«Мавпи та качелі»

Кривбасбаскет – одна з тих команд українського чемпіонату, яка «довго запрягає», але потім суттєво додавши все – таки досягає свого. Таку процедуру минулого сезону підопічні Чурсіна могли б повторити в першому колі чемпіонату. Першим кроком виходу з не найкращого стартового відрізку чемпіонату цілком могла б стати домашня перемога минулого туру над «Миколаєвом». Але перед відносно легким відрізком календаря на криворіжан чекають два надважкі виїзди до лідерів першості (Черкаси, Маріуполь) і цілком слушним було б відкладення ривка в чемпіонаті. Підігравало перед звітним матчем інтригу і співставлення моральних сил суперників. Вже не раз в нинішньому чемпіонаті в черкащан шкутильгала налаштованість на посереднього суперника. А от «кривбасівці» завжди відзначались твердим характером. Сама ж гра яскраво підкреслила ці міркування.
   Відсоток реалізації в цьому матчі, а особливо в першому періоді вражав. Проте завершення всіх стартових атак командами не зуміло втримати рівновагу в рахунку. Справа в тому, що на «середні» «Кривбаса» «Мавпи» відповіли трьома «дальніми» Казлауска та Лєбєдєва. Завершення атак з периметру і допомогло черкащанам здобути мінімальну перевагу в рахунку на старті гри – 18:16. Та значно більше клопоту захисту суперника «Мавпи» спричинили відразу після цього, коли на паркеті замість Буцького та Джонсона з’явились відповідно Ярутіс і Балашов. До завершення періоду окрім цих виконавців зумів розписатися лише Умбрашко. Нарешті Юріус продемонстрував і ще один козир, поряд з пристойним відпрацюванням в захисті латвієць «поклав» свою першу трьошку в помаранчево-чорній формі. За дві хвилини до завершення першого періоду штрафні Балашова дозволяють зробити перевагу своєї команди двозначною – 31:20. Але тай-маут, взатий Чурсіним та вдалі дії в захисті дозволяють «Кривбасу» піти на першу перерву з приємнішою для себе різницею.
  Втрата концентрації на старті другого періоду у «Мавп» та активність Віктора Кондратовця (захисник гостей і став найрезультативнішим цього вечора – 33 очка) дозволяють господарям відчути холодне дихання наздоганяючого «Кривбаса» - 39:38. Але попри надзусиля дістати звання лідера в цій чверті гостям завадила дальня артилерія «Мавп». Бомбардування кільця з шестиметрової дужки Ярутісом та Лєбєдєвим миттєво дало результат. З неймовірним показником результативності з дистанції 73% (8 з 11-ти) черкащани пішли на велику перерву з перевагою в 11-ть очок.
   Зовсім скоро стало зрозумілим, що «розбазарення» двозначної переваги в матчах проти БК »Києва» і «Тарту» не були випадковістю а скоріше синдромом самовпевненості. Варто було досягти рубежу впевненої переваги, як надокучливий «мандраж» трансформував впевнені розіграші комбінацій на безглузді втрати. Але в порівняні з матчами проти киян та естонців кілька втрат двозначної переваги в цьому матчі набули зовсім інших відтінків. Це було більше схоже на знущання. Тільки-но «Кривбас», вилазячи із «власної шкіри», наближався до суперника, як «Мавпи», ніби навмисно демонструючи різницю в класі, проводили 3-4 показові комбінації і діставались попереднього гандикапу. На ось таких імпровізованих «качелях» суперники доїхали до самісінького фінішу матчу. Фінальна сирена пролунала якраз під час чергового ривка «Мавп». При рахунку 92:91 для кривбасівців Казлаускас здобуває п’ять очок поспіль (2+3) і ховає будь-які сподівання на позитивний результат для суперника. Епілогом матчу стало ефектне завершення атаки зверху Юріусом Умбрашко, яке і встановило остаточний рахунок - 104:96.