Чемпіонат України: «Стрібу» не пустять до першої четвірки «закулісними іграми»?..

 

З наближенням фінішу першого етапу Чемпіонату України з баскетболу серед команд вищої ліги все гострішою стає боротьба за місце у першій четвірці, що дасть право грати на другому етапі за місця у верхній частині турнірної таблиці. Шанси на четверте місце у групі Б поки що зберігає і чернівецька «Стріба». Але, схоже, хтось вирішив відібрати у чернівчан ці перспективи «закулісними іграми»…
Йдеться про підозрілий перенос матчів «СпортЛіцей» (Біла Церква) – «Вінницькі Зубри». А нагадаємо, що саме «СпортЛіцей» зараз посідає 4 місце і лише цю команду може обійти «Стріба».
В якості маленької передмови зазначу, що в суботу ввечері, побачивши на сайті Федерації баскетболу України інші результати туру, крім матчу в Білій Церкві, автор цих рядків поділився з розігруючим «Стріби» Денисом Єлисевичем тривожним припущенням, що білоцерківці можуть отримати ще дві «дармові» перемоги (як за ігри з «Пульсаром», про що буде згадано нижче). На це Денис відреагував практично категорично: «Та бути такого не може! Вінничани точно поїхали до Білої Церкви і не просто так, а за перемогами, адже між тренерами двох команд мають місце дуже принципові взаємовідносини.»
За нашими даними, підставою для переносу згаданих матчів послужив лист білоцерківців, в якому вони пояснили Федерації баскетболу України, що вони не можуть зіграти 22-23.01.11 через проблеми з казначейством – мовляв, не встигають отримати фінансування. В регламентних документах ніяких подібних приводів для переносу знайти не вдалося. До того ж, приміром, «Стріба» теж отримує певну допомогу від міської ради, але якось же встигли з початку року відкрити потрібні рахунки в казначействі. Та й, будемо відвертими, в наших реаліях не раз трапляється, що командам доводиться брати участь в змаганнях за власні або позичені кошти, коли неможливо отриати їх вперед. Тож ця причина аж ніяк не тягне на якусь «форс-мажорну». Напевно, набагато ближчим до цього визначення можна вважати обставини, через які до Білої Церкви на матчі 8 туру 11-12.12.10 не зміг вирушити «Пульсар» (Рівне) – більша частина гравців тоді «злегла» від епідемії грипу. Але тоді чомусь матчі перенесені не були, а рівнянам зарахували технічні поразки. Можливо, у Федерації баскетболу України не знали про причини невиїзду (що малоймовірно, звісно)?
Саме ті дві «дармові» перемоги майже забезпечили «СпортЛіцею» місце у першій четвірці, яка продовжить на другому етапі боротьбу за 1-8 місця у вищій лізі. Остаточно оформити цю путівку білоцерківцям заважає «Стріба», яка виграла один матч у Білій Церкві, тож якщо переможе у всіх матчах до кінця першого етапу (в т.ч. домашніх з «СпортЛіцеєм»), а «ліцеїсти» всі програють (зважаючи на те, що грати їм залишилося якраз з командами з першої трійки, плюс у Чернівцях), тоді чернівчани виходять на четверте місце (завдяки перевазі в особистих зустрічах). Очевидно, що саме ці обставини стало головною причиною клопотання «СпортЛіцею» щодо переносу матчів з «Вінницькими Зубрами», які, якщо ситуація розвиватиметься за оптимальним для чернівчан сценарієм, спокійно зможуть «пожертувати» білоцерківцям «зайве» очко. Запитаєте, чому вони не могли це зробити цього уїк-енду? Напевно, тому, що в такому разі теоретично може виникнути ситуація, коли «СпортЛіцей» може опинитися в турнірній таблиці вище «Вінницьких Зубрів», що, враховуючи їх потенційну «співпрацю», нелогічно. А коли ситуація проясниться, можна буде зіграти так, як влаштує обидві сторони. А якщо «Стріба» десь «зашпортається» у заключних матчах, тоді можна і два цілком бойових матчі провести.
Якщо ці розмірковування комусь здаються нереальними, спробуйте знайти відповідь на просте запитання: а чи не надто підозріло, що єдині поки що за весь перший етап Чемпіонату України рішення про технічні поразки і переноси матчів Федерація баскетболу України ухвалила на користь «СпортЛіцею»?..
Цікаво було б дізнатися і офіційну позицію ФБУ з цього приводу. Можливо, вони там наївно «не помітили», що своїми рішеннями неспортивно «підіграють» білоцерківцям?..