Збірна України, з трьома черкасцями у складі, завершила виступи на чемпіонаті Європи

Чоловіча національна збірна України з баскетболу завершила виступи на чемпіонаті Європи. Наші хлопці зупинилися на етапі 1/8 фіналу, де сьогодні програли Польщі з рахунком 86:94. Варто відзначити, що у складі головної команди країни виступали відразу три вихованці баскетбольної школи "Черкаських Мавп".

Одним із лідерів збірної був наш Святослав Михайлюк, який протягом шести матчів турніру здобував 17 очок, 5 передач та 2.8 передачі у середньому за гру. Це кращий показник у складі збірної України.

Прекрасний турнір відіграв ще один наш вихованець - Іван Ткаченко, який у середньому за гру здобував 7.5 очок, 2,8 підбирання та 1 передача, а головне був неймовірно важливим елементом у побудові гри команди. Свій перший Євробаскет у складі головної команди став наймолодший вихованець нашого клубу – Дмитро Скапінцев, який здобував 2 очки та 3 підбирання у кожному із зіграних матчів.

Загалом збірна України провела 6 матчів на турнірі. Спершу у груповому етапі українці здобули три перемоги поспіль у матчах проти Великобританії, Естонії та Італії. До слова, італійці попри програш Україні, вийшли в 1/8 і зуміли створити головну сенсацію турніру – обігравши Сербію. Ще два матчі в групі українці програли збірним Греції та Хорватії, однак зуміли посісти друге місце у групі.

Святослав Михайлюк (29.2 хвилини) — 17.0 очка (44.0% двоочкових, 34.1% триочкових), 5.0 підбирання, 2.8 передачі, 2.2 перехоплення (РЕ 15.5)

Богдан Близнюк (29.1 хвилини) — 7.5 очка (55.6% двоочкових, 25.0% триочкових), 5.3 підбирання, 4.3 передачі (РЕ 13.0)

Олексій Лень
(21.4 хилини) — 8.0 очка (45.8% двоочкових, 46.2% триочкових), 6.7 підбирання (РЕ 12.0)

Володимир Герун (5 матчів, 19.1 хвилини) — 9.2 очка (73.1% триочкових), 3.8 підбирання (РЕ 11.6)

Іссуф Санон (18.6 хвилини) — 12.2 очка (54.8% двоочкових, 33.3% триочкових), 3.2 передачі (РЕ 9.7)

Читайте: Айнарс Багатскіс: Хочу подякувати всім героям України, які надихали нашу команду на боротьбу

В’ячеслав Бобров (17.7 хвилини) — 6.2 очка (83.3% двоочкових, 53.8% триочкових), 3.3 підбирання (РЕ 9.0)

Артем Пустовий (12.9 хвилини) — 6.5 очка (65.4% двоочкових), 2.0 підбирання (РЕ 8.2)

Іван Ткаченко (21.9 хвилини) — 7.5 очка (85.7% двоочкових, 24.0% триочкових), 2.8 підбирання (РЕ 7.0)

Денис Лукашов (5 матчів, 15.8 хвилини) — 3.0 очка (66.7% двоочкових, 18.2 триочкових), 4.0 передачі, 2.4 підбирання (РЕ 6.4)

Ілля Сидоров (10.1 хвилини) — 6.0 очка (64.3% двоочкових, 45.5% двоочкових), 1.3 передачі (РЕ 5.3)

Віталій Зотов (5 матчів, 7.5 хвилини) — 1.6 очка, 1.0 передачі

Дмитро Скапінцев (2 матчі, 10.8 хвилини) — 2.0 очка (28.6% двоочкових), 3.0 підбирання (РЕ 2.5)

Вихід в 1/8 для українців став третім в історії нашого баскетболу. Попри рівний матч проти поляків дістатися чвертьфіналу нашим хлопцям не вдалось.

Таким чином українці у топ-16 європейського баскетболу, а черкасці серед лідерів збірної. Ідемо далі!