"Черкаські Мавпи" - "ФЕРРО-ЗНТУ" - 87-80

«Черкаські Мавпи»  перемого завершили 2013-й! Шосту перемогу поспіль команда Максима Міхельсона здобула над своїм принциповим суперником із Запоріжжя. Минулорічного кривдника по плей-офф – «Ферро-ЗНТУ» черкасці обіграли з рахунком 87:80 і, тим самим, зробили прекрасний новорічний подарунок своїм вболівальникам.

тренер: Кирило Большаков

Шикарний матч закривав у Черкасах програму ігрового 2013-го року. Заряд на боротьбу, бажання і самовіддача у захисті помаранчево-чорних розмалювали в ефектні фарби ігрову картину в «Будівельнику». Вже з перших хвилин матчу команди розпочали не гру, а справжню битву. Стратегічне завдання – захопити щит – жодному з суперників так і не вдалося втілити у реальність, натомість, чітко почала простежуватися перевага гостей у відсотку реалізації дальніх кидків. Саме два триочкових від Рибалко та Пауелла допомогти «зеленим» зробити міні-ривок і повести у рахунку – 15:9. Відразу після цього Сміт та Уошбарн взялися плавити різницю у рахунку. Перший це робив завдяки кинджальним проходам, другий – обіграванням своїх опонентів по трисекундній зоні.

У другій десятихвилинці, на яку команди вийшли майже за рівного рахунку (20:22), «Мавпи» заграли, як монолітний колектив. Злагоджені дії в захисті та блискуче використання власних можливостей у нападі дозволили господарям зробити відчутний ривок. Особливо задля цього постаралася передня лінія. Уошбарн в ефектному стилі продовжував набирати очки, а Чумаков був бездоганний у чорновій роботі. Згадується тридцятисекундний відрізок від Ігоря, протягом якого бігмен віддав хорошу передачу на Бойкіна та поставив ефектний блок-шот. Також особливих епітетів у цій десятихвилинці заслуговує гра Олексія Чигринова, який тричі шокував свого суперника з дальньої дистанції. Неймовірні триочкові від захисника черкасців дозволили «Мавпам» вщерть розтрощити суперника у цьому періоді (24:14!) та зробити рахунок у грі – 44:36 – на власну користь.

Вийшли з-під шокового стану запоріжани лише після великої перерви і кинулися відігравати власне відставання. Правда, спочатку їм довелося констатувати кілька результативних підбирань на чужому щиті Кальніченка і Чумакова, які довели різницю у рахунку до двозначної – 53:42. Вже після цього триочковий Вільховецького та три очки в одній атаці від Маршала майже вирівняли ситуацію на майданчику. Приємно, що у важку мить нерви не підкачали молодого Воєводу, якого наприкінці періоду партнери вивели на кидок і той своєю трьошкою заглушив сирену третього періоду – 63:59.

Такий рахунок напередодні заключного періоду лише підкреслював, що головна боротьба буде саме у ньому. У важливий момент свої дальні реалізували Буцький та Рибалко, які протягом гри (як і вся команда) зробили вражаючу кількість своїх дальніх спроб. Саме Рибалко у середині четвертого періоду зумів вивести гостей уперед – 70:68. Попри емоційний підйом, гості залишилися холоднокровними. З авторитетним спокоєм Сміт реалізував кілька важливих проходів, а тут ще й триочковий від Мура прийшов у ціль. Схоже, запоріжани навіть не встигли помітити, як швидко та ефектно «Мавпи» повернули свою шестиочкову перевагу, яку гості відігравали майже всю другу половину гри – 84:78. Наприкінці матчу «Ферро» намагався скористатися тактикою фолу, але «Мавпи» на класі довели до логічного завершення видовищний матч. 87:80 – перемога з таким рахунком наближає «Мавп» до зони плей-офф на відстань однієї перемоги!!!