Готуємось до Великдня!

Мистецтво для всіх – таким було гасло сьогоднішнього заходу у Обласному краєзнавчому музеї, де зібрались баскетболісти команд "Черкаські Мавпи-ЧПК-96" та "Черкаські Мавпи-Фортеця-94", щоб взяти участь у майстер-класі з писанкарства. Воно і не дивно, скоро Великдень, і професійні навики у цій нелегкій та делікатній справі не завадять нікому, навіть фіналістам та чемпіонам Всеукраїнської юнацької баскетбольної ліги.
 
Ініціаторами майстерні цього року виступили завідуюча відділом етнографії Черкаського обласного краєзнавчого музею Вікторія Литовко та заслужений майстер народної творчості, доцент кафедри дизайну ЧДТУ Ольга Мартинова. Акція проходила за підтримки кредитної спілки "Фортеця", голова правління якої Бурлай Павло Іванович особисто взяв участь у майстер-класі, старанно розписавши візерунками одну із писанок.
 
Павло Бурлай вивчає нове ремесло
 
Почався майстер-клас із екскурсу в історію цього мистецтва та символіки слов’ян. Хлопцям, звиклим до динамічного способу життя, вже не терпілось перейти власне до розпису писанок. Уважно вислухавши майстра, юні баскетболісти (а сьогодні народні майстри) занурились у роботу.
 
Що було зображено на писанках? А що можуть намалювати дітлахи, які до того ж у баскетбол грають. Слово "Мавпи" красувалось на 3-4 писанках. Деякі додавали ще  "чемпіони". Взагалі, було видно, що хлопцям була доволі цікавий новий вид діяльності. Вони фантазували, жартували та пропонували свої варіанти дизайну.
 
Гравець "Черкаських Мавп-ЧПК-96" Мірошніченко Макс (до речі, легіонер із Кривого Рогу): “Писанки розписувати легше, ніж в баскетбол грати. В баскетболі треба думати, бігати, на поле дивитись. А тут простіше все. Думаю, писанка у мене вийде нічогенька”.
 
Як виявилось, один із гравців "Черкаських Мавп-ЧПК-96" три роки відвідував художню школу, що суттєва позначилось на якості його візерунка. Шкарбан Ярослав: “Виходить, що малюванням займався більше, ніж баскетболом. Але у баскетбол легше грати. Не знаю чому, але легше. Писанку подарую комусь на Великдень. Ще поки не знаю, що з нею робитиму”.                                                                                       
 
Що ж, цього вечора маленькі "Мапи" довели, що спортсмен може і має бути творчою людиною, відкритою до нового, та готовою відкривати для себе нові обрії. А про виховний та освітній компоненти майстер класу годі й говорити.     
 
Коротенька лекція
Максим Міхельсон - наставник для своїх підопічних і поза тренувальним процесом
А ця писанка принесе вдачу, якщо її терти перед іграми
Писанка у "Шкарбан-style"
Тихий весняний вечір
 
До Великодня готові!