Черкаські Мавпи: статистичне рев’ю перших місяців сезону

"Черкаські Мавпи" відіграли вже четверту частину сезону Суперліги Паріматч 2020/21. У цьому чемпіонаті підопічні Максима Міхельсона зіштовхувалися із масою труднощів - травми, зараження коронавірусом, зміни гравців. Як наслідок, наприкінці першого кола - на старті другого команда посідає 9-те місце у чемпіонаті з показником 1-10 (12 очок).

У цьому матеріалі ми вирішили пройтися по основним статистичним показникам команди у сезоні, відзначити лідерів, рекордсменів, дебютантів та знайти інші цікаві дані.

Беззаперечним лідером команди є капітан - Володимир Конєв. Наш форвард через коронавірус пропустив старт чемпіонату і це позначилося на результатах. Через певний час Конєв повернувся і зараз набравши форму вийшов у лідери за кількома показниками. Здобуваючи 12,9 очка в середньому за гру, Володимир Конєв зараз є першою опцією в атаці "Черкаських Мавп". Також Конєв реалізовує середні кидки з показником 63.3% - це теж найкращий результат у команді. Окрім цього форвард є лідером команда за перехопленнями - 3,3.

Другим за результативністю і лідером за підбираннями є 22-річний центровий "Мавп" Дмитро Скапінцев. Вихованець баскетбольної школи клубу в середньому за гру здобуває 11.1 очка і робить 8.0 підбирання та 1.4 блок-шота. У списку кращих ребаундерів Суперліги Дмитро посідає четверте місце. Також Дмитро Скапінцев лідер за ефективністю в команді, його рейтинг - 16.2. Наш центровий відіграв усі 11 матчів у чемпіонаті. У двох матчах Дмитро оформив дабл-дабли. З упевнененістю можемо сказати, що цей старт Скапінцева поки найкращий у його кар'єрі.


Серед героїв цієї стадії сезону варто відзначати Олега Бондаренка. Молодий баскетболіст на старті сезону став безваріантно основним першим номером у команді. Через травми та коронавірус "Мавпи" у певний момент були без розігруючих, тому цю функцію закривав Бондаренко. Баскетболіст є лідером команди за кількістю проведених хвилин у середньому за гру - 28:54. Також у нього кращий показник результативних передач - 3,3.


Через низку проблем зі складом "Черкаські Мавпи" цього сезону дали багато шансів молодим баскетболістам. Так, у складі нашої команди дебютантами Суперліги Паріматч стало одразу шестеро гравців, а саме - 15-річний Владислав Єфіменко - наймолоший дебютант чемпіонату! Також перші матчі провели 16-річні Владислав Семерич, Іван Токовенко й 18-річний Артур Назаренко. А Святослав Товкач і Сергій Скіра взагалі на старті сезону отримували багато ігрового часу й непогано ним користувалися. Обидва баскетболісти у середньому отримують понад 13 хвилин за гру.

Оновлені й покращені статистичні показники команди очікуємо побачити вже наступного разу. Незабаром до команди приєднається Діон Райт, від травм оговтаються Кемерон Джонс і Нікіта Руслов. Тому очікуємо на позитивні результати команди.

Нагадаємо, що 2-го та 4-го грудня "Черкаські Мавпи" зіграють з харківським "Політехніком" у Кубку України. Трасляція матчів буде на нашому сайті.