«Черкаські Мавпи» - «ЦСКА ВВС – Самара» 95:86

Матч команд двох добрих знайомих Подковирова та Тихоненка мав неабияку вагу і його  для команд сміливо можна назвати центральною грою всього групового раунду Кубка Виклику. Справа в тім, що в протистоянні двох фаворитів групи вирішувалось – хто вже фактично забронює місце в наступному етапі турніру. В ці хвилини напевно обох наставників найменше цікавило, з якої позиції їм в підсумку це вдасться зробити.
  Сам же поєдинок сповна підтримав своє реноме. Зі стартом матчу обидві команди зробили ставку на своїх «великих». Саме розмін атак від Джонсона та Гібса зробили перші зміни на табло ПС «Будівельник». Та якщо самарець відзначився взяттям кільця з периметру, то його співвітчизник два з фолом підкріпив ще й середнім, тож маємо – 5:3 (за підсумками першої десятихвилинки Джонсон зумів здобути 10-ть очок!)  Таку мінімальну перевагу шляхом відмінних дій передньої лінії вдавалося зберегти до останніх хвилин періоду. За хвилину до завершення першої чверті Володимир Гуртовий своїм середнім робить найбільший розрив в рахунку 26:20. Заключні секунди гри стали «бенефісом» Омара Кука, який довів визначне значення американської школи баскетболу в індивідуальній майстерності. Плеймейкер волжан в двох атаках поспіль, беручи гру на себе, реалізовував дальні, в тому числі і на останній секунді періоду. Така дальнобійність Кука призводить до того, що першу перерву зустрічають команди нічийним рахунком – 26:26.
   Другий період розпочинається влучною атакою з периметру Олега Баранова. Поступ свого одноклубника ефектним «данком» підтримав  Олексій Кірьянов. Сам же центровий в ці секунди виглядав просто нестримним, а той факт що йому вдалося вправно замінити наглухо закритого Гібса не виникав сумнівів. Трохи охолодили запал росіянина три персональні зауваження. До того ж, на паркеті в ці хвилини з’явився неочікуваний опонент по три секундній зоні – Кирило Фесенко. Відносний новобранець черкащан так зголоднів по баскетболу, що з перших хвилин «з’їдав» все, що відскакувало від щита. Права на господарювання в трьохсекундній зоні центровий відразу відстояв ефектним «данком» та двома блок-шотами. Добренно допоміг своєму партнерові по команді в ці хвилини Арнас Казлаускас. Дві трьошки литовця з шестиметрової дужки не абияк посприяли лідерству «Мавп» за підсумками двох періодів – 54:50.
     На перший погляд здалося, що з роздягальні на другу половину гри вийшов лише Микита Шабанов. Звісно, не лише один форвард в ці хвилини грав в синій формі, але протягом трьох хвилин очки здобував виключно він. Лише одного разу допоміг своєму партнеру «дальнім» Кук. Та все ж це не завадило армійцям впритул наблизитись до «Мавп» 60:59. Андрій Подковиров на такий перебіг подій реагує миттєво і примушує свою команду по повній вмикати зонний захист. Додати до цього залізний підбір Фесенка, який в цьому матчі єдиний здобув дабл-дабл (16 очок та 10 підбирань), і отримуємо чотири хвилини засухи для гостей – 69:59. Аби не перебір командних фолів «Мавпами», хто знає, чи поповнилася б скарбничка «ЦСКА-ВВС» до останньої перерви. А так перед вирішальною десятихвилинкою маємо 75:63. Інтригу матчу в середині останнього періоду повернули п’ять поспіль! атак з периметру від Стрєльцова та Гібса – 83:80. Але чергова поява на паркеті Фесенка та відповідь з шестиметрової дужки Буцького і Ярутіса просто декласувала суперника – 95:86.

Андрій Подковиров, головний тренер «Черкаських Мавп»:
-                   Сьогодні ми провели хорошу гру з сильним суперником. Сам зміст гри дав величезне задоволення глядачам. Спрацював наш зонний захист. В принципі, гра була під контролем. Сьогодні під час свого дебюту непогано зіграв Кирило Фесенко, не дивлячись на те, що він хвилювався і хотів зіграти якнайкраще. Він не став шукати варіанти для себе в атаці, а працював в захисті, відкривався під кільцем, боровся за відскоки. Ця перемога була за вихід з групи. Самара – дуже серйозний суперник і добре, що нам вдалося переграти цю команду вдома. Матч з ісландцями нам потрібно також виграти.
-
Валерій Тіхоненко, головний тренер «ЦСК ВВС» (Самара):
-                   Ми програли відскок і до того ж не впоралися із зонним захистом «Мавп». Першою проблемою став Фесенко, який дебютував в цій грі, а також ми не дали ради захисникам, які немало потурбували нас з дисьанції. На початку гри закрили Гіббса. Але у нас спереду може зіграти не лише Гіббс, а також й інші. Вдалий був вихід Кірьянова, але він отримав швидко третій і потім четвертий фоли, а тому було складно його використовувати. Що стосується турнірної таблиці, то зараз «Мавпи» пішли вперед. Ключова гра у нас буде першого числа з «Нярдвіком» на виїзді, потім у нас залишається дві гри на домашньому майданчику, після чого вирішуватиметься доля путівки з другого місця. Ми у свою чергу хочемо вийти з групи.

Антон Глазунов, захисник «ЦСК ВВС» (Самара):
-                   Протягом гри у нас були проблеми із захистом. В нападі ми відіграли добре, а ось захист просто провалили. Нам не вдалося стримати українських «великих».

Андрій Лебедев, захисник «Черкаських Мавп»:
 - Сам поєдинок носив для нас дуже важливий характер, оскільки росіяни – наші основні суперники. Удома нам не можна було програвати. По суті, нам потрібно було вигравати дві гри: одну сьогодні і наступний домашній матч проти ісландців. Тоді ми отримаємо більш – менш вірогідні шанси на вихід у наступний етап. Сьогодні у нас все вийшло, але ісландська команда також високого рівня. Зонний захист дав нам свої результати, а також поява Фесенка дала упевненість в грі під щитом. У росіян найгрізнішою зброєю були триочкові кидки, ми ж свідомо давали їм можливість проходити в трьох секундну зону і не давали можливість виконувати «вільні» кидки.