Три легіонери – лідери «Черкаських Мавп» у сезоні 2019/2020

    Минулий сезон, на жаль, завершився на два місяці раніше ніж усі ми з вами чекали. В підсумку «Черкаські Мавпи» фінішували на шостому рядку турнірної таблиці, а лідерами клубу за статистичними показниками (очки, підбирання, передачі) стали три легіонери нашого клубу.

    Цікаво, що ця традиція тримається уже другий сезон поспіль. У попередньому чемпіонаті кращим за очками та передачами був Брендон Янг, а кращим за підбираннями - Крістофер Коуклі. Лише у чемпіонському сезоні 2017-2018 лідерами за індивідуальними здобутками були українці. Так кращим скорером був Олександр Кольченко, а кращим підбираючим – Володимир Конєв.

   У сезоні 2019-2020 перші ролі у нашому клубі, відповідно до статистики, виконувало тріо легіонерів.

Кращий за кількістю передач – Джейлін Ейрінгтон (5.1 передач) 

  • Цей хлопець прийшов до нашої команди після передсезонки і відносно довго вливався в ігрові схеми. Більше того, Джейлін мав перебудуватяся зі своєї рідної позиції атакуючого захисника у першого номера. 
  • Лише у пятому матчі сезону він видав сильний матч у цій позиції, віддавши 6 передач та здобув 11 очок, а «Мавпи» обіграли «Київ-Баскет» - 85:77. Після цього матчу статистика американського захисника пішла вгору. В результаті універсал нашого клубу став найкращим асистентом команди, віддаючи у середньому за гру 5.1 передачі.  


Кращий за кількістю підбирань – Діон Райт (7.6 підбирання)


  • Діон Райт – форвард «Черкаських Мавп», який зі стартової гри Суперліги Парі-Матч взяв на себе функцію одного з лідерів команди. У підсумку американцю вдалося доволі рівно пройти весь сезон і у своїй статистиці мати цифри близькі до дабл-даблу, а це 16.5 очок та 7.6 підбирання. Цікаво, що за цифрою середньої кількості підбирань Райт встановив рекорд клубу за останні три сезони. Більше (8 підбирань) було у Дениса Носкова аж у сезоні 2015-16.
  •   Уміння і бажання боротися під щитом Діона Райта дозволили йому оформити найбільшу кількість дабл-даблів у команді – 5 за сезон. Загалом Райт показав 6-й показник підбирань у усій Суперлізі Парі-Матч.

Кращий скорер команди – Сеад Хаджифейзович (16.6 очок)

  • Другий боснієць в історії «Черкаських Мавп» увійшов в історію клубу, як його співвітчизник – Фелікс Коядінович, хорошими цифрами статистики. Стабільний і дуже сильний сезон вдалося видати цьому форварду. Харизматичний та веселий велетень у середньому за гру здобував 16.6 очок і лише на 0.1 очко обійшов за цим показником Райта. Допомогли у цьому перфоменси Сеада наприкінці чемпіонату у Миколаєві (17 очок + 14 підбирань) та Дніпрі (28 очок + 7 підбирань).
  •  Головною і важливою рисою Сеада був бійцівський характер у трисекундній зоні і можливість реалізувати важливий триочковий у потрібний момент. Загалом Хаджифейзович, який у Черкасах закривав позицію центрового, реалізовував здалеку 34 відсотки своїх атак!
  • У компоненті набора очок у цьому сезоні, окрім Хаджифейзовича та Райта, слід відзначити Олександра Бєлікова (11.6 очок у середньо за матч) та Олександра Кольченко (10.2 очки), які у середньому за матч здобували 10 і більше очок.