Максим Міхельсон: Рівень Суперліги у новому сезоні буде значно вищим

   “Черкаські Мавпи” традиційно одними з перших розпочали селекційну роботу в Україні. Перші чотири підписання стосувалися ключових українських гравців. Так угоду з клубом продовжили Володимир Конєв та Олександр Кольченко, а також два новачки Олександр Кушніров та Олександр Бєліков. Далі по плану – підписання легіонерів та робота з молоддю клубу. Про кадрові зміни ми поспілкувалися з головним тренером “Черкаскьких Мавп” – Максимом Міхельсоном.

 Максиме Сергійовичу, міжсезоння – це традиційна пора селекційної роботи. Як можете оцінити перші підписання клубу?
Для нас у підписанні гравців дуже важлива не лише спортивна складова, важливо, аби гравці підходили і під ігрові схеми, і відповідали традиціям кубу .
Завжди важливо залишити фундаментальних гравців, на кому трималася команда попередні сезони і це не лише минулий сезон, це і чемпіонський, який був два роки тому. Звісно постаралися таких виконавців зберегти. У нас залишається Кольченко і Конєв. Так, ми маємо певні ризики з Вовою Конєвим, але це гравець від якого багато що залежить і ми хочемо аби він виступав за нас. З ним контракт підписаний таким чином, що він має пройти два обов’язкових медогляди. Дуже сподіваємося, що їх він пройде успішно перед підготовчим збором. Упевнені, що саме його нам не вистачило минулого сезону, аби реалізувати високі завдання.


Серед перших були підписані два новачки для черкаського клубу – це гравець національної збірної – Олександр Бєліков та центровий – Олександр Кушніров, який у минулому сезоні з “Дніпром” виграв Кубок України, яке місце у формуванні кістяка команди займуть ці виконавці?
   Щодо Бєлікова -  то я думаю цього хлопця теж не потрібно зайвий раз представляти українським любителям баскетболу. Ми хочемо бачити його сильні сторони, які були продемонстровані у більшості клубів де виступав Саша. Він може вдало захиститися та втекти у відрив. У наступному сезоні ми хочемо грати у агресивний баскетбол зі швидким нападом. Одна із головних чеснот Бєлікова – робота в захисті, він може легко запресингувати будь-якого гравця, від першого по четвертого номера. Також може поборотися за відскок і виконати багато іншої чорнової роботи. Тобто у нього своєрідний синтез ефектної гри з важливим арсеналом чорнової роботи. Для уболівальників він має бути ефектним гравцем і хорошою допомогою для тренера.

 

У яку позицію ще розглядаєте українських гравців?
Я б залюбки підсилив би кожну позицію українським гравцем, але на ринку просто немає такої можливості. Тому зараз ми розглядаємо реальний варіант взяти українця в позицію першого номера. А далі будемо шукати хороших легіонерів. Поки не готовий сказати скільки їх буде в команді, але вони обов’язково будуть. На сьогодні Суперліга виросла на один клуб  і хороших українців на усіх не вистачить. Приміром нам потрібно у передню лінію пару хороших українських виконавців, а їх просто немає. Ми взяли Кушнірова, даватимемо шанс молодим, але цього  замало. 

Зважаючи на збільшення клубів рівень конкуренції в Україні має зрости?
Однозначно. Ми поступово, невеликими, але важливими кроками піднімаємо рівень Суперліги. Зрозуміло, що це заслуга Федерації баскетболу, її президента, ліги і звісно самих клубів. Хорошу селекцію проводить “Дніпро”, “Київ-Баскет”, “Одеса”, з’явився новий і амбітний клуб – “Прометей” з хорошим бюджетом.

 За таких умов які завдання на сезон будуть ставитися “Черкаським Мавпам”?
Я однозначно хочу боротися за чемпіонство. І ми будемо ставити перед собою такі завдання. Якщо їх не ставити, то навіщо грати? Думаю нашими головними конкурентами будуть вищезгадані клуби.Хто з молодих гравців має опинитися в ротації команди?

У нас контракт ще на рік з Іваном Ткаченком. На нього ми розраховуємо, як на гравця основної ротації. У нас працюватимуть да доводитимуть свою спроможність грати у Суперлізі наші Нікіта Воєвода та Нікіта Руслов. Я дивлюся на формування команди і розумію, що відповідно до філософії у нас має бути один-два молодих гравці у передній лінії. Відкрию невеликий секрет і скажу, що можливо наступного сезону Скапінцев не виступатиме в Україні, цілком ймовірно він поїде у коледж. За таких умов хтось із пари Сергєєв/Мельник матиме свій шанс, а хто більше готовий його використати визначатиметься на передсезонному зборі. У цьому ж зборі прийматимуть участь ще кілька гравців дублюючого складу, у кожного з молодих гравців буде шанс проявити себе.