«Черкаські Мавпи-96» стартують в Євролізі!!!

 
   Завтра офіційно розпочинається баскетбольний сезон для «Черкаських Мавп-96». Цікаво, що чемпіон України у своїй віковій категорії перші офіційні поєдинки відіграє на міжнародній арені. Так, в підмосковних Хімках завтра будуть зіграні перші матчі туру-відкриття Європейської юнацької баскетбольної ліги. Минулоріч підопічні Максима Міхельсона якісно виступили на цих змаганнях, наша команда зуміла пробитися у суперфінал, де посіла шосте місце. Цьогоріч самі юні баскетболісти поставили перед собою не менш амбітні цілі. В першому турі на наших баскетболістів чекає п’ять матчів. Розпочнуть турнір «Черкаські Мавпи-96» завтра матчем проти підмосковної «Лобні». А останній матч черкащани проведуть 28 жовтня проти фаворита групи – литовського «Марчельоніса». До слова, минулого року черкащани у суперфіналі поступилися цій грізній команді лише в овер-таймі. Цього разу черкащанам не допоможе MVP минулорічної фінальної частини чемпіонату України Святослав Михайлюк, який має травму коліна, всі інші гравці в строю і кілька днів тому випробували власні сили на товариському турнірі, що відбувся в Севастополі. Там «Черкаські Мавпи-96» протистояли старшим суперникам, при цьому з трьох матчів зуміли здобути дві перемоги. За коментарем щодо виступів у кримському турнірі та завдань в першому турі Євроліги ми звернулися до головного тренера «Черкаських Мавп-96» – Максима Міхельсона.

– Максиме Сергійовичу, як можете оцінити товариський турнір, який ваша команда провела в Севастополі
– Головним завданням цього кримського турніру було випробувати власні сили. Нам просто необхідні були контрольні матчі напередодні офіційних ігор, тим більше, що цьогоріч перший тур Євроліги розпочинається раніше, ніж сам чемпіонат України. Відзначу дуже серйозну організацію в Севастополі, все було просто на неймовірно високому рівні, скажу, що так нас не приймали в жодному турі Євроліги, не те що в Україні. Готель прекрасний, ігровий зал дуже гарний. Щодо самої гри, то її якість росла від матчу до матчу, однак так сталося, що наш рівень ріс, а клас суперника в кожній грі, навпаки, знижувався. В першому матчі ми зіграли проти хлопців з київського інтернату 1994-го р.н. Незважаючи на те, що це фактично перший матч з травня місяця, я залишився дуже задоволений тією якістю гри, яку продемонструвала команда в матчі зі старшими суперниками, хоча й виграти не вдалося. В другій грі ми обіграли команду з Миколаєва 1995-го р.н. з різницею в сім очок. А в останній день турніру грали з господарями змагань «Мусонами» і зуміли доволі легко виграти з різницею в 50 очок.
 
– Як розцінюєте цьогоріч  свої шанси в Євролізі?
– Однозначно, в цьому сезоні нам буде значно важче виступати, адже минулого року ми були такою собі темною конячкою і майже всі суперники навіть не знали, де розташовані Черкаси, плутали нас з Черніговом, Чебоксарами. А в цьому сезоні, зважаючи на наші минулорічні результати, всі наші суперники вже вивчили баскетбольну географію і будуть налаштовуватися на матчі з нами дуже серйозно. Основне завдання, яке ми ставимо перед хлопцями, отримати ігровий досвід і, звісно, хлопці перед собою ставлять завдання перемогти. В цьому сезоні ми гратимемо з дещо новими командами, адже в минулому сезоні ми грали тільки з двома командами іншої підгрупи, тому навіть і не уявляю, як порівняти сили.

– Що ви скажете про рівень баскетболу, який показують європейські команди цієї вікової категорії?
– Я знову повторюсь, що робити якісь висновки можемо лише по командам, які з нами грали. До того ж цей вік (13-14 років) дуже цікавий в баскетболі. Десь в ньому і починається перехід з дитячого до дорослого баскетболу, і в цьому віці за один рік гравець може серйозно змінити свій рівень. Ще один цікавий момент, що в цьому віці в Європі вже можна захищатися зоною, а це вже зовсім інший баскетбол. Особливо ця інновація може допомогти прибалтійським командам, які традиційно сильно грають зону.