Суперліга. Останні матчі

"Говерла" - "Азовмаш" 71:61
Переломивши хід поєдинку у третій чверті та провівши заключну десятихвилинку на куражі, «Говерла» здобула вольову перемогу над «Азовмашем» із рахунком 71-61.

Гості домінували протягом майже всієї першої половини, в якій гравці івано-франківської команди не реалізували жоден із 13-ти кидків із-за дуги. Ключову роль у перевазі «Азовмашу» відіграли Ріккі Мінард, який за дві чверті здобув 15 очок, й Артур Дроздов, на рахунку якого 4/4 дальніх постріли. У підсумку перевага маріупольців, із якою вони вирушили на велику перерву, склала дев’ять очок.

Однак протягом третьої чверті Кевін Тіггс та Ерік Колмен організували камбек, після якого івано-франківська команда не лише відіграла відставання, а й вийшла вперед – 51-49. Тож заключна десятихвилинка минула у напруженій боротьбі, причому обидві команди демонстрували яскравий швидкий баскетбол. Своєрідною кульмінацією гри став влучний триочковий кидок Віктора Герасимчука (лише 2-й із 21 дальнього пострілу у виконанні господарів!) за дві з половиною хвилини до фінальної сирени. Після нього перевага «Говерли» сягнула восьми пунктів, а до кінця матчу навіть зросла.

Ерік Колмен, який після низки невиразних ігор нарешті нагадав про себе, відзначився 17 очками та 4 підбираннями, а крім того, досягнув позначки в 1000 очок у чемпіонаті Суперліги. Кевін Тіггс завершив матч із 15 очками, 4 підбираннями та 4 передачами в активі. Маркус Вокер приніс «Говерлі» 11 очок. Брайан Грін став автором дабл-даблу: 10 очок + 10 підбирань.

Ріккі Мінард здобув для «Азовмашу» 19 очок, зібравши, крім того, 5 відскоків. Артур Дроздов записав на свій рахунок 18 очок і 8 підбирань, Радослав Ранчик – 10 очок і 4 підбирання.

"Політехніка-Галичина" - "Донецьк" 71:88

Незважаючи на досить вдалий дебют Кеддріка Мейса, який відзначився 14 очками, 4 підбираннями та 4 передачами, «Політехніка-Галичина» поступилася «Донецьку» з рахунком 71-88. Перемозі гостей не завадила навіть провальна друга чверть, програна з рахунком 17-32, адже у трьох інших підопічні Саші Обрадовича домінували на паркеті.

Після того, як вони, завдяки потужній грі Івана Раденовича та В’ячеслава Кравцова під щитами, переграли «Політехніку-Галичину» в дебютній десятихвилинці, здавалося, що господарі повністю віддали ініціативу супернику. Але наступна чверть стала дзеркальним відображенням першої – завдяки серії триочкових кидків «політехи» не лише скоротили відставання, а й вийшли вперед, змусивши Сашу Обрадовича брати тайм-аут. Урешті-решт на велику перерву команди вирушили за мінімальної переваги «Донецька» (44-45).

Проте вже за підсумками третього ігрового періоду розрив у рахунку на користь гостей склав тринадцять пунктів. Не змінила співвідношення сил на паркеті й заключна, найменш результативна чверть, хоча Ленс Харріс і Кеддрік Мейс намагалися переломити хід гри.

Саме дует американських захисників здобув найбільшу кількість очок у складі «Політехніки», зокрема Ленс Харріс відзначився 20 очками, 7 передачами та 4 підбираннями. 12 очок і 8 підбирань на рахунку Владана Вукосавлевича.

Але найрезультативнішим гравцем зустрічі став «бігмен» «Донецька» Іван Раденович, в активі якого 22 очка та 4 підбирання. Рамел Каррі був близьким до тріпл-даблу, записавши на свій рахунок 21 очко, 9 підбирань і 7 передач. 12 очок, 6 передач і 4 підбирання стали здобутком Вуле Авдаловича. Дабл-дабл оформив В’ячеслав Кравцов: 10 очок + 13 підбирань.

"Дніпро-Азот" - "Миколаїв" 71:62
Другий поспіль матч, проведений на високому рівні, приніс Стенлі Прінглу 22 очка, 8 підбирань і 5 передач, а «ДніпроАЗОТу» – першу в історії клубу перемогу над «Миколаєвом» із рахунком 71-62. Крім того, відзначимо дебют у складі команди господарів П’єра Пірса, що повернувся в Суперлігу, а також повернення до складу «корабелів» Олексія Онуфрієва.

Обидві команди активно розпочали гру, втім протягом стартової чверті жодна з них не могла здійснити ривок. І лише у другій десятихвилинці Стенлі Прінгл, який ще до великої перерви здобув 15 очок, і Майкл Даніген, що зупинився на підступах до дабл-даблу, вивели «ДніпроАЗОТ» уперед – 36-31.

Долю матчу фактично вирішила третя чверть, яку господарі виграли з рахунком 22-13. Хоча в заключному періоді «корабели» ледь не покарали дніпродзержинську команду за розслабленість, скоротивши відставання до п’яти пунктів. Але все той же Стенлі Прінгл погасив запал гостей своїм четвертим триочковим кидком у матчі.

Окрім Стенлі Прінгла, у складі «ДніпроАЗОТу» варто відзначити Майкла Данігена, що врешті-решт оформив дабл-дабл: 13 очок + 12 підбирань, а також новачка П’єра Пірса, на рахунку якого 11 очок.

Найрезультативнішим гравцем у складі «Миколаєва» став Джером Колмен, який відзначився 19 очками. 11 очок команді приніс Іван Гілевич. Леонід Яйло не здобув жодного очка, але зібрав 10 відскоків.