Кадетський Євробаскет: статистика черкаських гравців


Нещодавно у Києві завершився чемпіонат Європи з баскетболу U16. Українська збірна на цьому турнірі посіла 10-ту сходинку. Великий внесок у цей результат команди зробили вихованці «Черкаських Мавп».

Святослав Михайлюк, Ростислав Лунський, Іван Ткаченко та Володимир Потапенко – самі ці хлопці представляли Черкаси та баскетбольну школу «Черкаських Мавп» на престижному європейському форумі. Після завершення чемпіонату ми вирішили пригадати як виступали на євробаскеті наші баскетболісти.

Святослав Михайлюк -  25.2 очка, 8 підбирань, 3.4 передачі, 3.3 перехоплення у середньому за гру. Учасник символічної збірної чемпіонату, другий у списку найрезультативніших гравців – все це про лідера збірної України Святослава Михайлюка. За цей чемпіонат Святослав підтвердив свій високий клас, та засяяв на всю Європу. Власне чудові виступи Михайлюка змусили говорити про нього не лише всю баскетбольну Україну, а й європейську спільноту. Також Святослав був одним із найефектніших гравців чемпіонату. Чи не кожен ігровий день чемпіонату не обходився без феєричних данків Михайлюка.

Ростислав Лунський – 4.9 очка, 3.5 підбирання за 12.5 хвилин у середньому за гру.

Форвард «Черкаських Мавп-97» Ростислав Лунський на якісному рівні провів цей чемпіонат. Саме коли Ростислав був на паркеті збірна України найчастіше робила результативний ривок. Попри різницю у зрості Лунський на рівних боровся з високими та міцними суперниками.

Іван Ткаченко – 3.9 очка, 1.1 підбирання за 8.6 хвилин у середньому за гру. Один із лідерів «Мавп-97» Іван Ткаченко також не загубився у складі збірної. В особі Івана збірна України отримала якісного баскетболіста, котрий був постійно націлений на команду. Попри те, що у «Черкаських Мавпах-97» Ткаченко здобуває левову частину очок, у національній команді Іван перелаштувався та виходив на паркет, коли цього потребувала ситуація та робив свій внесок у результат. Кілька разів Ткаченко взагалі потішив уболівальників своїми ефектними слем-данками. Кращий матч Івана припав на зустріч України зі Швецією. У цьому матчі Ткаченко «настріляв» у кошик суперника 20 очок й підтвердив свої снайперські якості.

Володимир Потапенко – 0.8 очка, 1.1 підбирання, 0.9 передач за 8.2 хвилин у середньому за гру.

Незважаючи на скромну статистику, Володимир Потапенко також був досить цінним у складі збірної. Обов’язками Потапенка був далеко не набір очок, а стримування перших номерів суперника. Найчастіше на Євробаскеті Володимир виходив у скрутних ситуаціях, коли основні плеймейкери збірної проводили не найкращі свої матчі. Тому найбільше часу на майданчику капітан «Черкаських Мавп-97» отримав у напружених матчах проти Італії та Сербії. До того ж, бійцівським якостям Потапенка можуть позаздрити інші гравці задньої лінії України.