Президент Федерації баскетболу України Михайло Бродський виступив на Генеральній асамблеї ФІБА-Європа

Президент Федерації баскетболу України Михайло Бродський, генеральний секретар ФБУ Володимир Драбіковський та почесний президент ФБУ Олександр Волков взяли участь у Генеральній асамблеї ФІБА-Європа, яка прохидить у Мюнхені 19-20 травня.

Повідомляє прес-служба ФБУ.

Однією з піднятих під час асамблеї тем було питання навколо України та участі російських та білоруських збірних і клубів у міжнародних змаганнях. Загострив увагу на цьому питанні президент ФІБА-Європа Тургай Демірель, після чого він передав слово для виступу президенту ФБУ Михайлу Бродському.

"Шановний президент, шановний генеральний секретар, шановні учасники асамблеї. У нас не конфлікт, як ви його назвали – у нас війна. Ми ні з ким не конфліктували. На нас, як незалежну державу, напала держава росія, яка хоче нас зробити своєю територією.

Коли сьогодні представляли нашу делегацію, були аплодисменти. Але ми розуміємо, що це було не на нашу адресу – це аплодисменти нашому народу, українським людям та Збройнийм силам України. Ми хочемо подякувати за підтримку ФІБА, всім нашим друзям, які підставили плече в цей важкий для нас час, подякувати коаліції Польщі, країн Балтії та Північних країн, які як і ми не хочуть бачити цю нечисть у цивілізованому спорті.

Ми сподіваємося,  що скоро війна завершиться і ми знову будемо жити і працювати на користь баскетболу, як ми це робили раніше та не озиратися на звуки повітряних тривог і боротьбу з агресором. Ми виримо що врешті решт ця війна завершиться і правда переможе багнюку", - сказав Михайло Бродський. Після завершення промови президента ФБУ всі присутні піднялись та зааплодували.

Після цього генеральний секретар ФІБА Андреас Загкліс зазначив, що ФІБА солідарна з Україною та українським народом, про що свідчать останні рішення про відсторонення від офіційних змагань російських та білоруських збірних та клубів.

"FIBA постійна у своїх рішеннях стосов російських та білоруських клубів. Найближчим часом ми не допустимо їх до офіційних міжнародних змагань. Тим самим FIBA висловлює повну солідарність з українським народом", заявив Загліс.

Варто відзначити коаліцію Польщі, країн Балтії та Північних країн, які прийшли на перший день асамблеї з українською символікою на піджаках, з таким ж стрічками була і українська делегація. Ця коаліція продовжує працювати над тим, щоб не допустити до роботи у програмах та фондах ФІБА російських і білоруських представників.

Зокрема перед асамблеєю на адресу ФІБА-Європи було направлено офіційного листа з заявою щодо неприпустимості допуску росії та білорусі до змагань, а їх представників до керівних структур.

Генеральний секретар Федерації баскетболу Естонії виступив з потужною промовою.

"Я пам’ятаю, що ми люди зі світу спорту, світу баскетболу і що ми не політики. Але ми не можемо стояти в стороні, коли люди вмирають. Ніхто не повинен вмирати на війні.  Я ж тієї країни, яка не завжди була незалежною, ми були під окупацією. Мій батько народився в подібні часи, його брат помер у Сибірі. Сьогодні історія повторюється і важко бачити те, що відбувається в Україні. Ми солідарні з українським народом та українською федерацією

Щодо нашої спільної заяви, дев'яти країн. Ми хочемо, щоб ви зрозуміли, що в ситуації, яка відбувається в Україні, ми не хочемо бачити жодного представника країни, команду чи збірну з країн-агрессорів в керівних структурах і різноманітних програмах ФІБА. Ми маємо проявити нульову терпимість до країн-агрессорів, маємо виключити їх звідусіль.

Ті жахіття, які відбуваються в України, торкаються усіх в Європі.

Ми закликаємо ФІБА підтримати наше звернення, щодо недопущення представників країн-агресорів до участі в керівних структурах і різноманітних програмах ФІБА. І якщо хоч який пункт в нашому зверненні може здатись перебільшенням, то хочу, щоб ви задумались що це  впорівнянні з тим, що відбувається в Україні".

Додамо, що під час виступу білоруської представниці на асамблеї українська сторона та представники коаліції покинули залу.