Стас Лошак: «Команда розширила мій кругозір»

   БК «Черкаські Мавпи» продовжують поповнювати свій склад. Традицію з врученням ігрової форми вболівальнику з обмеженими можливостями продовжили під час гри «Мавп» та «Ферро». Цього разу футболку з третім номером отримав Станіслав Лошак. Під час відкриття матчу вручив футболку вболівальнику його тезка – Станіслав Сокур.

   Дев’ять років тому Стас Лошак, як і більшість черкаських вболівальників з обмеженими можливостями, вперше побачив баскетбол уживу. Згодом Станіслав почав дивитися баскетбол не зі звичайного місця, а у фан-секторі. Більше того, хлопець, який живе з діагнозом ДЦП, часто їздить із вболівальниками на виїзні матчі! Подорожі в інші міста, де грають «Черкаські Мавпи», – це звична справа. 


«Так, сталося, що баскетбол я вперше побачив уживу, а вже потім почав ним захоплюватися. Від «Черкаських Мавп» я пішов далі, тобто спочатку слідкував за Суперлігою, а потім і за НБА. Часто дивлюся заокеанські матчі у записі, а іноді навіть трапляється таке, що прокидаюся серед ночі і дивлюсь НБА он-лайн через Інтернет. Я вдячний команді за те, що вона розширила мій кругозір. Одним з моїх улюблених занять є участь у виїзних турах команди, коли ми з вболівальниками подорожуємо по Україні. Особливо мені запам’ятався виїзд дворічної давнини, коли команда на чужому майданчику обіграла «Кривбас», і досі пам’ятаю, що ми виграли «+10».


Для розмови ми зустрілися зі Стасом перед самим матчем у дворі однієї з багатоповерхівок Південно-західного району. Хлопець пожурився, що у таку пору року важко гуляти на візку.

«Взимку розваг мало. На вулиці особливо не погуляєш, а вільного часу інколи дуже багато. Виручають захоплення, окрім баскетболу, я багато часу проводжу за комп’ютером. Колись навіть намагався так підзаробити. Знаходжу щось в Інтернеті, намагаюся дешевше купити і дорожче продати. А взагалі-то, люблю возитися з технікою».


   Цей сезон для Станіслава є особливим, він розпочав навчання у Міжрегіональному центрі реабілітації інвалідів у Євпаторії. Так сталося, що навчання в Криму співпало зі стартом сезону. Відтак, приїзд на канікули він пов’язує, насамперед, з відвідинами команди, матчі якої останнім часом дивиться он-лайн.

«Це перший сезон, у якому я не можу бути присутнім на кожному матчі «Мавп». Спочатку для мене це було якось навіть дико, а потім звикся, дивлюся ігри через Інтернет. Поряд картинка, детальна статистика і турнірна таблиця, так зручно, але зрозуміло, що значно краще дивитися матчі уживу, так емоції переповнюють. Я взагалі звик виплескувати свої емоції назовні, можливо, тому і перебрався свого часу у фан-сектор. Щодо навчання, то скоро продовжу його, загалом потрібно вчитися 10 місяців і стану радіомеханіком, буду паяти мікросхеми і плати (сміється)».


На завершення нашої розмови особливий вболівальник і уже член команди – Стас Лошак – побажав колективу успіху на другу частину сезону. 

«Мені подобається, як зараз грає команда. Прийшов новий тренер і помітно, що команда заграла значно краще: дисциплінованіше та продуктивніше. Думаю, у цьому сезоні на нас чекають хороші досягнення у Суперлізі, також ще не все сказано у Кубку України. «Мавпи» вийшли у чвертьфінал, є великі сподівання на те, що команда побореться за медалі Кубка України».