Українці шості на турнірі у Німеччині

Німеччина. Albert Schweitzer Tournament
"Швеція" U-18 - "Україна" U-18 81:75 (19:21; 24:14; 15:18; 23:22)

Сьогодні відбувся заключний день турніру Альберта Швейцера. Про рівень збірних, які беруть участь у цьому турнірі, красномовно говорять їхні досягнення. До Німеччини на тиждень з’їхалися 16 кращих світових юнацьких збірних. Вдвічі приємніше, що відразу шестеро гравців збірної України на цьому старті представляли «Черкаські Мавпи». Протягом семи днів українські юнаки відіграли шість матчів. Причому сьогодні наша команда мала підстави виходити на останню гру проти шведів (матч за 6-те місце) з високо піднятою головою. Справа в тому, що команда Максима Міхельсона до цього програла лише двом фіналістам – США та Італії. До речі, у головному матчі турніру перемогу здобули італійці – 86:73.

У матчі українців та шведів сьогодні вистачало боротьби. Жодна з команд не відпускала свого суперника далеко у рахунку. Ключовим у цьому матчі став другий період, у якому шведи святкували успіх з рахунком 24:14. Після великої перерви українці розпочали відчайдушно скорочувати відставання у рахунку. Цього вечора найкраще це виходило у Максима Мірошніченка та Олександра Кобця. На двох гравці «Черкаських Мавп» здобули аж 56 очок! Кобець, до речі, став третім за результативністю гравцем турніру (22 очки у середньому за матч), а Мірошніченко, взагалі, став кращим асистентом (6.3 передачі за гру)! Причому свою індивідуальну перемогу Максим оформив сьогодні в очній дуелі зі шведом  Хакансоном.

Максим Мірошніченко - кращий асистент турніру

Розв’язка у матчі за шосте місце відбулася наприкінці гри. За 30 секунд до завершення матчу Кобець скоротив відставання українців лише до трьох очок – 75:78. Однак останнє слово залишилося за Хакансоном. Лідер шведів, який був визнаний кращим атакуючим захисником, здобув три очки з лінії штрафних і приніс своїй збірній перемогу – 81:75. Таким чином, збірна України U-18 здобула шосте місце з-поміж 16-ти кращих збірних Світу і стала одним з відкриттів престижного турніру.