Юрис Умбрашко: «Вирішили відпочити на майданчику і тут же втратили свою гру»

- Юрісе, це ваше друге пришестя в український чемпіонат. Чому після закінчення минулого сезону розлучилися з южненським «Хіміком»? 
 - У мене був контракт з «Хіміком» за системою «1+1», але вийшло так, що обидві сторони - я і керівництво клубу - вирішили більше не продовжувати співпрацю. 
- Як ви оцінюєте час, проведений в Південному? 
- З одного боку, я дуже багато отримав позитивного - особливо, в ігровому плані. Але до кінця минулого сезону мені надавали мало ігрового часу, і я не міг реалізовувати свій потенціал, тому кінець минулого чемпіонату не можу занести собі в актив. 
- В сезоні-2000/01 ви опинилися в рядах московського ЦСКА, але після армійського періоду ваша кар'єра пішла на спад. «Хімік», напевно, був не межею мрій для вас. 
- Не погоджуся з вами. Після двох років дискваліфікації потрапити в сильну команду і тут же заграти на колишньому рівні не так вже легко. Тим більше, в команді з амбіціями, про які говорять два підряд бронзових комплекту медалей чемпіонату України.
- Ви згадали про вашу тривалу дискваліфікацію. Повідаєте про ту історію? 
- Не хочеться ворушити минуле, тим паче, що це не найприємніші спогади.  
- Сезон-2006/07 ви почали в латвійському «Баронсе». Втомилися поневірятися за кордоном? 
- Все набагато простіше. Я шукав нову команду, отримував безліч пропозицій, а керівництво «Баронс» виявилося найнаполегливішим, до того ж погодилося на мої умови. 
- Чому ж надовго не затрималися в Ризі і в розпал сезону зважилися на переїзд до Черкас? 
- Варіант з «Мавпами» був дуже принадним, до того ж на батьківщину повернутися я завжди встигну. Головний тренер черкаського клубу Андрій Подковиров добре знав мене, як гравця, я троши був знайомий з його командою, тому ми відразу порозумілися. З «Баронз» я розлучився з легкою душею, тим більше що в цьому клубі не дуже професійне відношення до гравців.
- Чого від вас очікують в Черкасах? 
 - Хорошої гри в захисті плюс снайперських якостей. У баскетболі багато чого нового придумувати не треба - просто уміти реалізовувати свої моменти в атаці і швидких проривах, і грамотно захищатися. Мені це по плечу. 
- Дві гра за черкащан ви вже зіграли. Як думаєте, виправдовуєте очікування тренерського штабу? 
- Про це краще запитати у Андрія Подковирова. Мені здається, що каші не зіпсував. Втім, головне, що вся команда виступає успішно і наробив шереху, обігравши чемпіона України, та ще і на його майданчику. Шкода, що не вдалося продовжити цю серію і БК «Київ» виїхав з Черкас непереможеним. Чесно кажучи, корю себе за те, що не реалізував ті кидки, коли був відкритим і зобов'язаний був забивати. Але дві гра - це не показник для новачка. Думаю, скоро знайду в цій команді своє місце.
- Що таке лідери української суперліги, ви знаєте не з чуток. На ваш погляд, за рахунок чого вдалося перемогти «Азовмаш» в Маріуполі, та ще і з різницею в 21 очко? 
- Головне, що у команди не було мандража перед грізним суперником, і ми не зупинялися, навіть коли мали значну перевагу. Правда, в грі з БК «Київ» зберегти концентрацію на все 40 хвилин ігрового часу не вдалося, із-за чого ми і розгубили 19 очок фори. А кияни - не той опонент, який прощає подібні помилки. У матчі проти БК "Київ" ми в невідповідний момент вирішили передихнути на майданчику і тут же втратили свою гру. А знайти її потім нам просто не дозволили.
 
Спорт-Экспресс в Украине