Останні матчі Суперліги в 2011-му році

"Будіведівельник" - "Хімік" - 97:95

Під завісу 2011 року «Будівельник» і «Хімік» подарували яскравий і видовищний поєдинок, що завершився з рахунком 97-95 на користь столичної команди. Ключову роль у перемозі «будівельників» відіграли Суад Шехович і Зак Морлі, які здобули майже половину командних очок.

Потужно провівши стартову чверть, за дві з половиною хвилини до завершення якої табло зафіксувало рахунок 22-4, «Будівельник» дещо розслабився й дозволив супернику скоротити відставання протягом наступної десятихвилинки, в ході якої Даррелл Мітчелл приніс гостям 12 очок. У підсумку на велику перерву команди пішли за рахунку 48-42 на користь «Будівельника».

Протягом третього періоду южненці здійснили потужний ривок, повівши +6 перед заключним відрізком гри. Але вже на початку останньої чверті Суад Шехович і Дмитро Забірченко відновили статус-кво. Надалі команди влаштували на паркеті справжні «гойдалки», обмінюючись результативними атаками, більша частина яких завершувалася кидками з-за дуги. Гра завершилася триочковим пострілом Олександра Прокопенка з сиреною, але для перемоги «Хіміка» цього виявилося замало.

Южненцям не допоміг навіть солідний дабл-дабл (29 очок + 10 передач) Даррелла Мітчелла, якого 19 очками та 4 підбираннями підтримав Аарон МакГі. Рейшон Террі, суттєво додавши під кінець гри, став автором 15 очок і 9 підбирань. На окрему увагу заслуговує показник Олександра Прокопенка – 4/4 кидків із-за дуги та 12 очок в активі.

Окрім Суада Шеховича, що відзначився 25 очками та 6 підбираннями, як завжди яскраву гру провів лідер «Будівельника» Зак Морлі – на його рахунку 21 очко та 7 підбирань. 14 очками й 4 передачами партнерам допоміг Роландас Алієвас.

БК "Київ" - "ОДЕСА" 76:71

Кидок Вернона Гудріджа на останніх секундах напруженого поєдинку з «ОДЕСОЮ» не лише приніс два очка «Києву», а й зняв усі питання щодо переможця матчу, що закінчився з рахунком 76-71 на користь господарів. Відзначимо й дабл-дабли лідерів обох команд – Дерріка Зіммермана та Шона Кінга.

Хоча перша половина гри так і не дала відповідь на запитання, яка з команд більше заслуговує на перемогу. Мінімальна перевага «Києва» (41-40) стала можливою завдяки штрафному кидку Вернона Гудріджа на останніх секундах другої чверті, однак загалом більша частина ігрового часу минула в рівній боротьбі. В середині другої десятихвилинки Віллі Дін і Джастін Лав організували ривок «ОДЕСИ», що повела +9, але Панкраціє Барач ледь не самотужки відіграв відставання, знову зрівнявши шанси обох команд.

Друга половина гри була не такою результативною, як попередня, однак подарувала глядачам як боротьбу, так і яскраві моменти у виконанні обох команд. Утім, заключна десятихвилинка минула за переваги «Києва», гравці якого тримали суперника на відстані, хоч та іноді й складала всього два очка.

Одразу п’ятеро гравців команди господарів подолали десятиочковий рубіж результативності. Деррік Зіммерман відзначився 13 очками та 11 підбираннями, Вернон Гудрідж – 13 очками та 7 підбираннями. 12 очок «вовкам» приніс Руслан Отверченко. По 11 очок здобули Панкраціє Барач і Гарі Ервін.

А найрезультативнішим гравцем гри став плеймейкер гостей Віллі Дін, в активі якого 21 очко та 4 підбирання. Шон Кінг оформив традиційний дабл-дабл (19 очок + 17 підбирань). 12 очок стали здобутком Джастіна Лав.

"Ферро-ЗНТУ" - "Азовмаш" 88:86

Ренді Калпеппер побив рекорд результативності, який належав його одноклубнику Річарду Гуінну, відзначившись 37 очками, а «Ферро-ЗНТУ» здобув дванадцяту перемогу в сезоні, обігравши «Азовмаш» із рахунком 88-86. Вирішальними стали влучний кидок Георгія Кондрусевича на останніх секундах напруженого й цікавого матчу, а також вдалі дії під кільцем Майкла Девіса, який підібрав м’яч після неточного штрафного у виконанні білоруського форварда.

Протягом дебютної чверті на паркеті точилася рівна боротьба, але вже в наступній десятихвилинці запорізька команда здійснила ривок, повівши з перевагою в одинадцять очок. Однак розвинути успіх, незважаючи на результативну гру Ренді Калпеппера, котрий до великої перерви здобув 20 очок, «Ферро-ЗНТУ» не вдалося. Більше того, наприкінці першої половини маріупольці скоротили відставання до цілком досяжних п’яти пунктів (45-40).

Після великої перерви запоріжцям вдалося не лише втримати здобуту перевагу, а й навіть збільшити її. Але влучні кидки Артура Дроздова, який до цього мав на своєму рахунку лише шість очок, дозволили гостям до середини заключної чверті скоротити відставання від господарів, а після дальнього пострілу Деніела Юінга – зрівняти його. Здавалося, що «Азовмашу» вдасться переломити хід гри, проте після пробіжки американського плеймейкера маріупольців і втрати м'яча гостями досвідчений Георгій Кондрусевич змусив помилитися молодого Богдана Байду та фактично забезпечив перемогу своїй команді.

Окрім Ренді Калпеппера, результативну гру в складі «Ферро-ЗНТУ» продемонстрували Джеремі Шаппел, на рахунку якого 18 очок, а також по 7 підбирань і передач, і Георгій Кондрусевич – у його активі 15 очок і 4 підбирання.

25 очок «Азовмашу» приніс Ріккі Мінард, 18 очок – Деніел Юінг, в активі якого, крім того, 4 передачі. Дабл-даблом (16 очок + 14 підбирань) відзначився Артур Дроздов.