25 очок Бачуріна виводять збірну України U-16 у півфінал чемпіонату Європи

У чвертьфіналі чемпіонату Європи збірна України здолала Чехію 80:50 і вийшла у півфіналі на Росію. Відрадно, що суттєву допомогу українцям на шляху до дивізіону "А" чемпіонату Європи надали черкасці - Костянтин Прокопенко та Денис Бачурін. Сьогодні вихованець баскетбольної школи "Черкаських Мавп" - Денис Бачурін взагалі став найрезультативнішим гравцем матчу. В активі Дениса 25 очок та 9 підбирань!

Поєдинок Чехія - Україна захопив з перших секунд своєю результативністю. Команди проявили абсолютну непоступливість і високу результативність вже у першій чверті. Немов демонструючи усім своїм запалом – хто зна, коли скінчаться сили, треба відриватися і будувати переможний фундамент зараз. Що у такі моменти вирішує долю суперництва? Дрібниці. Ганебний, даруйте, нульовий відсоток реалізації три очкових кидків, 0 з 6, не дозволив підопічним Андрія Харчинського відірватися від опонентів. Тому після першої чверті чехи повели 21:20.

На початку другої 10-тихвилинки Вирубал збільшив перевагу номінальних господарів, але одразу ж Шорсткий і Грицак відновили рівновагу, а ось і Бачурін реалізував перший три очковий – 26:23 Україна вийшла вперед. Взагалі то у другій чверті команди вирішили "засушити" гру, результативність впала майже вдвічі у синьо-жовтих і більш ніж втричі у чехів. Харчинський зумів внести корективи, підтвердивши тезу про тактичну гнучкість у діях своїх підопічних. У другій чверті українці набрали вдвічі більше очок за суперників 12:6. Це дозволило піти на перерву за п’ятиочкової переваги 32:27.

У третьому періоді чехи повернулися у гру, а на четвертій хвилині чверті вийшли вперед після триочкового кидка Січі. Реакція українців на це була безжальною, адже вони до кінця чверті здійснили потужний ривок 14:2. Приспати пильність суперників їм вдалося.

У заключній чверті синьо-жовті не дали суперникам оговтатися. Вони продовжували тиск і за три хвилини до кінця матчу їхня перевага після кидків Клевзуника і Кіма перетнула 20-очкову межу 70:48. Руки у чехів опустилися. На останній хвилині Шорсткий запустив два поспіль три очкових, довівши перевагу до вельми красивої різниці 80:50.

Найрезультативнішим гравцем матчу став Денис Бачурін – 25 очок і 9 підбирань.

У п’ятницю у півфіналі Чемпіонату Європи збірна України зіграє з Росією (початок о 18:15). Продовжити за такого розкладу переможну серію – справа честі.

Андрій Харчинський, головний тренер збірної U-16: "Хлопці впоралися у захисті. Те, про що я і казав. Ми змогли перебудуватися, а вони заручники схем. У нас теж був по ходу матчу певний ступор, але ми перебудували напад, додали два рухи, підсумок ви самі побачили. Для них це сюрприз, для нас? Швидше вдалося перебудуватися і зіграти. Отримали маленьку перевагу, отримали вільних гравців на периметрі і, вам не треба розповідати, ви бачили, як відіграв Бачурін (став найрезультативнішим гравцем матчу: 25 очок і 9 підбирань – ред.). Він два триочкових кидка закинув так своєчасно і потрібно, що там питань нема".