Діон РАЙТ: «Моя головна мета у Черкасах – виграти чемпіонат»

Американський форвард Діон Райт неабияк запалює на старті Суперліги. Бігмен за перші матчі продемонстрував свій клас, а цієї п’ятниці влаштував вибуховий перфоманс із «Київ-Баскетом», здобувши 33 очка та 7 підбирань і допоміг команді перемогти. Спокійний Діон сфокусований на командному успіхові й планує допомогти «Черкаським Мавпам» досягнути максимального результату цього сезону.

– Діоне, ти в Черкасах вже два місяці. Вже встиг освоїтися у нашому місті?
– Це місто і країна в цілому дуже відрізняється від місця, звідки я родом, від США. Але мені подобаються Черкаси. Маленьке й тихе місто. Тут не такий високий темп життя, як у великих містах, спокійно й гарно. Також все компактно і досить зручно розташовано біля мого дому.  

Як полюбляєш проводити час у Черкасах?
Після тренувань та матчів я намагаюся приділити увагу своїй родині, поговорити з ними. Також полюбляю дивитися Netflix та грати в NBA 2K. Іноді прогулюся до пляжу, тут є гарні місця. Мені подобається узбережжя. Гарна річка. Ще мені подобаються круасани в Черкасах, ходимо на суші з хлопцями, на піцу, бургери. У місті багато гарних закладів, є де провести час.

Твої рідні дивляться ігри «Черкаських Мавп»?
Вони намагаються. Але перші матчі нам чомусь не вдавалися. Сподіваюся найближчим часом ми розберемося і вони дивитимуться. Мої батько й мати дуже цікавляться моєю грою, розпитують після матчів. Я їм все розповідаю.

Які взаємини у вас в середині команди? Який рівень взаєморозуміння зараз? 
Зараз ще не так багато часу ми всі разом провели. Але з кожним днем взаєморозуміння покращується. Ми маємо гарну команду. В роботі потрібно покращити певні нюанси, але з часом стає все краще. Всі повинні працювати ретельно і не бути задоволеними собою. Не зупинятися і працювати. Вважаю, що у нашої команди безмежний потенціал.

В Суперлізі ти провів вже п’ять матчів. Що можеш сказати про рівень Суперліги?
Ми все ще не зіграли так багато матчів. Але за цей час, я можу сказати, що це хороша ліга. Багато якісних гравців у командах. Були сильніші суперники, були складніші. Ми поступилися непоганим командам. Тому рівень досить пристойний. З плином часу я зможу детальніше про це сказати. Для мене, як для професіоанала, грати у цьому чемпіонаті – це отримання нового досвіду.

Ти потужно розпочав чемпіонат. На старті сезону ти серед лідерів Суперліги за очками та підбираннями (19+7 в середньому). В чому секрет твого успіху?
Я намагаюся боротися за кожен м’яч. Завжди йти в боротьбу за відскок, незалежно від того, скільки у мене суперників. Стосовно персональної гри, набору очок – намагаюся виконувати настанови тренера. З кожною грою взаємини з партнерами на майданчику покращуються, вони дають мені м’яч у потрібний момент. Тому так. Але потрібно і далі наполегливо працювати. Як я казав раніше, не бути задоволеним собою.

Які завдання перед тобою ставить Максим Міхельсон. Що від тебе найбільше вимагає?
Тренер хоче, щоб я був універсальним і хорошим гравцем, застосовував свої сильні сторони і допомагав команді. Головна мета – здобути чемпіонство. Це єдина мета.

Яка твоя персональна мета на цей сезон? Часто легіонери приїздять на один сезон, аби добре себе проявити, продемонструвати промовисту статистику, щоб потім поїхати у сильніший чемпіонат. Яка ціль у тебе?
Я поки не заглядаю далеко вперед. Зараз моя головна мета – допомогти «Черкаським Мавпам». Я не можу дивитися вліво чи право. Я маю бути сфокусованим на цьому сезоні, на моїй грі та успіху команди. Моя головна мета – виграти чемпіонат.

Незабаром стартує сезон НБА. Плануєш дивитися? Можливо у тебе є там друзі чи знайомі?
Я звісно слідкуватиму за сезоном НБА. В лізі мій друг Джайлен Адамс, який грає за «Мілуокі». Також я знаю Джордана Белла, він грає за «Міннесоту».