Віталій Близнюк: «Дисквал» дійсно був, але чому…»

Перший матч останнього туру Вищої ліги між «Авантаж-Політехніком» та «Черкаськими Мавпами» викликав неабиякий відгомін. Справа в тому, що гра закінчилася перемогою «Черкаських Мавп» в овертаймі – 96:89, а перемоги в додаткових п’ятихвилинках в Харкові для нашої команди вже є доброю традицією (з урахуванням останньої таких було вже три). Резонансу цьому матчу надало ще й суддівство гри. Так, «Черкаські Мавпи» припустилися на десять фолів більше, ніж їхні суперники. З огляду на це відразу троє черкасців через перебір фолів не змогли дограти матч до фінального свистка. Найбільше «дісталося» Віталію Близнюку, який з першого погляду по ділу отримав дискваліфікуючий фол за сутичку з Антоном Рочняком. Причому трапилося це в середині четвертого періоду, коли «Черкаські Мавпи» вигравали з різницею в два очки. На пробиття дискваліфікуючого наклався ще й технічний для Володимира Холопова (наставник черкасців, відразу після «дисквалу» гаряче дискутував з тренером господарів). Чотири з лінії від Арабаджи – і його команда вже виграє +2. Сіль ситуації в тому, що в цих двох епізодах фоли у відповідь не отримали ті, хто провокував: відповідно, Рочняк та Кулібаба. На відео (яке можна буде переглянути  нижче) ви можете побачити дискваліфікуючий фол Близнюка. Цікаво, що для центрового це перший прямий дискваліфікуючий за його кар’єру. Три роки тому в Сумах Близнюк, захищаючи кольори «Кривбаса», вже завершував таким чином гру, однак тоді «дисквал» Блюзу намалювався за сумою двох навмисних фолів.

Віталій Близнюк, центровий БК «Черкаські Мавпи»: «Після фолу на Арабаджи я підійшов до нього, але мені дорогу загородив молодий форвард (Рочняк), що відштовхнув мене руками. У відповідь я «ляснув» його по чолу, але ударом це важко назвати – так, погладив. Якщо оцінювати цю ситуацію, то «диск вал» дійсно був, але в мене питання: «Чому аналогічне покарання не дали  супернику за провокацію? Мені дуже прикро, що підвів команду і не зможу допомогти ще й завтра, в першій грі у Кременчузі».