Максим Міхельсон: "Команда б'ється, ніхто рук не опускає"

Головний тренер "Черкаських Мавп" Максим Міхельсон прокоментував поразку команди у матчі з "Тернополем" (55:57).


– Негативний осад після гри. Команда віддала всі сили, тяжко працювала все в захисті. 57 очок пропустили, при тому що 21 з них команда суперника забила після наших втрат. Тобто це була проблема не захисту, а на нападу. Приберіть це 21 очко, залишається 36. І 13 очок другого шансу. Залишається 23 очка - то, що забили нам, коли ми захищалися і розбивали всі комбінації суперника. Хорошу роботу виконали в захисті, яку повністю нівелювали дрібними дурними помилками в нападі.

Почалося все з того, що в першій половині ми за рахунок гарного захисту зробили кілька перехоплень. Мали можливість атакувати у швидкому прориві. Якісь неймовірні втрати і промахи зробили, що викликало певну нервозність. Ми боремося за те, щоб піднятися з дна турнірної таблиці. Нервозність і так є перед грою. Плюс не забили неймовірні кидки, втратили неймовірні м'ячі. Не скажу, що протягом усіх 40 хвилин була нервозність. Але ця нервозність позначалася на якості наших задумів, прийомів і дій в нападі. Сьогоднішній матч програли якраз через окремих помилок в нападі.

– До цього була серія поразок, яку вдалося перервати у матчі з "Кривбасом". Зараз знову поразка вдома. Попереду виїзні матчі. Як зараз команда себе почуває?
– Команда б'ється. Ви самі бачите, що віддавали всі сили, вбивалися на майданчику. У цьому відношенні розмов нема, ніхто не опускає рук, попереду ще не 40 матчів - окей, 35 ігор попереду. Все, що ми сьогодні бачимо у турнірній таблиці зміниться, тому що на сьогодні ми виходимо грати і щоразу зустрічаємося із новим суперником. Роби скаутинг чи не роби, багато команд лише доукомплектовується. Наприклад "Тернопіль". Ми робили скаутинг, але приїхав Дашич. Скажіть, Дашич суттєво повпливав на гру? Я думаю, він повністю змінив малюнок і якість гри "Тернополя". Така ситуація практично з кожною командою і з нашою в тому числі. Ти зустрічаєшся щоразу з новою командою, яка на тиждень більш зіграна і показуватиме більш якісний баскетбол. Все ще зміниться і в першому колі, я думаю, будуть такі гучні перемоги і поразки. Скільки вже було сенсацій на старті сезону? Тому всі це розуміють, ніхто рук не опускає, але хотілося б такі матчі вигравати. Так, виграли важку гру у Кривому Розі, хотілося виграти цей домашній матч, порадувати уболівальників не лише боротьбою, а перемогою. На жаль, чогось поки не вистачає. Чого? Я сказав конкретно, чого не вистачило.

– Здається, сьогодні було чимало технічних помилок. У цьому є якась об'єктивна причина чи це збіг обставин?
– Пояснити, чому гравець втрачає м'яч у невимушеній ситуації я не можу. Завжди шукаєш якісь причини в собі, можливо десь перенавантажили чи недовантажили. Наприклад Дювон після перерви в матчі з "Тернополем" підійшов і сказав, - тренере, я граю жахливо, не можу відчути свій ритм. Це не дивно, він практично цей тиждень не тренувався, тому що приїхав з Кривого Рогу із застудою. Він, Сергій Попов, Сергій Приймак також не зміг зіграти по тій же причині. Чотири особи були з застудами. Саша Кольченко пропустив більше половини тижня через травму коліна, у Макса Конате були проблеми зі стегном, пропустив частину роботи цього тижня. Можливо це десь повпливало. Але, називати такі причини – це шукати якісь виправдання. Не хочеться шукати виправдання, всі професіональні гравці, виходять на майданчик, тому повинні розбиратися у ситації.

Знову-таки, я сьогодні не можу сказати жодного слова, жодної притензії стосовно захисту. Вони пахали, вмирали, вбивалися, билися. Молодці, чудово відпрацювали. Кажуть, коли команда програє очко-два – це поразка тренера. Значить і це моя поразка.