Вперед мій Клуб!

Завершились останні матчі в цьому непростому для «Мавп» році. Попереду нетривалий відпочинок, святкування Нового Року та Різдва, і знову в бій. Яким буде продовження сезону 2008/2009 для «Черкаських Мавп», навряд чи хтось наважиться казати напевне – в УБЛ вигравати стає дедалі важче, та і на появу нових облич в команді фани чекають з нетерпінням. Поживемо – побачимо, як то кажуть.
 
Так вже повелось, що наприкінці якогось періоду часу заведено підводити підсумки –бухгалтери вкотре намагаються звести дебет з кредитом, магазини позбуваються товару будь-якими способами, влада звертається до народу. А ми з вами згадаємо, як «Мавпи» починали сезон 2008/2009. Згадувати є що!
 
«Мавпи» 2008/2009. Початок.
 
Перед початком сезону 2008/2009 у всіх на устах була одна фраза, яка водночас являлась побоюванням і сподіванням. Тільки б не такий сезон, який ми з сумом пережили. Тільки б не отримати безвольну команду. Тільки б застрахувати себе від раптових хвороб, які лікуються тільки заморськими спеціалістами. Тільки б не було таких самих раптових чудодійних видужань. Нехай програють, програють крупно, та нехай б’ються на паркеті.
Першою звісткою про зміни в команді стало рішення про те, що в Черкасах залишаються Рєвзін та Лохманчук. Всі інші гравці забронювали квитки додому в один кінець. Стало очевидно, що цього сезону коуч «Мавп» Йовіца Арсіч, набирає команду, яка буде розуміти його. Якщо минулого сезону Йовіца отримав такий матеріал, який був – команду у напіврозібраному стані, то підвалини КОМАНДИ нинішньої почали закладатись з підписанням контракту з першим же гравцем.
 
Влітку можна було спостерігати, як розділ «команда» на сайті «Мавп» поповнювався новими прізвищами. Фани з цікавістю переглядали профайли та статистику новобранців Діксона, Коядіновіча, Пуповіч та Драгойловіч, думали і гадали, що ж це за гравці. І вже на першому відкритому тренуванні стало зрозуміло: так, як в минулому сезоні не буде! Буде краще. І як виявилось, значно краще!
 
Були і прикрості. Куди ж без них. По-перше, це дискваліфікація з європейських змагань. Мотивація ФІБА була доволі простою – «Мавпи» відмовились грати у Суперлізі ФБУ та платити шалені гроші, тому черкаська команда вийшла зі складу ФБУ (хоча таких рішень чи документів громадськість так і не дочекалась), а ФІБА працює тільки з клубами, які є членами своїх федерацій. Сумна і суперечлива історія. Така собі війна із трьох факсів, які залишили «Мавпи» за бортом змагань.
 
 
По-друге, команду залишив Боббі Діксон, який одразу по приїзду до Черкас став місцевою зіркою. Американець без пояснень і попереджень зник, щоб потім об’явитись в італійському «Бенеттоні», де він, до речі, є найрезультативніший в команді за атакуючими передачами. Чи то перспектива залишитись без Єврокубків не приваблювала Боббі, чи то місто і команда не сподобались (хоча сам «біженець» Боббі запевняв у протилежному), але за першим сигналом свого агента Діксон кинув «Мавпи».
 
Усім стартам старт! Або «Боже, бережи Фелікса»
 
Таких ігор, як стартовий матч проти «Ферро», буває набагато. Інтрига до останньої секунди, гойдалки в обидві сторони, скажена напруга та безкомпромісна боротьба. То був дебют команди Йовіца Арсіча в офіційній грі. Триочковий Фелікса Коядіновіча ми будемо пам’ятати ще довго.
 
 
 
«Мавпи» почали з перемоги, і разом з тим задали тон своїм наступним іграм – команда боролась до кінця за будь-якого рахунку. Одразу вималювалась зв’язка Коядіновіч-Драгойловіч. Після початку третього кола чемпіонату Фелікс посідає перше місце в лізі за результативними передачами, в той час як Влад є найрезультативнішим гравцем УБЛ. Досвідчені балканці стали предметом гордості усіх вболівальників «Мавп».
 
Пізніше до «Мавп» приєднався чорногорець Іван Кольєвіч, який склав компанію Драгойловічу в списку найрезультативніших гравців ліги. Снайперські здібності та фантастична швидкість стали візитною карткою Івана, а фірмове ведення «від Кольєвіча» вже стало мрією юних (і не тільки) баскетболістів.
Хочеш бути лідером? Будь готовий програти аутсайдеру
 
Вдома «Мавпи» перемогли усіх лідерів чемпіонату: «Політехніка», «Кривбас», «Дніпро», «Будівельник» та «Одеса» не змогли здолати господарів паркету за шаленої підтримки місцевої публіки. Та грати постійно на високому рівні просто неможливо. У всіх є щасливі та нещасливі дні. А додамо до цього травми, і отримаємо команду, яка часом не знаходить своєї гри.
 
Домашня поразка від «Грифонів», яких до початку сезону навряд чи хтось сприймав серйозно, стала першим дзвіночком. В УБЛ розслаблятись не можна. Кожна гра важлива. Слабких суперників немає! Ці прості істини вже встигли засвоїти усі клуби. До речі, ці самі «Грифони» зробили «Мавпам» чудовий подарунок у вигляді перемоги над «Кривбасом», дозволивши черкаській команді відсвяткувати Новий Рік в якості першої команди турнірки УБЛ.
 
Один в полі не воїн. І сім також.
 
Останній місяць «Мавпи» фактично грали всімох. Коротка лавка не залишала вибору – на паркет виходили втомлені гравці, дехто до того ж не до кінця залікував травми. Останній виїзний тур в цьому році довів, що чудес не буває. Із західного турне «Мавпи» привезли дві закономірні поразки. Якщо з «Політехнікою» ще були якісь шанси, то «Говерла» проїхалась катком по черкаській команді. Так-так, це та «Говерла», яку на початку сезону справедливо вважали аутсайдером. Без Драгойловіча «Мавпи» не є тими «Мавпами», яких ми з вами звикли бачити. А без Коядіновіча Влад Драгойловіч видає свої найгірші матчі.
 
Навіть "Драгу" треба відпочивати
Коядіновіч працював як в захисті, так і в організації атак та на їх завершальному етапі
 
А що там, в майбутньому?
 
9 січня «Мавпи» приймають лідера чемпіонату «Кривбас». Фани нетерпляче чекають на звістку про підписання нових гравців та остаточного видужання лідерів команди. Певно, у «Мавп» в 2009 році будуть спади і падіння, феєричні матчі та неочікувані поразки. В баскетболі все можливе, і водночас немає нічого неможливого. В одному можна не сумніватись: «Мавпи» боротимуться до кінця! Йовіца Арсіч дотримався свого слова, створивши команду з бійцівським характером! Побажаємо йому та його підопічним щасливого Різдва та Нового Року! На нас чекають нові перемоги!