Напередодні історичного туру

 
 
    В п'ятницю (18.00) та суботу (13.30) "Черкаські Мавпи"  відіграють заключний тур Вищої ліги проти харківського "Авантаж-Політехніка".  Напередодні історичних матчів своїми думками про звітний тур та Вищу лігу поділилися головні тренери команд. Запитання були однакові в обидві сторони і мали такий вигляд:

1. Як ви розцінюєте звітне протистояння?
2. Чи виконала ваша команда поставленні завдання на сезон?
3. Чи виріс, на вашу думку, рівень Вищої ліги?
 

Володимир Холопов, головний тренер БК «Черкаські Мавпи»:
1. Харківська команда для нас однозначно найпринциповіший суперник в усій Вищій лізі. Ця команда має молодий талановитий склад, я з упевненістю можу сказати, що за потенціалом, це найкраща команда ліги. Один з найпам’ятніших матчів сезону був саме проти цього клубу. В одному з виїзних матчів проти «Політехніка» ми виграли лише в овертаймі, відрадно, що, програючи по ходу матчу, ми зуміли згуртуватися і продемонструвати бійцівський характер.

2. Головним нашим завданням на сезон було виграти два турніри, в яких ми брали участь, а це: Кубок України та чемпіонат України. З цим ми впоралися, отож в глобальному сенсі можемо говорити, що сезон пройшов вдало.

3. Цьогорічна Вища ліга за своїм рівнем значно переважала своїх попередників. Виріс рівень конкуренції, що пов’язано з підвищенням класу середняків турніру. Фактично в кожній команді було кілька добротних гравців, які можуть  вирішити долю матчу. При чому це можна сказати, як по відношенню до молоді, так і до досвідчених гравців. А з числа останніх дуже багато було тих, які свого часу виступали в командах Суперліги.
 
 
Валентин Кулібаба, головний тренер БК «Авантаж-Політехнік»:
1. Завдання на матчі проти «Черкаських Мавп» лише одне – перемогти, тим більше, що ми гратимемо з чемпіоном. Але, разом з тим, я не скажу, що ці ігри мають для нас принципове значення, налаштовуємося як на звичний матч чемпіонату, з тією лише відмінністю, що граємо проти сильного суперника і задля бажаного результату потрібно докласти великих зусиль .

2. Своє завдання на сезон ми вже виконали – молодою командою ми зуміли посісти третє місце. Зараз я з упевненістю можу сказати, що ми йдемо по тому графіку, який запланували кілька років тому, коли команда оновлювалася. Поки що ми працюємо з талановитою молоддю, яка постійно вдосконалює свою майстерність. Якщо бути об’єктивним, то зараз рівень цієї команди відповідає рівню дублерів Суперліги. Зважаючи на те, що в гравців йде постійний прогрес , через певний  час ми можемо дійти до своєї проміжної мети – і заявитися в Суперлігу. 

  3. Щодо рівня чемпіонату, то можу погодитися з більшістю спеціалістів, які відзначають, що останнім часом рівень Вищої ліги виріс. Вісім команд другого етапу змагань непогано укомплектовані і майже рівні за своїм класом, і спрогнозувати переможця до гри фактично не можливо. Двом лідерам сезону – «Черкаським Мавпам» та «Волиньбаскету» також було нелегко, особливо це стосується виїзних матчів, ті ж черкасці дуже впевнено грають на власному майданчику, але на виїзді рівень суперників все ж дозволяє їм нав’язати боротьбу».