БК "Дніпро" - "Черкаські Мавпи". Протистояння суперників завершило сезон для дніпропетровців

21 квітня у м. Дніпропетровськ відбувся другий матч чвертьфінальної серії плей-оф між командами БК «Черкаські Мавпи» та БК «Дніпро». Команда, яка виходила переможницею в очному протистоянні двох принципових суперників виходила до фіналу. За результатами зустрічі господарі могли б зрівняти рахунок серії, а гості поєдинком у Дніпропетровську, завершити її, що і зробили «Черкаські Мавпи», вийшовши переможцями зустрічі із рахунком 83:88.
   Рахунок матчу, як і в першій зустрічі у Черкасах, на дніпропетровській арені відкрив Юріс Умбрашко. У відповідь черкащани отримали два очки від Кобзистого, що стало початком «качель» для команд, «Дніпро» повів у рахунку, однак «Мавпи» не давали супернику вирватися далеко вперед. Перша десятихвилинка змусила глядачів відчути черкаське дежавю, коли обидві команди вже на перших хвилинах матчу мали у своїй «скринці» багато помилок (Артем Буцький на восьмій хвилині заробив другий фол). 29:26 – таким став підсумок першої чверті.
   Рахунок другої десятихвилинки відкриває знову ж  Юріс Умбрашко, який однак вже на прикінці чверті мав 4 фоли. Перебіг подій дуже нагадував двобій у Черкасах, коли ключові гравці "Мавп" через набрані помилки змушені були додивлятися матч на лаві. Черкащани не наздоганяли "Дніпро" більше, ніж на 5 очок. За хвилину до завершення першої половини Артур Джонсон кладе у корзину яскравий слем-данк - 46:41. Однак лише за одну хвилину "Дніпро" у свій актив додає 5 очок. Перша половина завершилась рахунком 51:44, на останній секунді якої Умбрашко додав команді точний двохочковий.
   Після великої перерви складно було визначити лідера зустрічі. Юріс Умбрашко на першій хвилині другої половини отримує п’ятий фол і сідає на лаву. На заміну, латвійському легіонеру виходить Юрій Лохманчук, який поклавши точний трьохочковий у корзину, виводить рахунок на загрозливу для дніпропетровців пряму 55:54. Із цього моменту команди не відриваються одна від одної більше ніж на одне-два очки. Переломним моментом матчу став трьох очковий кидок Едмундса Валейко, який вперше за зустріч виводить «Мавп» вперед – 60:61. І так за три хвилини до кінця третьої чверті «Черкаські Мавпи» і БК «Дніпро» помінялись ролями, тепер дніпропетровці намагалися наздогнати черкащан.
   У останній чверті ніхто у залі не міг сказати, яка команда вийде переможницею зустрічі. Команда Андрія Подковирова через загрозливу кількість набраних фолів, як і в Черкасах, залишається на середині чверті без Арнаса Казлаускаса, який заробивши п’яте персональне зауваження, сідає на лаву і Умбрашко, без допомоги якого команда залишилася ще у першій половині. За три хвилини до фінальної сирени на табло висвічувався рівний рахунок 81:81. Артур Джонсон поклав у корзину двохочковий, його підтримав Володимир Гуртовий, забивши слідом ще два очки – 81:87. Георгій Ступенчук бере тайм-аут, після якого Валейко фолить на Ковалі, а слідом за тридцять секунд до кінця на лаву сів Артур Джонсон, отримавши п'ятий фол. Андрій Подковиров бере тайм-аут, після якого Завацкас забив штрафний. Вільховецький, сфоливши на Буцькому сідає із п’ятим персональним зауваження. На останніх секундах матчу Фесенко рішуче відсікає атаку противника блок-шотом.
   83:88 – із таким рахунком черкащани завершили зустріч.
Андрій Подковиров (головний тренер БК «Черкаські Мавпи»):
«Наші ігри дуже цікаві як для глядачів, так і для гравців, адже вони носять жорсткий бойовий характер. Але головне, що протистояня не виходить за рамки спортивних змагань, у таких матчах гравці команд зростають і розвиваються.
У сьогоднішній зустрічі негативні статистичні показники гравців пояснюється накалом боротьби, боязню помилок, тому не важливо, хто скільки забив за статистикою, важливо, що ми побачили цікаву боротьбу, в якій до останньої хвилини могла перемогти будь-яка команда».

Георгій Ступенчук (головний тренер БК «Дніпро»): «Гра вийшла дуже цікавою, бойовою. Гравці боролись до кінця. У нашій команді був слабив відсоток влучання штрафних кидків – 47 %, до розриву, який ми не змогли скоротити, нас привела серія невимушених втрат».