Олександр Кольченко: "Зрозумів, що цього сезону у Черкасах буде сильна команда"

Один із найбільш знакових гравців в історії "Черкаських Мавп"  Олександр Кольченко повернувся у наш клуб. Після підписання контракту наш капітан розповів, як вирішив знову грати у Черкасах та поділився очікуваннями від нового сезону.

 Сашо, вітаємо тебе знову у Черкасах. Чому вирішив повернутися до "Мавп"? Як швидко погодився на контракт?
– Дякую за привітання. Дуже радий, повернутися у, фактично, мій другий дім. Я тут провів чотири сезони, у мене хороші стосунки залишилися із тренерами Максимом Міхельсоном та Миколою Кірсановим. Після завершення сезону ми спілкувалися, вони мені повідали всі деталі. Я зрозумів, що цьогоріч буде сильна команда.

Над пропозицією особливо не думав. Я розумію і знаю, що мене чекає в Черкасах, як все влаштовано в клубі. Знав уже комплектацію українських гравців, тренери розкрили мені всю серйозність і налаштування на сезон, сказали, які будуть цілі в команді. Мені це все підходить. Хочу своєю майстерністю і вміннями допомогти команді у новому сезоні досягти усіх цілей.

– Чи розглядав варіант із продовженням контракту з "Тернополем"?
– Після сезону президент з нами говорив і сказав, що для всіх двері у клуб відкриті. Але у професійній кар'єрі бувають моменти, коли гравці залишають клуб після одного сезону, рідко, коли хтось тривалий час грає в одному клубі. Я раніше говорив, що в "Тернополі" мені було добре, хороші люди в команді, гарне місто, мені було комфортно. Але є різні обставини, сімейні причини. Наша ветеранська трійка - я, Андрій Агафонов і Андрій Кальніченко, всі ми хотіли бути ближче до дому. Андрій Агафонов вирішив повернутися до "Одеси", Андрій Кальніченко поки у роздумах, а в мене виник варіант у Черкасах. Тут хороше і затишне місто, має бути сильний склад, тому довго не думав.

– У вас у "Тернополі" вийшов досить боєздатний колектив, як оціниш сезон для тебе?
– Вважаю, що можна було продемонструвати дещо кращий командний результат. Вважаю, що досить невдало зіграли у першому раунді в плей-оф, програли 0:3 "Запоріжжю", хоча по сезону показали, що можемо перегравати цю команду. Звісно, плей-оф - це зовсім інший турнір, інший баскетбол. У плей-оф на перший план виходить гра характерів, концентрація і майстерність. Не хочу принижувати заслуг "Запоріжжя", ця команда на високому рівні пройшла плей-оф, була у хорошій формі і продемонструвала результат. Для "Тернополя" як дебютанта Суперліги сезон був непоганий, але, знову-таки, вважаю, що мали зіграти краще і показати інший результат.

 Ти грав проти "Мавп" у чемпіонаті, чи були ці матчі для тебе особливими? Чи помітив якісь зміни у черкаській команді у порівнянні з тим часом, коли ти тут грав?
– Особливої мотивації грати проти "Мавп" не було. Як професійний гравець, я на всі ігри налаштовуюся, неважливо це твоя колишня чи, можливо, майбутня команда. Гравець скрізь має викладатися на всі 100 відсотків. Звісно, тренери "Мавп" робили скаутинг і розбирали гру "Тернополя" і на мені робили якісь акценти. Вони знають мої сильні і слабкі сторони. Але особливих складнощів не було. Намагаєшся знаходити своїх опонентів. Всі чотири матчі були різними, десь вигравали ми, десь Черкаси.
Стосовно змін, мені складно судити, адже якусь внутрішньоклубну кухню я не знав і це не коректно протягом сезону щось дізнаватися. Ми місцями говорили з хлопцями. Наскільки розумію, провальний старт сезону пов'язаний із тим, що команду підхопив коронавірус, хтось довше, хтось швидше відновлювався, до того ж, були зміни легіонерів і українців. Далі команда вийшла з цього піке і демонструвала хороший баскетбол і заслужено вийшла до фіналу Кубка України. 

 Що скажеш про міжсезоння у Суперлізі. Наскільки вимальовується серйозний турнір?
– Ми щороку говоримо, що рівень чемпіонату зростає, відчуваю, що так буде і цього разу. Якісь команди стають на порядок сильнішими, інші підтримують свій рівень і також підсилюються. Головне, що ніхто не відкочується в плані свого розвитку, не знижує планку. Цього сезону має додатися ще нова команда – Кривий ріг. Це добре, коли розширюється географія. У минулі роки з Кривим Рогом завжди було складно грати, у цій залі було непросто. Стосовно підписань, помітно, що клуби підписують сильних легіонерів, людей з іменами. Але в баскетбол грають не прізвища, а люди. Все залежить від того, як ти будеш готовий до конкретного матчу. Тому зараз хвилюватися і вже в липні віддавати комусь медалі і персні – неправильно. До того ж, минулий сезон показав, що всі команди можуть грати з усіма і дивувати. Наприклад, головний фаворит, "Прометей", на папері був сильний, але буксував протягом усього сезону і лише наприкінці видав сильний відрізок і заслужено став чемпіоном. А приклад "Запоріжжя" доводить, що всі команди мають шанси і можуть дивувати. Сподіваюся, що "Черкаські Мавпи" цьогоріч будуть такою командою.

– Коли плануєш приїздити до Черкас?
– Очікую, що вже до середини серпня прибуду у місто, коли стартуватимуть збори. Я вже зараз почав готуватися, до тренувального табору хочу підійти максимально готовим.

– Чи плануєш привезти сім'ю до Черкас?
– Поки це питання ще не віришили, у нас двоє діток. Старша донька тільки перейшла у п'ятий клас, тому ми з дружиною думаємо, як краще вчинити для неї. Бажання дорослих – це одне, але важливіше зробити якнайкраще для дитини. Також у нас росте молодша дитина. Звісно, хочемо бути разом, тому поки думаємо, як краще зробити.

 Уся баскетбольна родина "Черкаських Мавп" дуже радісно сприйняла звістку про твоє повернення. Наостанок, що скажеш нашим уболівальникам?
– Протягом сезону я постійно отримував багато теплих слів та привітань з різними святами від уболівальників із Черкас. Я з багатьма спілкуюся, підтримую зв'язок. Все ціную і відчуваю увагу до мене. Всім уболівальникам бажаю, щоб протягом сезону ви максимально насолоджувалися результатами і грою, яку демонструватиме команда. Впевнений, що команда відддаватиме всіх себе. Бажаю, щоб цього року "Мавпи" знову приміряли нагороди найвищого гатунку.