Володимир Палійчук: «Не можу відпочивати без баскетболу»На екваторі літа вихованці баскетбольної школи «Черкаських Мавп» починають поступово готуватися до нового сезону. Нині більшість гравців юнацьких команд тренуються за індивідуальними програмами. У перерві між тренуваннями ми вирішили поспілкуватися з чемпіоном України, гравцем «Черкаських Мавп-97» Володимиром Палійчуком. У розмові з нашим сайтом Володимир пригадав тріумфальний минулий сезон, розповів про свою підготовку до нового сезону та поділився своїми планами.

– У цьому сезоні ви досягли свого найбільшого успіху – стали чемпіонами України. Поділися враженнями від вашого чемпіонського сезону.
Це був тяжкий сезон, ми вкладали всю душу в тренування, які б вони складні не були і ось наш результат. Але «найсолодше» враження було на фінальній грі, коли ми забезпечили собі перевагу на останній хвилині матчу, після чого стали чемпіонами.

– Ви починали сезон під керівництвом нового тренера, Олександра Ворони. Розкажи, як проходив період адаптації з тренером і що нового він вніс у вашу гру?
Адаптувалися ми швидко, тренер відразу вказав свої вимоги, яким ми слідкували. Головне, що він вніс – це дисципліна та командний дух. Втім у плані гри ми також зробили крок вперед. Ми стали грати швидше, агресивніше в захисті та розумніше в нападі.

– До цього сезону ви кілька років зупинялися за крок до фіналу та чемпіонства. Як вважаєш, за рахунок чого ви змогли перемогти у чемпіонаті цього сезону?
По-перше, завдяки наполегливим тренуванням. По-друге, великому бажанню перемогти, в якому ми були однією сімє'ю, та допомагали один одному. А ще велика заслуга у нашому чемпіонстві належить тренеру, який не тільки навчав нас баскетболу, а й постійно підтримував, підіймав настрій кожному.


– Який матч сезону найбільше запам’ятався?
Це два останніх матчі. Перший проти Южного, а другий проти Донецька. Матч з Южним закарбувався у пам’яті тому, що ми їм двічі програвали протягом сезону. Втім у півфіналі ми довели їм, що можемо їх переграти, що і сталося. А з Донецьком оскільки це був наш перший фінал.

– Також у цьому сезоні ви виступали й по 96-му року. Наскільки складно було грати з старшими командами?
Так, це було складніше ніж з однолітками, але ми для цього й тренуємося, щоб перемагати не зважаючи на вік.

– Зараз міжсезоння, проте ви працюєте за індивідуальною програмою. Розкажи як готуєшся до сезону ти і що у твою підготовку входить?
Так, зараз кожен з нас працює за індивідуальною програмою переважно над фізичною підготовкою. У мій щоденний план входить: ранкова пробіжка, турник, бруси, віджимання, прес, спина. Але крім індивідуальних індивідуальних тренувань, я не можу відпочивати без баскетболу.

– Чого очікуєш від нового сезону?
Очікую повторити цьогорічний результат, але для цього нам потрібно працювати в двічі наполегливіше.


– Які завдання ставиш персонально перед собою?
Моя мета – захищатися проти лідерів суперника та не давати їм грати так, як вони грають проти інших команд. Також хочу покращити свій відсоток влучання з різних дистанцій. Тому перед початком сезону приділю цьому велику увагу.

– Чим займаєшся у вільний час? Які хобі маєш?
Коли гарна погода – ходжу на пляж і там граю у волейбол. Також чимало часу проводжу з молодшим братом та друзями.