Йовіца Арсіч: "Ми не маємо права недооцінювати суперників"

Позаду перше коло першого Чемпіонату УБЛ. «Черкаські Мавпи» починають друге коло з найвищої сходинки турнірної таблиці, подарувавши вболівальникам радість перемог і незабутні емоції. «Мавпи» в сезоні 2008/2009 – це команда з характером, яка любить і вміє перемагати. Щоб підвести підсумки першого кола, ми поспілкувались з головним тренером команди Цовіцею Арсічем.
 
Йовіца Арсіч про Мавпи
 
Перше коло позаду. Які висновки, оцінки команди після цих дев’яти ігор?
 
- Перш за все скажу, що ми зіграли багато цікавих ігор. Тож, сама ліга цікава, і її рівень досить високий. Щодо результату «Мавп», то він дещо вищий, ніж я очікував – в деяких матчах нам щастило, інколи суперник був слабший. Таким чином, ми закріпились на першій сходинці. Щодо гравців, то більшістю з них я задоволений. Я очікував більшого від Віталія Коваленка та Паші Рєвзіна, проте у них були проблеми зі здоров’ям. Щодо сербських гравців, то я не здивований їхньою грою, оскільки добре знав їх можливості. Двоє з них не можуть грати на 100% через ушкодження. Це - Драгойловіч і Коядіновіч. 
 
Перший номер - Іван Кольєвіч. Що можете сказати про цього гравця і його місце в команді?
 
 - Іван новий в нашій команді. Я знаю, що він класний гравець, але нам потрібна дещо інша гра від нього. Тож йому знадобиться якийсь час, щоб повністю влитись в схеми командної гри.
 
То це правда, що він інколи полюбляє грати на себе, а не на команду?
 
 - Так. Але індивідуальна гра це також якість гравця. Іван – хороший гравець, який хоче грати на команду. Тому, не думаю, що з цим у нас будуть проблеми. До цього моменту Іван грав в командах дуже високого рівня. Але у нього була функція джокера, тобто людини, яка виходить на перкет і вирішує гру. А у нас він мусить проводити на майданчику багато часу. Але у нього є все для того, щоб бути хорошим командним гравцем.
 
Старе запитання про третього номера.
 
- У Коядіновіча ушкодження, у Рєвзіна проблеми з тиском, він не тренується сьогодні. Протягом наступних 5-10 днів ми спробуємо знайти гравця, який підсилить команду. Скоріш за все це буде іноземець, оскільки українських гравців на цю позицію знайти важко. Якщо знаєте когось, кажіть (сміється).
 
Малиш зіграв непоганий матч проти «Будівельника». Яка Ваша думка про цього гравця?
 
- Поки що Малиш виходив на паркет лише тоді, коли доля ігор вже була вирішена. Він не готовий фізично на 100%.
 
А виглядає таким кремезним…
 
- Щоб грати в баскетбол, до м’язів потрібна швидкість. Він добре мислить на майданчику. Я задоволений тим, як він тренується. Треба працювати над швидкістю. 
 
Йовіца Арсіч про себе
 
Чи вплинув якось на Вас досвід в Україні. Що тут незвичного?
 
- Одразу скажу, що будь-який досвід – це добре. Щодо України, то наприклад графік турів дещо незвичний. Зазвичай команди, якщо грають дві гри на тиждень, то як ми грали ФІБА – вівторок і субота. А дві гри за вихідні – важкувато. Проте я не жаліюсь, адже всі команди в однакових умовах. Також, незвичною є ситуація із залом. В Сербії у команд є свої власні зали, які відкриті для них цілодобово. Тут нам інколи доводиться змінювати місце тренувань.
 
Чи подобається Вам форма «Мавп»? Чи вважаєте Ви, що такі речі як назва чи символіка клубу впливають на результат і дух команди?
 
- Так, мені подобається форма. Вже втретє за свою кар’єру я треную команду, яка грає в помаранчевих кольорах. Мабуть, це доля. А за китайським гороскопом я – мавпа. Тож, я вдома :)
 
Ви суворий тренер? Часто штрафуєте гравців?
 
Коли гравці працюють як слід, я не накладаю ніяких штрафів. Деякі гравці звикли працювати з іншими тренерами і не до кінця сприймають те, що я їм кажу. Проте, вони швидко вчаться.
 
Йовіца Арсіч про УБЛ
 
Якщо порівняти сербську лігу і УБЛ, що Ви можете сказати. Що можна запозичити чи чомусь навчитись?
 
- Гра в УБЛ цікавіше, оскільки бюджети клубів не так різняться. В Сербії три клуба з великим бюджетом, тож частина ігор позбавлена інтриги. (як тут не згадати ФБУ з БК "Київ" і "Азовмашем"? прим. ред)
 
В Сербії також були важкі часи для всієї країни, не тільки в баскетболі. Яким чином розвивається баскетбол у Вас на Батьківщині?
 
- Зараз в Сербії багато хороших гравців, які почали грати з 1995 року, коли наша збірна виборола золоті медалі чемпіонату Європи. Вони вже великі хлопці зараз і грають професійно. А от через 5-10 років в Сербії можуть бути проблеми, тому що кожна дитина мріє стати тенісистом. Діти хочуть бути Новаком Джоковічем, а не Владе Дівацем чи Александром Джорджевічем.
 
Щодо УБЛ, то я не знаю, скільки дітей займаються баскетболом, проте знаю, що набагато більше, ніж 5-10 років тому. Дитячий баскетбол – основа успішного дорослого баскетболу.
 
Можна запросити тисячі легіонерів, проте вони не будуть грати так, як гратимуть українці. Потрібно виховувати своїх гравців, які б грали за клуб 3-5 років. Тоді жителі міста матимуть свого героя, свою зірку. Саме тоді публіка буде ходити на ігри. Вони полюблять такого гравця.
 
Як Ви думаєте, чи буде доцільним запросити в УБЛ досвідченого менеджера, наприклад із Сербії. Адже проблеми, з якими стикався сербський баскетбол можуть бути в чомусь схожі на українські.
 
- Я думаю, ще було б чудово. Звичайно, все залежить від фінансових можливостей. В країнах Балканського чи Балтійського регіону є багато спеціалістів з великим досвідом у такого роду питаннях. Одна з проблем в Україні – брак досвідчених менеджерів. 
 
Дві речі, які Вам подобаються  в УБЛ?
 
 - По-перше, це велика кількість українських гравців. По-друге, це велика кількість цікавих ігор.
 
Яких українських гравців УБЛ Ви можете виділити?
 
- Яковлєв, Глєбов, Зайцев.
 
Наступного тижня «Мавпи» приймають «Одесу», яка підсилилась сербським важким форвардом Дьяпою. Ви знаєте цього гравця?
 
- Так. Знаю дуже добре. У хлопця хороший кидок. Він може добре грати під щитом. Дьяпа дуже сильний в нападі, проте і захищатись вміє.
 
То гра з «Одесою» буде важкою?
 
- Легких ігор немає. Якщо на початку чемпіонату деякі команди не встигли доукомплектуватись, то після першого кола очікувати легких перемог не можна. Якщо ми недооцінемо суперника, він покарає нас за це.