Топ-5 кращих асистентів "Черкаських Мавп" за історію клубу

У період міжсезоння ми продовжуємо згадувати головні віхи в історії нашого клубу та основні цифри. За 16 років існування клубу у нас була велика кількість якісних гравців задньої лінії. Саме про кращих з них піде мова далі. Ми пригадаємо хіт-парад кращих асистентів в історії «Черкаських Мавп». Цікаво, що у списку топ-розігруючих великі зміни відбулися саме протягом останніх кількох років. Лише два сезону тому українським баскетболістам вдалося посунити з топ-3 цього списку легіонерів.

Відразу відзначимо, що до заліку ми брали віддані результативні передачі у Суперлізі та Єврокубках.

Так кращим за кількістю відданих результативних передач є нинішній капітан «Черкаських Мавп» Олександр Кольченко, який віддав 344 передачі, виступаючи за наш клуб. Зовсім недалеко показник ще одного чемпіона України у складі «Мавп» - Ігоря Бояркіна – 340 асистів.

Приємно, що серед лідерів за цим показником вистачає і вихованців клубу. Так показник у «200 +» передач перейшов Макс Мірошниченко, за час його виступів у рідному клубі молодий захисник віддав 204 передачі, 252 передачі у Олександра Кобця.

А от Топ-5 кращих асистентів клубу відкриває пам’ятний легіонер «Черкаських Мавп» - Іван Кольєвіч.


   5. Іван Кольєвіч (сезони 2008-2009, 2011-2012, 2012-2013) – 237

   Попри  неймовірний послужний список чорногорського захисника, у якому є і грецький «Олімпіако» і іспанське «Більбао», в Україні його асоціюватимуть виключно з «Мавпами» ( була ще й «Одеса»). Справа в тому, що поінтгард тричі приміряв форму помаранчево-чорних. Найуспішнішим, безсумнівно, є перше пришестя Кольєвіча, коли в УБЛ чорногорець дивував навіть не своїми асистами, а результативністю. 40 очок у матчі проти «Будівельтника» не кожен вболівальник забуде. А от дістатися нашого хіт-параду Кольєвічу дозволили наступні два неповні сезони у «Черкаських Мавпах». Загалом Кольєвіч у Черкасах віддав 237 результативних передач.


   4. Рональд Мур (сезон 2013-2014) - 263 передачі

   Один із найефективнішим плеймейкером за всю історію «Черкаських Мавп» є лідер задньої лінії клубу у сезоні 2013-14 – Рональд Мур. Американський  захисник у середньому за матч віддавав 8.3 результативні передачі! А це абсолютно кращі цифри, якщо брати середній показник передач у формі "Мавп". Загалом Мур у складі помаранчево-чорних віддав аж 263 передачі і наприкінці сезону свої плеймейкерські здібності підтвердив у Серії-А, де Мур продовжив кар'єру с кладі "Сієни".


   3. Фелікс Коядіновіч (Сезон 2008-2009) – 283 передач

   Ще один яскравий представник епохи УБЛ. «Залізний Фелікс» у Черкасах грав на не зовсім притаманній для себе позиції. Але це не завадило боснійському атакуючому захиснику довго тримати позиції кращого асистента за всю історію клубу. Після того, як команду полишив Бобі Діксон, на позиції розігруючого Арсіч використовував не Кольєвіча, а саме Коядіновіча і, як виявилося, не прогадав. Після успішного сезону в «Мавпах» Каядіновіч провів два роки у грецькому «Марусі», правда, показати подібну статистику боснійцю вже не вдалося. Зараз Фелікс баскетбольний агент, а кілька його клієнтів минулого сезону виступали в Україні. 

  2. Ігор Бояркін (Сезон 2016-17, 2017-18 та 2018-19) - 340 передач


Ігор Бояркін - людина, якій вдалося витиснути легіонерську гегемонію серед асистентів «Черкаських Мавп». Уже протягом половини стартового сезону за «Черкаські Мавпи» (Ігор прийшов у 2017-му, після припинення існування «Кривбасу») Бояркін показав дуже високі цифри – 5.7 передач у середньому за гру. У наступному сезоні його робота у захисті та 136 передач допомогла «Мавпам» оформити своє історичне чемпіонство.

Стати кращим за показником передач українському захисникові уже залишалася справою техніки, техніки підписання третього контракту з черкаським клубом. Після завершення сезону 2018-2019 Ігор вийшов на показник у 340 передач, що на рік стало абсолютним рекордом нашого клубу.


  1. Олександр Кольченко (Сезон 2016-17, 2017-18, 2018-19 та 2019-20) - 344 передачі

   Те що Олександр Кольченко за потреби може зіграти на позиції розігруючого знає ледь не вся баскетбольна Україна. Щоправда за майже чотири сезони виступів у Черкасах Кольченко більше наблизився до позиції форварда ніж першого номера. Але навіть попри це, віддавати хороші передачі на партнерів залишилося його сильною стороною.

   Очевидно, що це не опція №1 Олександра, водночас велика кількість зіграних матчів у формі «Черкаських Мавп» дозволила йому стати кращим асистентом клубу! Цікаво, що обійшов Кольченко показник Ігоря Бояркіна лише в передостанньому офіційному матчі «Черкаських Мавп» цього сезону.