МЕГАСПОРТ повернеться на свої частоти

Всі любителі спорту помітили, що з  телеекранів зник найголовніший спортивний канал України “МЕГАСПОРТ”. Чутки та версії були різними: від банкротства каналу до переходу на супутник. Насправді ж, як пояснює телекритика.ua пояснює, що перекомунікація “Мегасу” із К1 один відбулася неурегульовано, оскільки Нацрадою був даний дозвіл лише на обмін логотипами.

Більше того, здивування викликав той факт, що на підставі листа компанії “Торсат” (компанія у складі групи “Інтер”, яка надає технічні послуги каналам групи, в тому числі і “Мегаспорту” з К1), адресованого кабельним операторам, з УПП (“універсальної програмної послуги”) було вилучено канал “Мегаспорт”, натомість на його місце включено К1.
 
У своєму рішенні Нацрада зобов’язала телекомпанії “Мультимедіасервісез” (“Мегаспорт”) та “Київтелемонтаж” (К1) привести свою діяльність у відповідність до чинного законодавства, про що повідомити Нацраду до 23 вересня. Далі Нацрада призначить перевірку цих компаній. Під час обговорення питання лунали пропозиції у разі невиконання каналами рішення Нацради виставити ефірні частоти “Мегаспорту” на повторний конкурс, оскільки канал отримав частоти із цільовим призначенням для розбудови спортивного мовлення.
 
Що ж до компанії “Торсат”, яка не є ліцензіатом Нацради, то регуляторний орган вирішив звернутися з листом до Генеральної прокуратури України (ГПУ) з проханням перевірити діяльність компанії. Підстава для звернення – компанія своїм листом внесла зміни в УПП, яка затверджується лише рішенням Нацради. Окремим рядком у зверненні до Прокуратури Нацрада має намір звернути увагу ГПУ на те, що компанія здійснює безліцензійну діяльність, транслюючи в Україні чотири телеканали, які не мають дозволів на трансляцію від Нацради. Зокрема згадувалися “Первый канал. Всемирная сеть” та “РТР-Планета”.

Наслідком дозвільного рішення щодо К1 та “Мегаспорту” для Нацради стали: позов до суду від народних депутатів Томенка й Олійника, депутатські запити та виклик голови Нацради Віталія Шевченка на засідання парламентського комітету з питань свободи слова та інформації.

Звернемо увагу, що президент УБЛ Михайло Бродський також неодноразово публічно виступав відстоюючи позицію та права “Мегаспорту”, заявляючи про незаконність витеснення каналом К1.