемпіоном України (Черкаські Мавпи-96)?
 
– «Склад на наступний сезон у нас залишається аналогічний попередньому, однак ми не проти укомплектуватися ще кількома гравцями з гарною антропометрією. Тобто запрошуємо хлопчаків цієї вікової категорії з ростом вище, ніж 190 см або з перспективою росту (високі батьки) на перегляд до клубу. Звісно, краще, щоб хлопці були місцевими, разом з цим себе можуть спробувати і хлопці з інших міст. При чому, якщо вони нам підійдуть, керівництво клубу, думаю, поверне всі витрати на приїзд та проживання».