Уболівальники «Черкаських Мавп» звернулися по допомогу до президента України

 
  Черкаських прихильників спорту продовжує турбувати доля «Черкаських Мавп», які все ще залишаються висіти у повітрі – між Вищою лігою та Суперлігою. Крок на зустріч найпрестижнішій баскетбольній лізі держави був зроблений два дні тому, коли Міністр у справах сім’ї, молоді та спорту Равіль Сафіулін надіслав офіційного листа до АБКУ «Суперліга». В ньому він висловився за підтримку спортивного принципу і «Черкаських Мавп», тим самим спонукаючи президію турніру включити в склад учасників чемпіонату черкаський клуб. Трохи раніше черкаські вболівальники писали свого листа. Цього разу ініціативна група в складі трьох осіб написала звернення до президента України Віктора Януковича. За добу, протягом якої збиралися підписи, під документом, розписалося майже півтисячі черкаських уболівальників.
 
Копія листа, який вже дійшов до секретаріату президента, до вашої уваги:

 
Президенту України,
Голові Національного антикорупційного комітету
Януковичу В.Ф.
 
Копія: Прем’єр-Міністру України
Азарову М.Я.
Копія: Міністру України у справах сім`ї, молоді та спорту
Сафіулліну Р.С.
 
 
Шановний Вікторе Федоровичу!
         Ми, члени громади м. Черкаси, палкі вболівальники баскетбольної команди «Черкаські Мавпи», звертаємося до Вас, як до останньої інстанції, що володіє беззаперечним авторитетом, як до особи, яку держава наділила повноваженнями, здатними зупинити керований процес знищення черкаського баскетболу.
           Шість років діяльності баскетбольного клубу «Черкаські Мавпи» змінили обличчя нашого міста. В ньому народилась професійна баскетбольна команда, матчі якої об`єднали багатотисячну когорту поціновувачів баскетболу. Провінційне містечко з центру України швидко стало впізнаванним завдяки епатажній назві – «Черкаські Мавпи», що назавжди закладається до пам`яті кожного, хто її чув.
             «Черкаські Мавпи» – це не лише видовищні матчі та їх телевізійні трансляції. «Черкаські Мавпи» – це проект, що об’єднує НАС - активну частину мешканців Черкас, вливає свіжу кров в місто. Так, завдяки «Мавпам», в місті та області збудовано та відновлено 30 баскетбольних майданчиків, відроджено палац спорту «Будівельник», що на високому рівні приймає змагання з різних видів спорту. У місті з`явилась дитяча баскетбольна школа, яка має 800 вихованців. П`ять збірних вікових команд минулого сезону взяли участь у Чемпіонаті Всеукраїнської юнацької баскетбольної ліги (ВЮБЛ), а команда юнаків 1996р. виборола титул абсолютного чемпіону сезону та право змагатись в Європейській юнацькій баскетбольній Лізі (ЄЮБЛ). Місто перетворилося на баскетбольну Мекку. Два роки поспіль «Мавпи» організовують Всеукраїнський чемпіонат з вуличного баскетболу та фестиваль молодіжних субкультур «Маніфест вулиць», в якому цього року, наприклад, взяли участь 42 команди з різних куточків України. Соціальну діяльність баскетбольного клубу було відмічено на найбільш авторитетному конкурсі соціальних проектів України –«Благодійник року», це звання отримала МГО «БК «Країна Баскетболія», що опікується дитячим та юнацьким баскетболом.  
             Сезон 2009-2010рр. «Черкаські Мавпи» закінчили в якості абсолютного чемпіону України серед команд Вищої ліги. Команда посіла перше місце без єдиної поразки, що стало рекордом за часи існування Федерації баскетболу України.
             Але нажаль перемога не стала перепусткою для «Мавп» до ХХ Чемпіонату України серед команд Суперліги.
             Чиновники Асоціації баскетбольних клубів України (АБКУ) «Суперліга», заручившись підтримкою Федерації баскетболу України в особі президента О. Волкова, всупереч Положенню про ХІХ Чемпіонат України з баскетболу підмінили спортивний принцип ротації команд в Національному чемпіонаті рішенням «ПРИВАТ»них осіб, та відмовили «Черкаським Мавпам» без означення підстав. Неодноразові звернення Клубу та подання «петицій» вболівальників до ФБУ та Міністерства у справах сім`ї, молоді та спорту на чолі з Р.Сафіулліним, результатів не дали. Ці події сформували в нас стійку думку, що бездіяльність чиновників Міністерства є їх участю в операції із знищення черкаського баскетболу, а це, в свою чергу, йде врозріз із Державною програмою розвитку фізичної культури та спорту і суперечить Закону про фізичну культуру та спорт.
             Шановний пане Президент України! Громада м.Черкаси просить Вас – гаранта дотримання конституційних прав і свобод громадян України – припинити злочинні дії АБКУ «Суперліга» при погодженні Федерація Баскетболу України та мовчазній згоді Міністерства у справах сім`ї, молоді та спорту зі знищення черкаського баскетбольного Клубу. Не можна дозволити, щоб приватне рішення громадської організації (АБКУ «Суперліга»), всупереч результатам Національного чемпіонату, ставило перешкоди в підйомі в класі команди, та цим створювало ефект «задухи», знищуючи баскетбол в Черкасах та області, а це: професійна команда, дитячі збірні та секції, напрацьована баскетбольна інфраструктура, аматорські чемпіонати та змагання з вуличного баскетболу.
             Просимо Вас захистити:
право баскетбольного клубу «Черкаські Мавпи» - на заслужену участь в ХХ Чемпіонаті України з баскетболу серед команд Суперліги,
право батьків юних баскетболістів - на виховання дітей в ідеалах справедливості спорту,
право мешканців Черкас - вболівати в сезоні 2010-2011рр. за черкаську команду – учасницю Суперліги.
PS. «Сенс в спорті є лише в тому випадку, якщо ним займатись по чесному.»  Жан д'Ормессон
 
З повагою,
Ініціативна група громади м. Черкас.  
Тарас Коломієць, м. Черкаси, вул. Енгельса 7 , кв.25
Ольга Лозова, м. Черкаси, вул. Можайського 45
Макеєв Валерій Федорович, м. Черкаси, вул. Калініна 68, кв.39
Підписи членів громади м. Черкаси в підтримку зверненнядодаються.
м. Черкаси 22.07.2010р.