Володимир Чурсін: Рішення завершити чемпіонат абсолютно правильне. Повністю підтримуємо його

Через пандемію коронавірусу в Україні завершився баскетбольний сезон. Достроково чемпіонати завершилися у Суперлізі та Вищій лізі. Про неочікуваний і швидкий кінець сезону ми вирішили поспілкуватися із головним тренером "Черкаських Мавп-2" Володимиром Чурсіним. За підсумками сезон дубль "Мавп" з показником 5/23 посів 8-ме місце у Другій групі Вищої ліги.- Я вважаю, що завершення чемпіонату через ситуацію з коронавірусом - це абсолютно правильне рішення. Ми всі підтримуємо рішення президента ФБУ Михайла Бродського. Бачимо, що воно було своєчасним. Адже призупинений чемпіонат НБА, Євроліга, інші європейські чемпіонаті, є країни де також достроково завершений сезон. Тому все зроблено правильно. Баскетбол і спорт зараз не на часі. Є питання важливіші, з яким ми повинні впоратися.

- Як гравці дубля сприйняли новину про кінець сезону?
- Всі розуміли, до чого все йде. У нас скасувався тур Вищої ліги. Хлопці були ізольованими. Ми зідзвонилися, всім повідомили. Поставилися з розумінням. Хлопці питали, що буде далі. Зараз чекаємо завершення карантину, але є ймовірність, що він буде продовжений. Звісно, засмутилися, що так рано завершений сезон. Але нічого не поробиш.

- Протягом сезону "Мавпи-2" демонстрували позитивну динаміку не стільки у результатах, скільки у якості гри. Нав'язували боротьбу у матчах із сильними командами. Як вважаєте, якби сезон продовжився, здобули б ще кілька перемог?

- Складно сказати. Ми, звісно, хотіли зіграти матчі плей-оф проти Кривого Рогу. Не скажу, що ми претендували б на перемоги б у цьому протистоянні. Але матчі були б важливими для досвіду хлопців. У нас дуже молода команда, тому кожні матчі із досвідченими суперниками важливі для наших хлопців 2002, 03 та 04-го років народження. 

- Як загалом оціните цей сезон для "Черкаських Мавп-2"?
- Наше головне завдання - розвивати молодих гравців. Дуже шкода, що протягом сезону у нас перетиналися тури в часі між ВЮБЛ 2004-го року народження та матчами Вищо ліги. Я цього сезону хотів активно залучати у матчах Вищої ліги гравців 04-го року Івана Токовенка та Владислава Семерича. Хотів, щоб ці хлопці все частіше випробовували себе на фоні дорослих команд, грали проти чоловіків. 
Звичайно, хотілося б претендувати на перемогу у більшості матчів. Втім не завжди це виходить. В усіх іграх, де ми поступалися чи перемагали. Головне - прогрес наших гравців. Якщо вони поступово покращують свій рівень, починають грати більш осмислено, менше роблять помилок - це дуже добре.- Хто із хлопців здійснив найбільший прогрес?
- Цього сезону ми грали із командами, гравці яких виступали на найвищому рівні в Україні. Нещодавно грали проти Житомира, де є Леонід Стефанишин, колишній гравець збірної України, або Микола Полюляк із ДіДіБао. Матчі з такими баскетболістами неабияк допомагають нашим хлопцям прогресувати. Вже згадані Токовенко та Семерич цього сезону пограли з колишнім центровим "Будівельника" Володимиром Орленком. Ці матчі - це все досвід і поступово хлопці стають сильнішимим. Переходять із дитячого до дорослого баскетболу. Отримував шанси Кіріл Крутогіз - гравець 2003-го року народження. Наступного сезону він гратиме ще більше. Хлопці 2002-го року - Артур Назаренко, від нього чекав більшого прогресу. На жаль, травми отримували Владислав Рідько і Юрій Романовський - ці хлопці також наше майбутнє. Стосовно інших хлопців, 99-го року народження. То їх уже складно назвати молодими, адже їм уже по 21-му року. Вони вже досвідчені гравці нашої команди.

- Яка порядок у команді зараз. Чекаєте завершення карантину та поліпшення ситуації стосовно пандемії?
- Так, ми всі, вся країна зараз у підвішеному стані. Хлопців розпустили по домівках. Всі на самоізоляції, хто поїхав додому до Луцька, хто до Харкова. Зазвичай ми працювали до кінця травня. Зараз же не зрозуміло, що буде далі. Чекаємо завершення карантину. Можливо, ще продовжиться сезон у ВЮБЛ.