Що маємо після І кола XVI Чемпіонату?

   23 грудня відбулася прес-конференція “Черкаських Мавп”. На запитання журналістів відповідали: Андрій Подковиров (головний тренер “Черкаських Мавп”), Кирило Погостінський (директор ТОВ “Черкаси-Баскет”), гравці “Черкаських Мавп” Артур Джонсон та Кирило Фесенко.
    Було підбито підсумки І кола XVІ Чемпіонату України. За словами головного тренера “Мавп” Андрія Подковирова, цей Чемпіонт став особливо цікавий тим, що всі команди посилилися порівняно із попередніми чемпіонатами, а змагання між ними стали жорсткішими. Черкаська команда посіла друге місце за підсумками І кола у турнірній таблиці серед команд суперліги.
   “Черкаські Мавпи”, окрім боротьби за чемпіонство у суперлізі України, стали учасниками змагань Європейського Кубку Виклику, вийшовши до плей-оф у єврокубку із другого місця у своїй підгрупі.
   Андрій Подковиров зазначив,  під кінець сезону у команди був досить помітний спад, який загострився через травми Роландаса Ярутіса та Юрія Лохманчука.
   Андрій Подковиров: “Ситуація, яка склалася із Роландасом Ярутісом була неочікуваною. Він травмувався у грі з “Дніпром” та після цього грав вже із порваними зв’язками. Лише на хірургічному столі виявилося, що травма серйозніша, ніж ми вважали. Маємо надію, що він повернеться до рядів команди до 1-15 травня. Щодо Юрія Лохманчука, то він має вступити у ІІ коло змагань приблизно із лютого.”
   Отже, двоє гравців не могли грати через травми, до того ж у команді поменшало американським легіонером. “Мавпи” відмовилися від послуг Чарльза Госи. Як прокоментував Андрій Анатолійович, від нього більше не  було загрози для суперників на ігровому майданчику. На даний момент команда потребує іншої швидкості, іншої фактури гравців.
   На місце Чарльза Госи та Ярутіса команда запросила двох інших легіонерів – американця Кеніела Діккенса та латвійця Едмундса Валейка. Андрій Подковиров повідомив, що Діккенса запросили перед новорічними святами, щоб мати змогу оцінити його гру. Після матчу у Миколаєві, тренер зауважив, що новий гравець має високий потенціал, майстерно виконує трьохочокові кидки і вже може грати на позиції перших номерів.
   Цього сезону по різному складася доля у команді і молодих гравців. Павло Цьопич, як зауважив Андрій Анатолійович, був кращим у своєму віці і своєму амплуа. На запитання про те, чи залишиться Павло у складі “Мавп” тренер відповів: “Як далі буде розвиватися спортивна кар’єра Павла – у його власних руках. Але ми не можемо собі дозволити чекати поки гравець “підтягнеться”, ми не маємо для цього часу”.
   Дещо по іншому складається ситуація навколо Кирила Фесенка, молодого і перспективного центрового “Мавп”. Він відзначився яскравими слем-данками і блок-шотами як у змаганнях Українського чемпіонату так і в іграх європейського Кубку Виклику. Як зазначив гравець: “У кожного гравця є свої мрії. Я хотів би потрапити на драфт в НБА. Я також хочу і надалі грати в “Мавпах”.
   За підсумками минулого місяця найкращим гравцем серед команд суперліги став американський легіонер “Черкаських Мавп” Артур Джонсон, який повідомив на прес-конференції: “Мої найближчі плани – допомогти “Мавпам” стати чемпіоном”.