«Черкаські Мавпи-99» - п’яті в Україні


Днями баскетболісти «Черкаських Мавп-99» завершили свої виступи у ВЮБЛ. За підсумками сезону команда Максима Міхельсона посіла п’яту сходинку.

Фінальний тур цьогорічного сезону ВЮБЛ серед юнаків 1999-го року народження проходив у Рівному, де зібралися кращі команди країни цієї вікової категорії. У заключному турі взяло участь 8 команд.

У Рівному гравці «Черкаські Мавпи-99» працювали під керівництвом двох тренерів: Максима Міхельсона та Миколи Неухацького. Саме ці два наставники працюють з дітьми вже більше року. У рамках фінального туру черкаські баскетболісти провели три матчі, у двох з яких перемогли.

У першому матчі «Черкаські Мапи-99» зустрічалися з командою «СДЮШОР-5-99» (Дніпропетровськ). Переможець цієї зустрічі потрапляв до півфіналу, де міг би поборотися за чемпіонство. У рівному  поєдинку підопічні Максима Міхельсона поступилися дніпропетровцям з рахунком 63 : 74.

Не потрапивши до вирішальних матчів, черкаська команда мала шанс поборотися за п’яту позицію чемпіонату. Власне цей показник «Мавпам-99» підкорився. Спочатку черкасці здолали «КДЮСШ-Азовмаш-99» (55 : 49), а потім у матчі за 5-ту позицію переграли минулорічного чемпіона, команду «Полтавщина-99» з рахунком 45 : 36. У підсумку «Черкаські Мавпи-99» на п’ятій позиції завершують цей чемпіонат.

«Черкаські Мавпи-99» (Черкаси) – «СДЮШОР-5-99» (Дніпропетровськ) 63:74

«КДЮСШ-Азовмаш-99» (Маріуполь) – «Черкаські Мавпи-99» (Черкаси) 49:55

«Черкаські Мавпи-99» – «Полтавщина-99» 45-36 (22-15, 7-9, 6-8,8-2)

Максим Міхельсон, головний тренер «Черкаських Мавп-99»:

«Враження від фіналу двоякі. З одного боку, ми посіли п’яту сходинку, яка певним чином відображає нашу роботу. Четверте-п’яте місце – це скоріше наше місце. Вважаю, що це хороший результат. Хлопці зробили величезний крок вперед у порівнянні з минулим сезоном. Наприкінці сезону ми переграли команди Маріуполя та Миргорода, з якими на початку сезону в нас було вкрай мало шансів. Вважаю, що саме матчі з цими командами є нашими кращими іграми в сезоні.

Проте є й інші враження від цього фінального туру. У цьому сезоні федерація баскетболу ввела нові положення до дитячого баскетболу, яких ми притримувалися протягом усього чемпіонату. Це і заборона зонного захисту, пік-н-ролів, тощо У першому матчі ми зустрічалися з командою з Дніпропетровська. Цей суперник є серйозним, у нього є свої сильні та слабкі сторони. Проте у цій грі ми зіштовхнулися з тим, що за виконаннями правил ніхто не слідкує. Наш суперник постійно порушував норми федерації й за рахунок цього здобував легкі очки. А ми правил дотримувалися, й були за це певним чином покарані. Я постійно апелював до комісара зустрічі, проте він дивувався моїм апеляціям, оскільки навіть не знав про ці правила та норми».